Deathstroke of Justice League Zacka Snydera nosi emblemat Halo


Jeśli widzieliście oryginalne, niezatwierdzone przez Zacka-Snydera wydanie Liga Sprawiedliwych, wiesz, że superzłoczyńca DC Deathstroke, grany przez aktora Joe Manganiello, tworzy kamea po napisach z Lexem Luthorem Jessego Eisenberga. Z materiału tego nie wynika, że ​​zabójca jest zagorzałym fanem gry wieloosobowej Halo.

Ale miłość Deathstroke’a do serii gier wideo Halo została ujawniona publicznie w tym tygodniu dzięki wystawie, na której pokazano kostium postaci z Justice League Zacka Snydera. Przedłużona, czterogodzinna przeróbka filmu o superbohaterach DC dokładniej eksploruje senny krajobraz „Knightmare”, o którym pierwotnie wspomniano w Ordynans v Nadczłowiek: Świt Sprawiedliwości. W Justice League Zacka Snydera to tam powraca Joker Jareda Leto. W AT&T Discovery Park w Dallas w Teksasie fani kinowego uniwersum Zacka Snydera mogą zobaczyć oryginalne kostiumy Knightmare World użyte w sadze o superbohaterach reżysera.

To tam jeden z fanów zauważył emblemat na mieczu Deathstroke’a, który miał być odniesieniem do złoczyńcy Batmana Ra’s al Ghula i jego League of Shadows (aka League of Assassins). Deathstroke jest członkiem tej ligi, obok postaci takich jak Bane i Talia al Ghul.

Jeden z fanów, Geoff Reeves, opublikował swoje odkrycie na Twitterze:

Jednak inny fan Batmana, @TheBatstan, zakwestionował to odkrycie, wskazując, że ikona na rękojeści Deathstroke jest w rzeczywistości emblematem z gier Bungie’s Halo.

„Ra’s al Ghul logo my ass” – dodał Batstan.

Reklama

Jak więc pojawiła się ikona trybu wieloosobowego Halo Justice League Zacka Snydera (nawet jeśli może nie być widoczny na ekranie)? Jedna z dominujących teorii głosi, że ktoś zaangażowany w projekt kostiumu lub broni wyszukał w Google obraz „logo Ra’s al Ghul”. Plik pierwszym wynikiem jest ten obraz, w sumie.

Ale ta ikona runiczna pochodzi z Halo, tylko nieznacznie zmodyfikowana. Oto twórca ikony, doświadczony artysta Bungie, Christopher Barrett, wskazujący, że zaprojektował ten emblemat (z oryginalnym plikiem Adobe Illustrator, aby to udowodnić) dziesiątki lat temu:

Ale jak to się stało, że ten emblemat został w ogóle skojarzony z Ra’s al Ghulem? Odpowiedzialny może być twórca fan-fiction. Autor na wiki fandom-crossover Comic Crossroads użył tej nieco zmodyfikowanej wersji ikony run Halo do reprezentowania League of Shadows podczas ich tworzenia, alternatywny wszechświat komiksowy o nazwie Earth-5991. W tym wszechświecie połączenie Daredevila Marvela i Batmana DC, Matta Murdocka (nie Bruce’a Wayne’a) staje się Mrocznym Rycerzem. Oto streszczenie tego stworzenia fanów:

Kiedy młody Matt Murdock jest świadkiem zabicia swoich rodziców przez rabusia na jego oczach, przysięga, że ​​nigdy nie dopuści do czegoś takiego z niewinnymi. Opuszczając swój dom w Gotham City, Murdock opanowuje zarówno swoje ciało, jak i umysł na całym świecie, powracając, by pomścić swoich rodziców i swoje miasto, tocząc jednoosobową wojnę z przestępczością jako Batman, Człowiek bez strachu.

Twórca Earth-5991, który pojawia się jako Draft227 na Comic Crossroads, przyczynia się do pracy nad fanami DC crossover od co najmniej 2014 roku – na długo przed wydaniem 2017 roku. Liga Sprawiedliwych. Draft227 to także nazwisko osoby, która często wspomina Halopedia, prowadzona przez współpracowników wiki na temat serii Halo, która wyjaśniałaby, w jaki sposób natknęli się na ikonę. Draft227 również napisał seria opowieści o rozszerzeniach fanów Halo canon, nazwany nową osią czasu. Wygląda na to, że ich wpływ dotarł do Justice League Zacka Snydera w mały, dziwaczny sposób.

Możesz spróbować dowiedzieć się, co jest na mieczu Deathstroke’a Justice League Zacka Snydera, gdzie superwillian dostanie trochę więcej czasu na ekranie, kiedy jego premiera w HBO Max będzie miała miejsce 18 marca.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple ukarane pierwszą w historii unijną karą w związku ze skargą Spotify

Apple został ukarany grzywną w wysokości 1,84 miliarda euro (około 2 miliardów dolarów) przez organy regulacyjne Unii Europejskiej w związku z zasadami obowiązującymi...

Komisja Europejska ukarała Apple grzywną w wysokości 2 miliardów dolarów za „nadużycie” zasad App Store, Apple złoży apelację

The Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj że nałożył na Apple karę w wysokości 1,8 miliarda euro, czyli około 2 miliardów dolarów, za nadużywanie swojej...

Projekt Apple Watch Ultra z mikroLED nie został odwołany, wynika z raportu dotyczącego łańcucha dostaw

W zeszłym tygodniu poddaliśmy w wątpliwość w sprawie doniesień, że mikro-LED Apple Watch Ultra projekt został anulowany, a nowy raport na temat łańcucha...
Advertisment