DC Comics Justice League # 59 to pierwsze dzieło legendarnego pisarza Briana Bendisa


Dzięki Snyder Cut of Liga Sprawiedliwych w HBO Max w tym tygodniu odbyło się wiele debat na temat tego, jak radzić sobie z największymi nazwiskami DC jako indywidualności, a także znaleźć ekscytujący sposób na pokazanie ich niesamowitej mocy. Wersja Snydera spędza większość swojego dodatkowego czasu, koncentrując się na fabule i tym, jak łączy się z większym uniwersum DC – i Liga Sprawiedliwości nr 59 wydaje się, że konfiguruje coś podobnego.

Jedną z największych zalet Ligi Sprawiedliwości jest to, że jej członkostwo zawsze było płynne – rozszerzało się, kurczyło i zmieniało w oparciu o historię, którą chcieli opowiedzieć twórcy. Liga Sprawiedliwych # 59 to niemal meta badanie natury grupy i tego, co musi ona pozostać aktualna. Ale jak Snyder Liga Sprawiedliwych, ten problem cierpi z powodu spędzania dużo czasu na przygotowywaniu większego konfliktu. Zagłębmy się w to.

Kto tworzy Ligę Sprawiedliwości?

Liga Sprawiedliwych został napisany przez Briana Michaela Bendisa, pisarza, który zdobył nagrodę Eisnera Dom M. który się przeprowadził z Marvela do DC w 2017 roku. Dzieło jest autorstwa Davida Marqueza, częstego współpracownika Bendisa, który z nim pracował Ultimate Comics: Spider-Man i Czas ultrona, wśród innych tytułów. Tamra Bonvillain robi kolory.

DC pakuje w tym roku do swoich komiksów mnóstwo historii z kopii zapasowych i Liga Sprawiedliwości nr 59 zawiera również historię Mrocznej Ligi Sprawiedliwości autorstwa Ram V (Paradiso, Catwoman), który rozpoczął pracę nad tą serią w zeszłym roku. Xermanico, pseudonim Alejandro Germánico (Liga Sprawiedliwości, Green Lantern: Blackstars), z kolorami Romulo Fajardo Jr. i listami Roba Leigha.

O czym jest Liga Sprawiedliwości nr 59?

Bieg Bendis w Lidze Sprawiedliwości obiecał nowy skład zespołu po Wonder Woman zaginęła w następstwie Dark Nights: Death Metal. W skład grupy w końcu wejdą czarny Adam z Shazam, matka Wonder Woman, królowa Hippolyta, i bardzo potężna nastoletnia superbohaterka Naomi McDuffie. To wydanie zawiera wiele informacji na temat tego, jak i dlaczego grupa ma się zbierać.

Wstrząs jest inspirowany nowym, potężnym zagrożeniem, które zbiega się z przemyśleniem bohaterów Ligi Sprawiedliwości, w jaki sposób mogą zrobić jak najwięcej dobra. Debata między Green Arrow i Black Canary na temat tego, czy lepiej dla Ligi cieszyć się spójnością i koleżeństwem, które zbudowali przez lata, czy też wstrząsnąć sprawami kilkoma „nowymi głosami”, wydaje się ukłonem w stronę samego fandomu – sposób mówienia, że ​​zmiana może być przerażająca, ale może być konieczna.

Reklama

Zdjęcie: Ram V, Germanic / DC Comics

Historia Mrocznej Ligi Sprawiedliwości przedstawia Zatannę i Johna Constantine’a, którzy wybierają się na wycieczkę samochodową / randkę, aby zbadać miejsce dwóch przepowiedni o nadchodzącej wojnie obejmującej niebo i piekło. To ustanawia ogromny konflikt i przywraca klasyczną postać Justice League Dark, która siedzi w centrum tego wszystkiego.

Dlaczego Justice League # 59 dzieje się teraz?

Bendis niedawno ukończył bieg na Supermanie i wprowadziła nową postać, Naomi McDuffie, i Liga Sprawiedliwych opiera się na obu pracach. Jednym z głównych sposobów, w jaki Bendis odcisnął piętno na Supermanie, było jego posiadanie publicznie przyznać się do bycia Clarkiem Kentem. Pytanie, czy superbohaterowie mogą zrobić więcej pożytku z tajną tożsamością, czy bez niej, jest kluczowe Liga Sprawiedliwych 59.

Naomi ma dość podobną historię do Supermana, ponieważ została wysłana na Ziemię w wersji Justice League z równoległego świata, który został zniszczony przez mieszankę katastrof środowiskowych i supermocnego konfliktu. Gdy tylko uzyskała swoje moce, pobiegła do Supermana po opiekę mentorską, a on i Batman krótko oświadczyli, że ma to, czego potrzeba, aby zostać bohaterem.

Postać wystartowała i ma zamiar otrzymać własną serię CW, więc dodanie jej do Justice League daje możliwość dalszego poznania jej historii, a jednocześnie wnosi do zespołu więcej różnorodności rasowej, płciowej i wiekowej. W tym wydaniu wyjaśnia, że ​​sama nie będzie miała tajnej tożsamości.

