Daniel Ek w komentarzu twierdzi, że nie może uruchomić Spotify w 2023 roku ze względu na Apple


Dyrektorem generalnym i założycielem Spotify jest Daniel Ek nie obcy Do krytykując Apple’a i App Store do każdego, kto będzie słuchał. Tym razem Ek opublikował nowy artykuł w Daily Mail z najbardziej ostrą krytyką Apple w dotychczasowej historii.

Argument? Ek twierdzi, że nie byłby w stanie uruchomić Spotify w 2023 r., ponieważ „Apple stanowi barierę dla innowacji”.

Tę historię potwierdza Mosylejedyna zunifikowana platforma Apple. Jedynym rozwiązaniem jest Mosyle który w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji Wykorzystaj rozwiązania Mosyle aby codziennie automatyzować wdrażanie, zarządzanie i bezpieczeństwo milionów urządzeń Apple. Poproś o DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Artykuł w Daily Mail pojawia się w czasie, gdy Ek kontynuuje podróż prasową po Wielkiej Brytanii, lobbując za przyjęciem ustawy o rynkach cyfrowych, konkurencji i konsumentach. Ustawa ta, nad którą obecnie pracuje parlament, zmusi Apple do wprowadzenia istotnych zmian w App Store.

Ek rozpoczyna swój artykuł w tym miesiącu, wspominając pierwsze dni uruchomienia Spotify 15 lat temu w Wielkiej Brytanii:

Doskonale pamiętam, jak siedziałem w naszym prowizorycznym biurze w Londynie, kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność, a pierwsze dane, które napłynęły, pokazały, że słuchacze nie mieli dość brytyjskiego artysty Coldplay.

Zaledwie kilka miesięcy później zespół jako pierwszy brytyjski artysta osiągnął ponad 1 milion odtworzeń miesięcznie. Dziś miłość do brytyjskiego eksportu tylko wzrosła.

Reklama

Jednak Ek mówi, że krajobraz znacznie się zmienił, przechodząc do czasów współczesnych. „Władza” została „skoncentrowana w rękach nielicznych wybranych”, co stanowi zmianę, która „podważa pierwotną obietnicę Internetu jako otwartej, demokratycznej platformy”.

Apple i Google to nie tylko gracze, to oni twórcy zasad i strażnicy mobilnego Internetu, kontrolujący sposób, w jaki ponad pięć miliardów konsumentów na całym świecie wchodzi w interakcję w Internecie” – pisze Ek. „Ale to nie musi tak wyglądać. Przez Westminster przedostaje się rozwiązanie, które może zmienić trajektorię kraju, który od dawna podziwiam”.

Jak można się spodziewać, Ek ukazuje, że Apple ma jednego z tych niezwykle potężnych graczy, i przedstawia trzy sposoby, w jakie Apple może rozwiązać problemy. „To nie jest skomplikowana kwestia, a nasze prośby wobec Apple są proste” – mówi.

1) Wyeliminuj podatek i graj fair. Spotify musi płacić 30 procent za każdego nowego abonenta, który chce zarejestrować się za pośrednictwem App Store, czego serwis muzyczny Apple nie musi płacić, co uniemożliwia nam konkurowanie cenowo z nim. I na każdym kroku Apple stroni od własnych usług.

2) Alternatywnie zezwól na inne sklepy z aplikacjami lub alternatywne metody pobierania, które już istnieją na komputerach Apple, gdzie nie jesteśmy zakładnikami tej 30% opłaty. Oferowanie innych metod płatności uczyniłoby rynek naprawdę konkurencyjnym.

3) Pozwól Spotify informować naszych klientów o tańszych alternatywach, kluczowych aktualizacjach lub nowych ofertach, z których mogliby skorzystać, za pośrednictwem naszej aplikacji.

Nadrzędny argument to nic, czego byśmy wcześniej nie słyszeli od Ek. Apple oczywiście wyraziło swój sprzeciw wobec brytyjskiej ustawy o rynkach cyfrowych, konkurencji i konsumentach oraz podobnych aktów prawnych, takich jak ustawa o rynkach cyfrowych w UE. Apple oskarża te ustawy o „antyinnowacyjność” i narażanie użytkowników na obawy związane z prywatnością i bezpieczeństwem.

„Uruchomiłem Spotify w Wielkiej Brytanii 15 lat temu” – głosi nagłówek Ek w artykule. „Ale obawiam się, że nie mógłbym tego dzisiaj zrobić, ponieważ Apple stanowi barierę dla innowacji”.

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie Ek stronie Daily Mail.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment