Czym jest inteligencja Apple? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć


Najważniejsza wiadomość na temat jednego z Apple najważniejsze dni w roku był Apple Intelligence, nowy pakiet funkcji sztucznej inteligencji, który pojawi się jeszcze w tym roku iOS 18, iPadOS 18I macOS Sequoia.

Jabłka Prezentacja WWDC omówił wiele zagadnień, przedstawiając możliwości Apple Intelligence. Od tego czasu poznaliśmy jeszcze więcej szczegółów.

Oto wszystko, o czym powinieneś wiedzieć Inteligencja Applew tym funkcje, które po premierze udostępni na Twoim iPhonie, Macu i iPadzie.

Czym jest inteligencja Apple?

Inteligencja Apple w akcji

Apple Intelligence to unikalna marka Apple obejmująca pakiet funkcji sztucznej inteligencji, który zadebiutuje jeszcze w tym roku na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac.

Craig Federighi podsumował to w ten sposób podczas przemówienia WWDC:

Apple Intelligence to system inteligencji osobistej, który umieszcza zaawansowane modele generatywne w sercu Twojego iPhone’a, iPada i komputera Mac.

Reklama

Istnieje pięć kluczowych filarów Apple Intelligence, które łącznie odróżniają je od innych już istniejących narzędzi AI (sztucznej inteligencji).

 • Potężny: Potrafi zaoferować naprawdę przydatną pomoc
 • Intuicyjny: Łatwy w użyciu i dostępny
 • Zintegrowany: Wbudowane w rdzeń Twoich urządzeń
 • Osobisty: Rozumie Twój osobisty kontekst
 • Prywatny: Zbudowany od podstaw z myślą o prywatności

Apple wierzy, że nikt inny nie ma oferty sztucznej inteligencji spełniającej wszystkie te kryteria — i z pewnością wydają się one słuszne.

Cel Apple Intelligence? Tim Cook dobrze to ujął w przemówieniu przewodnim: „aby Twoje najbardziej osobiste produkty były jeszcze bardziej przydatne i zachwycające”.

Co potrafi Apple Intelligence?

Oto, co Apple Intelligence umożliwi Twojemu iPhone’owi, Macowi i iPadowi, gdy zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku.

Narzędzia językowe

Narzędzia językowe AI
 • Narzędzia do pisania: Sztuczna inteligencja będzie mogła przepisać i poprawić Twój tekst w dowolnym miejscu, w którym go napiszesz, nawet w aplikacjach innych firm. Będzie to szczególnie przydatne podczas wysyłania e-maila lub pisania artykułu lub wpisu w mediach społecznościowych.
 • Powiadomienia priorytetowe: AI zrozumie z kontekstu, które powiadomienia są najważniejsze i wyświetli je na górze.
 • Wiadomości priorytetowe w Mail: Podobnie sztuczna inteligencja nada priorytet wiadomościom e-mail, które najbardziej zasługują na Twoją uwagę.
 • Inteligentna odpowiedź: AI wygeneruje dla Ciebie odpowiedzi e-mailowe i udostępni je do zatwierdzenia przed wysłaniem.
 • Zmniejsz liczbę przerw: ten nowy tryb skupienia działa jak Nie przeszkadzać, ale w inteligentny sposób umożliwia przedostanie się ważnych powiadomień.
 • Streszczenia treści: Niezależnie od tego, czy jest to transkrypcja spotkania, czy przeglądanie wiadomości e-mail, sztuczna inteligencja podsumuje treść za Ciebie.

Narzędzia obrazu

Obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję
 • Tworzenie obrazu: Tworzyć całkowicie oryginalne obrazy za pomocą prostej prośby napisanej na maszynie, nawet jeśli przedstawia ona ukochaną osobę.
 • Genmoji: Tworzyć całkowicie oryginalne emoji na żądanie na każdą okazję.
 • Posprzątać: Z łatwością usuwaj niechciane obiekty ze zdjęcia.
 • Potężne wyszukiwanie: w aplikacji Zdjęcia znajdziesz dokładnie te zdjęcia, których szukasz.
 • Różdżka Obrazu: Użyj Apple Pencil, aby narysować okrąg w notatce, a sztuczna inteligencja automatycznie utworzy nowy obraz, uwzględniając pozostałą zawartość notatki.
 • Twórz filmy Wspomnienia: wpisz prośbę w aplikacji Zdjęcia, aby utworzyć nowy film Wspomnienia, korzystając z najlepiej pasujących obrazów z Twojej biblioteki.