I oczywiście Czarny Adam wierzy, że może uczynić najwięcej dobrego, rządząc własnym krajem. Ta postać również zyskała ostatnio dużo więcej uwagi i będzie grana przez Dwayne The Rock Johnson we własnym filmie. Ma również okazję przedstawić zabawny konflikt moralny w Lidze Sprawiedliwości. Przede wszystkim ten problem wydaje się wskazywać, że Bendis pomaga przygotować grunt pod kolejny ogromny konflikt DC, używając nasion zasianych w Naomi.

Czy jest wymagana lektura?

Naomi i jej mama w Naomi # 6, DC Comics (2019).

Od Naomi: Sezon pierwszy.
Brian Michael Bendis, David F. Walker, Jamal Campbell / DC Comics

Obie historie tutaj mają być punktami do przeskoczenia, więc powinieneś być w stanie dość szybko nadrobić zaległości, nawet jeśli nie przeczytałeś historii wprowadzających. Jeśli chcesz być na bieżąco, możesz sprawdzić Naomi: Sezon pierwszy i Superman: The Truth Revealed, w którym Superman porzuca swoją tajną tożsamość.

Warto też przeczytać Dark Nights: Death Metal, ponieważ los Wonder Woman jest wspomniany w historii Justice League Dark i odegra rolę w fabule Justice League w przyszłości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym zespole w dyskretny sposób, możesz również obejrzeć 2017 Justice League Dark film animowany.

Czy Liga Sprawiedliwości jest dobra?

Historia Bendisa cierpi z powodu dużego obciążenia związanego z konfiguracją. Oprócz całkiem fajnej sceny walki, większość problemu wydaje się być zrzutem ekspozycji zarówno dla fabuły, jak i tematów, które ten bieg będzie eksplorował. To powiedziawszy, kładzie kres jednej z największych obaw związanych z Bendisem zajmującym się Ligą Sprawiedliwości: jego umiejętnością nadawania postaciom unikalnych głosów.

Wiele uwagi poświęcono temu, jak członkowie Ligi podchodzą do konfliktu, zarówno fizycznego, jak i społecznego. Doświadczenie Bendisa z Supermanem świeci, niezależnie od tego, czy pokazuje ciężkie brzemię, które dźwiga jako centrum moralne Ligi i najpotężniejszego członka, czy też jego pragnienie, aby zawsze najpierw spróbować dyplomacji, nawet jeśli konflikt jest skazany na przekształcenie się w pięści.

Wydaje się również, że Bendis ma solidną kontrolę nad innymi członkami League, czy to w fartuchu laboratoryjnym Barry Allen grillujący Hawkgirl o Nth Metal, Batman krzyczący na Clarka podczas wykonywania misji, czy też Green Arrow stwierdzająca, że ​​jeśli Superman się zgodzi z nim nie dba o opinię innych. Nowy zły facet, z którym mierzy się League, wydaje się dość ogólny, ale jeśli podstawy zespołu są mocne, jestem gotów się tego trzymać i zobaczyć, jak się sprawy potoczą.

Mroczna historia Ligi Sprawiedliwości jest o wiele bardziej zabawna, zapewniając słodką chemię między Zatanną i Johnem. Wykorzystuje również wiele ekspozycji, aby ustawić nowe wielkie zło, ale mieszanka mitologii, biblijnej apokalipsy, wiedzy z komiksów i okultystycznej dziwności to czysta Justice League Dark i to działa. Funkcja tworzenia kopii zapasowych napędza jego dramatyczną historię, podważając oczekiwania.

Pomaga również to, że sztuka Xermanico jest absolutnie wspaniała, pokazując mistrzostwo radzenia sobie z bardzo różnymi wpływami, od legendy arturiańskiej po niemiecki death metal. Historie V i Bendisa z pewnością kiedyś się skrzyżują, ale na razie bardziej interesuje mnie kontynuacja historii zapasowej niż podstawowej.

Jeden panel, który wyskoczył

Rogaty zły facet podnosi zaniepokojony wzrok, gdy zdaje sobie sprawę, że olbrzymia fala ma się w nim uderzyć, a na tej fali są rekiny.  „Tak, normalnie nigdy nie użyłbym„ ściany rekina ”na nieznajomego, ale ...” mówi Aquaman w Justice League # 59, DC Comics (2021).

Zdjęcie: Brian Michael Bendis, David Marquez / DC Comics

Najwyraźniej Aquaman patrzył Sharknado i zrobił kilka notatek.


Vox Media współpracuje z partnerami. Nie mają one wpływu na zawartość redakcyjną, chociaż Vox Media może pobierać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze polityka etyczna.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...

Tylko dzisiaj samonagrzewający się kubek Ember Mug 2 jest przeceniony o prawie połowę

Bez kawy wielu z nas prawdopodobnie przestałoby istnieć. Jest to prawdopodobnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi zwiększających produktywność, dlatego osobiście uważam, że...

Oto najlepsze etui M4 na iPada Pro zapewniające ochronę, styl i nie tylko

Nowy iPad Pro M4 firmy Apple to najdroższy iPad jaki kiedykolwiek stworzono, choć jego ultracienka i lekka konstrukcja jest tak piękna, istnieje duża...
Advertisment