Dashlane daje swojemu zmieniaczowi haseł jednym kliknięciem dużą aktualizację


Menedżer haseł Dashlane wprowadza w wersji beta przebudowaną wersję swojego narzędzia do zmiany haseł jednym kliknięciem, poinformowała dziś firma. Jednym kliknięciem przycisku zmieniacz haseł Dashlane może zaktualizować Twoje hasła w obsługiwanych witrynach bez konieczności odwiedzania witryny i samodzielnej zmiany poświadczeń.

Ten GIF pokazuje, jak to działa:


Reklama

Nowa wersja zmieniacza haseł działa na urządzeniu, co powinno oznaczać, że strony internetowe rzadziej będą oznaczać próbę zmiany hasła jako nieautoryzowaną. A jeśli nowy zmieniacz haseł napotka coś w rodzaju formularza wejściowego dla kodu uwierzytelniania dwuskładnikowego, może powiedzieć użytkownikowi, że będzie musiał wykonać ten krok ręcznie, aby Dashlane mógł zająć się resztą, tak jak widzisz na poniższym GIF-ie.


Jest jednak jedno duże zastrzeżenie: nowy zmieniacz haseł nie działa jeszcze z każdą witryną. Cel Dashlane w wersji beta polega na tym, że każdy klient będzie mógł zmienić co najmniej dwa hasła w swoim skarbcu za pomocą narzędzia, aby rozpocząć, a firma twierdzi, że obecnie współpracuje z około 100 witrynami, „w tym z popularnymi mediami społecznościowymi, streamingiem, sklepami i witrynami z wiadomościami”.

Dashlane jako pierwszy wprowadził zmieniacz haseł jednym kliknięciem w 2014r, ale z czasem zaczęło działać mniej niezawodnie, powiedział Derek Snyder, dyrektor ds. produktu w Dashlane w wywiadzie dla The Verge. Starsza wersja narzędzia do zmiany haseł jest zarządzana przez serwery Dashlane, co nie tylko stanowi potencjalne zagrożenie prywatności, ale może również powodować problemy z faktycznym procesem zmiany hasła. Na przykład witryna internetowa może postrzegać Dashlane jako próbę zmiany hasła użytkownika jako nieautoryzowane logowanie, ponieważ próba zmiany pochodziła z innego miejsca niż miejsce, w którym znajdował się użytkownik.

Jedną z zalet zmieniacza haseł jednym kliknięciem jest to, że teoretycznie łatwo jest szybko zmienić skompromitowany login. Jeśli Dashlane dowie się o naruszeniu usługi używanej przez znaczną liczbę użytkowników, celem firmy jest przygotowanie nowego przepisu na hasło jednym kliknięciem „w ciągu kilku godzin” – powiedział Snyder. W ten sposób ludzie mogą w idealnym przypadku szybko reagować na powiadomienie o naruszeniu hasła za pomocą zaledwie kilku kliknięć. (Dashlane utrzymuje bazę danych zaatakowanych witryn internetowych, które możesz .)

A jeśli witryna zmienia przepływ haseł w sposób, który łamie narzędzie Dashlane jednym kliknięciem, inżynierowie firmy mogą usunąć „przepis” na zmianę hasła z Dashlane, aby mogli to naprawić, powiedział Snyder. Jeśli w międzyczasie zajdzie potrzeba zmiany hasła, należy to zmienić w staroświecki sposób.

Dashlane wprowadza również nowy silnik autouzupełniania w wersji beta, który jest oparty na uczeniu maszynowym. Pomysł polega na tym, że algorytmy uczenia maszynowego Dashlane mogą nauczyć się rozpoznawać pola do wypełnienia oraz szybciej i dokładniej wypełniać zawartość ze skarbca Dashlane na stronie. Dashlane mówi, że nowy silnik powinien działać we wszystkich witrynach po udostępnieniu go.

Obie funkcje będą dostępne dla użytkowników w programie beta Dashlane, . Narzędzie do zmiany haseł będzie dziś dostępne dla każdego użytkownika w wersji beta, a firma z czasem będzie ją udostępniać użytkownikom nie będącym wersją beta. Nowy silnik autouzupełniania będzie dostępny dla użytkowników wersji beta za około tydzień, a z czasem dla większej liczby użytkowników.

Użytkownicy zarówno płatnego poziomu Dashlane, jak i , który działa tylko z jednym urządzeniem i umożliwia zapisywanie danych uwierzytelniających dla maksymalnie 50 kont, będzie mógł korzystać z nowego mechanizmu autouzupełniania „zawsze i na zawsze”, jak twierdzi Snyder. Nowy zmieniacz haseł jednym kliknięciem będzie dostępny zarówno dla płatnych, jak i bezpłatnych użytkowników Dashlane podczas wersji beta, ale firma nadal nie zdecydowała, czy będzie to płatna opcja, gdy będzie powszechnie dostępna, powiedział Snyder. Obie funkcje zostaną wycofane z wersji beta jeszcze w tym roku.

Zmiany w Dashlane pojawiają się zaledwie kilka dni przed tym, jak popularny menedżer haseł LastPass ograniczy swoim darmowym użytkownikom dostęp do ich haseł tylko jedna kategoria urządzeńna telefonie komórkowym lub komputerze. Jeśli szukasz alternatywy, być może wygoda zaktualizowanego narzędzia do zmiany haseł Dashlane za jednym kliknięciem i nowy silnik autouzupełniania może sprawić, że będzie to wybór dla Ciebie. A jeśli chcesz sprawdzić inne darmowe alternatywy dla LastPass i Dashlane, sprawdź nasz przewodnik.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...

Dzikie plotki o iPhonie 17, iOS 18 beta 4, obawy o budżet TV+

Benjamin i Chance rozmawiają o wiadomościach i plotkach z Apple z tego tygodnia, w tym o szalonych szczegółach dotyczących kierunku nowego modelu „Slim”,...
Advertisment