Dan Gheesling ze Zdrajców gra zbyt ostrożnie


[Ed. note: This post contains spoilers for season 2 of the U.S. version of The Traitors through episode 5.]

Zdrajcy sezon 2 był zachwycający pod każdym względem z wyjątkiem jednego: Dana Gheeslinga, a Duży brat legenda, który wygląda, jakby miał zostać pokonany przez Pilota Pete’a Kawaler.

Zdrajcy to kryminalna gra kryminalna podobna do Werewolf, Mafia i Wśród nas, gdzie tajna grupa graczy, znana jako „Zdrajcy”, w każdym odcinku wybiera kogoś, kto „zamorduje”. Po drodze Zdrajcy muszą uniknąć podejrzeń „Wiernych”, którzy w każdej rundzie głosują za wykluczeniem gracza z gry. Celem jest jedynie wygnanie Zdrajców, ponieważ jeśli pojedynczy Zdrajca dotrze do finału, odejdzie z całą nagrodą główną, która ma potencjalną pulę 250 000 dolarów.

Jak w Duży brat (a nawet, szczerze mówiąc, gospodyń domowych), rozgrywka społeczna i manipulacja są kluczem do przetrwania. Właśnie dlatego byłem podekscytowany, gdy Dan i była prawdziwa gospodyni domowa z Atlanty Phaedra Parks byli pierwszymi dwoma zwerbowanymi Zdrajcami, zanim dołączył do nich Niedobitekprzerażająca Czarna Wdowa, Parvati Shallow. Oprócz Phaedry – o której wiedziałem, że odnajdzie się w tym bezwzględnym, nieuczciwym środowisku – Dan był tym, którego najbardziej ekscytowałem, widząc, jak krąży wokół innych graczy. Jednak przez pięć odcinków z rzędu jego strategia wydaje się być następująca:idź dziewczyno, nic nam nie dawaj” pomimo balonującego celu na plecach.

To szok dla Duży brat fani, którzy uznają Dana za najlepszy moment w historii programu CBS: Pogrzeb Dana. W sezonie 14 Dan znalazł się w eliminacji wraz ze swoją sojuszniczką, Danielle Murphree. Obmyślił dziwaczny, wieloetapowy plan pozostania, który obejmował zorganizowanie dla siebie fałszywego pogrzebu. Podczas „pogrzebu” swoimi miłymi słowami pożegnalnymi doprowadził do łez kilku gości i zaskoczył Danielle, gdy zaczął ścigać ją za zdradę. Rzecz w tym, że Danielle była wobec Dana po prostu lojalna; to wszystko było częścią jego mistrzowskiego planu, który miał zapewnić im obojgu bezpieczeństwo. Kiedy płacząca Danielle zapytała później Dana, czy mógłby ją przynajmniej przestrzec następnym razem, gdy planuje ją publicznie „upokorzyć”, Dan odpowiedział z bezczelnym uśmiechem na twarzy: „Nie, bo wtedy nie płakałbyś”.

Reklama

To było okrutne, genialne, okrutne, wykwintne – krótko mówiąc, doskonały reality show. To był Dan, którego się spodziewałem Zdrajcy — nie ktoś, kto siedzi z boku i nie chce rzucać podejrzeń na potencjalnych Zdrajców, ale ktoś, kto podejmuje śmiałe posunięcia i wykorzystuje swoich najbliższych sojuszników jako paliwo dla własnego sukcesu i bezpieczeństwa. I jeśli Dan ma jakąkolwiek szansę na przeżycie Zdrajcy jeszcze tydzień — lub odzyska mój szacunek — musi ponownie połączyć się ze swoim wewnętrznym Judaszem.

W piątym odcinku kilku Wiernych dosłownie błaga Dana, aby podzielił się nazwiskiem lub teorią – cokolwiek, co pokazałoby, że z nimi gra – a on jednak odmawia, twierdząc, że ma na myśli podejrzanego, ale czeka, aż będzie miał 100% pewności są zdrajcą, jeśli oddają swój strzał. Ta ciągła próba zachowania dyskrecji przynosi tak okropny skutek, że wchodząc do okrągłego stołu w sprawie wygnania, imię Dan jest na ustach większości osób. Ledwo radzi sobie z eliminacją (przeżywa tylko dzięki pomocy w rzuceniu swojego Duży brat kumpelka Janelle pod autobusem) i kończy wieczór obietnicą, że następnego dnia w końcu poda nazwisko. Ale nawet zrobienie tego może być za mało i za późno, aby uratować jego skórę, chyba że zechce podjąć naprawdę drastyczne środki.

Przed ostatnim wygnaniem Peter okłamał swoich głównych podejrzanych o zdrajcę — Dana, Parvati i WyzwanieCT — twierdząc, że on i Janelle mają tarcze chroniące ich przed morderstwem. Parvati od razu uznała to za pułapkę, ale Dan lekceważy zdolność Petera do planowania strategicznego. Zamiast tego pozostaje nieugięty w kwestii morderstwa Wyspa MiłościBergie, który otwarcie zabiegał o Dana i jest jednym z dwóch graczy, którzy to zrobili Właściwie posiada tarczę.

Dan już w przyszłym tygodniu miał przed sobą trudną walkę z przekonaniem graczy, że jest Wiernym, a jeśli naprawdę wpadnie w pułapkę Petera i przeprowadzi nieudaną próbę morderstwa na Bergiemu (co naprawdę wygląda na to, że tak się stanie), sytuacja będzie wyglądać wykładniczo gorzej jego. Najlepszym sposobem, w jaki Dan może się uratować w tym momencie, jest zapewnienie Wiernym podejrzanego z niezaprzeczalnymi dowodami przeciwko nim — dowodem, któremu Wierni nie mogą zaprzeczyć, ponieważ jest to PRAWDA. Mówię tylko, że musi rzucić Parvati lub Fedrę wilkom na pożarcie.

Obraz: Paw

Stworzenie teorii wyjaśniającej, dlaczego za serią (nieco niezrozumiałych) morderstw stoi jeden gracz, jest znacznie trudniejsze, gdy pracuje się wyłącznie na fikcji. Ale jak Dan kiedyś powiedzianonajlepszym sposobem na zamknięcie kłamstwa jest otoczenie go prawdą, a najlepszym sposobem przekonania Wiernych, że ktoś jest Zdrajcą, jest oskarżenie kogoś, kto nim faktycznie jest.

W odcinku z zeszłego tygodnia Dan i Parvati omawiali możliwość poświęcenia Fedry, gdyby musieli zmylić ludzi. A Parvati już później rzuciła podejrzenia na Gospodynie domowe Wyspa MiłościEkin-Su został zamordowany, co spowodowało kultowa walka w wieży pomiędzy trzema zdrajcami. W tym momencie oskarżanie Phaedry o bycie zdrajcą przy następnym okrągłym stole wydaje się kolejną grą Dana, która ma umocnić jego przetrwanie. (Chociaż Parvati prawdopodobnie dokonałaby lepszego wyboru.)

Nie jestem nawet w 100% pewien, że ta strategia zadziała, ani nie jestem pewien, czy w ogóle bym tego chciał. Ale szczerze, jeśli to oznaczałoby spotkanie z Danem, którego znam Duży brat z powrotem w całej jego bezwzględnej chwale, byłabym nie do zniesienia z radości. A nawet jeśli upadnie, przynajmniej upadnie, kołysząc się, a nie siedząc z boku. Na to zasługuje jego dziedzictwo.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...
Advertisment