Nowa i ulepszona Siri

Siri w iOS 18
 • Bogatsze zrozumienie języka: Siri z Apple Intelligence znacznie lepiej wybacza nieporadne żądania. Możesz na przykład powiedzieć: „Siri, ustaw alarm na — och, czekaj, nie, ustaw minutnik na 10 minut. Właściwie to daj 5.
 • Spersonalizowana pomoc: Siri może wykonywać nowe działania, mając głęboką świadomość Twojego osobistego kontekstu. Możesz na przykład powiedzieć: „Włącz tę piosenkę, którą wysłała mi kiedyś żona”.
 • Świadomość na ekranie: Teraz Siri będzie wiedzieć, co jest na Twoim ekranie i może odpowiednio pomóc. Możesz na przykład powiedzieć: „Dodaj ten adres do ich karty kontaktowej”.
 • Podejmuj działania w różnych aplikacjach: Siri może teraz wykonywać czynności między aplikacjami, co pozwala zaoszczędzić czas. Możesz na przykład zapytać: „Siri, dodaj tę lokalizację do mojej notatki z podróży”.
 • Świeży wygląd: Aktywuj Siri, a zamiast pojawiać się w jednym miejscu, asystent będzie zamiast tego animował wszystkie krawędzie Twojego urządzenia pięknym, świecącym światłem.
 • Szybkie wpisane żądania: Szybkie dwukrotne dotknięcie dolnej części ekranu telefonu iPhone lub iPada powoduje wyświetlenie klawiatury, na której możesz wpisać prośbę do Siri, zamiast ją wypowiadać.
 • Dogłębna wiedza o produktach Apple: Teraz możesz zadawać Siri pytania dotyczące dowolnego urządzenia Apple i funkcji systemu operacyjnego, a Siri może dostarczyć potrzebnych informacji.

Integracja ChatGPT

Apple oficjalnie nawiązało współpracę z OpenAI w celu głębokiej integracji ChatGPT z systemami iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia.

Oto szczegółowe informacje Apple dotyczące funkcji ChatGPT:

Dzięki ChatGPT z OpenAI zintegrowanemu z Siri i narzędziami do pisania zyskujesz jeszcze większą wiedzę, gdy może być dla Ciebie pomocna — nie musisz przełączać się między narzędziami. Siri może korzystać z ChatGPT w przypadku niektórych próśb, w tym pytań dotyczących zdjęć lub dokumentów. Dzięki narzędziom do tworzenia treści w narzędziach do pisania możesz tworzyć i ilustrować oryginalne treści od podstaw.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z poniższymi informacjami od mojego kolegi Zaca:

ChatGPT nie będzie wymagać konta OpenAI, a żadne informacje, które przetwarza, nie będą zapisywane ani udostępniane innym. Dzięki tej integracji Apple utrzymuje swoje standardy prywatności, zamiast polegać w tym zakresie na OpenAI.

Które urządzenia będą obsługiwać Apple Intelligence?

Oto iPhone'y, iPady i komputery Mac kompatybilne z „Apple Intelligence”

Ze względu na zaawansowane zasoby obliczeniowe niezbędne do prawidłowego zasilania tych funkcji, Apple Intelligence ogranicza się do: wybierz liczbę nowoczesnych urządzeń:

 • iPhone’a 15 Pro i Pro Maxa
 • iPady z chipem M1, M2 lub M4
 • Komputery Mac z chipem M1, M2 lub M3

Oznacza to, że na iPhonie tylko najnowsze i najwyższej klasy telefony będą obsługiwać te potężne funkcje AI – przynajmniej na razie. Modele iPhone’a 16, 16 Plus i 16 Pro są wszyscy mieli wspierać Apple Intelligence.

Zakończyć

Jeśli Twoje urządzenie obsługuje technologię Apple Intelligence, wszystkie funkcje opisane powyżej zapewnią jeszcze w tym roku zupełnie nowe możliwości korzystania z komputera.

Wygląda na to, że Apple naprawdę to zrobił wejdź do głównego nurtu sztucznej inteligencjii na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Na jakie funkcje sztucznej inteligencji czekasz najbardziej? Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje Apple Intelligence, czy planujesz wkrótce dokonać aktualizacji? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wesoła, inteligentna lampa Philips Hue o wschodzie słońca nosi nazwę Twilight

Philips Hue następna inteligentna lampka nocna podobno będzie nosił nazwę „Zmierzch”. Lampa będzie wyposażona w dwa przyciski na górze służące do zasilania,...

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...
Advertisment