Dear Reality wypuszcza wtyczkę DearVR PRO 2 Spatializer


Dear Reality wypuściło DearVR PRO 2, następcę oprogramowania przestrzennego DearVR PRO. Aktualizacja dodaje do wtyczki wejście stereo, w tym kontrolę szerokości stereo, i daje użytkownikom dostęp do nowych, wciągających formatów Pro Tools (9.0.4, 9.1.4 i 9.0.6). DearVR PRO 2 posiada również nowe filtry górnoprzepustowe i dolnoprzepustowe dla wczesnych odbić i późnego pogłosu, zaprojektowane tak, aby zapewnić realistyczny dźwięk w każdej produkcji. Ponadto nowe oprogramowanie Mk II obsługuje moduły śledzenia głowy OSC innych firm.

Firma Dear Reality, będąca od 2019 roku częścią Grupy Sennheiser, wypuściła DearVR PRO 2, następcę oprogramowania przestrzennego DearVR PRO. Aktualizacja dodaje do wtyczki wejście stereo, w tym kontrolę szerokości stereo, i daje użytkownikom dostęp do nowych, wciągających formatów Pro Tools (9.0.4, 9.1.4 i 9.0.6). DearVR PRO 2 posiada również nowe filtry górnoprzepustowe i dolnoprzepustowe dla wczesnych odbić i późnego pogłosu, zaprojektowane tak, aby zapewnić realistyczny dźwięk w każdej produkcji. Ponadto nowe oprogramowanie Mk II obsługuje moduły śledzenia głowy OSC innych firm.

Dear Reality jest liderem w dziedzinie immersyjnych kontrolerów audio i jest najbardziej znany ze swoich binauralnych, ambisonicznych i wielokanałowych przestrzenników z całkowicie realistyczną wirtualizacją pomieszczenia. Oprogramowanie DearVR PRO, pierwotnie zaprojektowane do zastosowań w rzeczywistości wirtualnej, jest obecnie wykorzystywane przez inżynierów studyjnych, projektantów dźwięku, nadawców i muzyków do tworzenia Środowiska dźwiękowe 3D i wirtualna akustyka.

Zapotrzebowanie na dźwięk przestrzenny stale rośnie, a wraz z nim zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie oprogramowania do dźwięku przestrzennego, ponieważ umożliwiają one inżynierom i muzykom wydajne testowanie wciągających miksów audio bez konieczności rozbijania banku. DearVR PRO 2 przoduje w tym trendzie, zapewniając użytkownikom wyrafinowany, a jednocześnie łatwy w użyciu zestaw narzędzi do tworzenia bogatych przestrzennie i emocjonalnych krajobrazów dźwiękowych.

„Symulowanie odległości w przestrzennych produkcjach audio jest niezbędne przy tworzeniu naprawdę autentycznych przestrzeni 3D. Tylko jedna płaszczyzna sferyczna z ustaloną odległością wokół słuchacza nie wystarczy” – mówi współzałożyciel Dear Reality, Christian Sander. „Symulacja odległości w DearVR PRO 2 odblokowuje w pełni naturalną percepcję głębi w formatach wielokanałowych i pozwala użytkownikowi płynnie umieścić dźwięk – nawet za głośnikami”.

Dzięki realistycznym wczesnym odbiciom i 46 wirtualnym ustawieniom akustycznym – od małego samochodu po duży kościół – DearVR PRO 2 idealnie nadaje się do profesjonalnej muzyki i postprodukcji, wzmacniając te procesy dzięki dokładnemu postrzeganiu kierunku, odległości, odbić i pogłos. Nowo dodane moduły filtrów, każdy składający się z filtra górno- i dolnoprzepustowego, zwiększają wszechstronność i redukują niepożądane dudnienie lub ostre częstotliwości we wczesnych odbiciach i późnym pogłosie.

 

Reklama
Interfejs graficzny DearVR PRO 2 z pozycją XYZ, wczesnymi odbiciami, późnym pogłosem i sekcjami wyjściowymi.

Sekcja wyjściowa DearVR PRO 2 zawiera 35 formatów głośników wielokanałowych, w tym najnowsze formaty DAW 9.0.4, 9.1.4 i 9.0.6 Pro Tools. Co więcej, wszechstronny przestrzenizator oferuje Ambisonics – aż do trzeciego rzędu – i wyjścia binauralne, dzięki czemu DearVR PRO 2 jest kompletnym narzędziem do zaawansowanych produkcji XR.

DearVR PRO 2 opiera się na łatwym w użyciu podejściu Dear Reality, umożliwiając użytkownikowi skupienie się na tym, co najważniejsze – na dźwięku – poprzez redukcję niepotrzebnych menu lub zakłócających nakładek. Wtyczka zapewnia bezpośredni dostęp do pozycji audio za pomocą graficznego pada XYZ w 360°. Umieszczenie dźwięku za lub przed słuchaczem, nad lub pod, z lewej lub prawej strony, bliżej lub dalej nigdy nie było łatwiejsze.

Nowa funkcja wejścia stereo w oprogramowaniu rozszerza tę koncepcję na ścieżki stereo, umożliwiając bezpośredni dostęp do szerokości stereo i czyniąc wtyczkę idealnym narzędziem przestrzennym do produkcji macierzystych. „Nagrywanie dźwięku za pomocą technik mikrofonu stereo jest nadal powszechną praktyką, nawet w przypadku tworzenia zaawansowanych trójwymiarowych wrażeń” – mówi Felix Lau, właściciel produktu w Dear Reality. „dearVR PRO 2 pomaga inżynierowi bez wysiłku umiejscowić nagrania stereofoniczne instrumentów i atmosfery w przestrzennym polu dźwiękowym”.

 

DearVR PRO 2 oferuje 46 wirtualnych akustyki pomieszczeń do postprodukcji i nowoczesnej produkcji muzycznej. Po prawej stronie ilustracja przedstawia sekcję wyjściową oprogramowania z wyborem formatów głośników binauralnych, ambisonicznych i wielokanałowych.

Oprócz istniejącego połączenia z kontrolerem VR DearVR Spatial Connect, DearVR PRO 2 można teraz podłączyć do dowolnego trackera głowy OSC innej firmy za pomocą dołączonego adaptera Spatial Connect. Użytkownicy skorzystają z rozszerzonej kontroli śledzenia głowy i znacznie bardziej naturalnego sposobu oceniania wciągających produkcji.

DearVR PRO 2 jest dostępny w cenie 199 USD (bez VAT) na stronie Dear-Reality.com i u wybranych dealerów. ​W okresie wstępnym do 31 stycznia DearVR PRO 2 będzie dostępny w cenie 149 USD (bez VAT). Obecni użytkownicy DearVR PRO mogą dokonać aktualizacji do wersji Mk II za 79 USD.

www.dear-reality.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment