Czy to będzie miało znaczenie? – Zautomatyzowany dom


Pod koniec 2019 roku grupa obejmująca Amazon, Apple, Google i Zigbee ogłosił opracowywali nowy, otwarty standard Connected Home Over IP. Teraz projekt CHIP został przemianowany na – Matter. Zigbee Alliance również zmieniło swoją nazwę i jest teraz Connectivity Standards Alliance.

Podczas gdy inteligentny dom rozpaczliwie potrzebuje szeroko przyjętego standardu, czy ten będzie miał znaczenie?


Czy to nie czas, aby nasze urządzenia po prostu działały? Inteligentne obiekty powinny być niezawodne, bezpieczne i bezproblemowo ze sobą współpracować. Zbyt długo odłączone platformy i odmienne ścieżki rozwoju powodowały zamieszanie wśród konsumentów, jednocześnie komplikując życie deweloperom i innowatorom.

Plik Connectivity Standards Alliance (dawniej Zigbee Alliance) przełamuje te bariery dla rozwoju IoT i adopcji – interoperacyjności, ogrodów i złożoności – poprzez Project Connected Home over IP (CHIP), a teraz ogłasza swoją nową markę.

Oczekujemy, że ta marka będzie rozpoznawalna i rozpoznawalna przez konsumentów i użytkowników; taki, który obiecuje prostotę, interoperacyjność, niezawodność i bezpieczeństwo.

Ponieważ materia jest budulcem życia, materia jest wspólnym fundamentem wbudowanym w inteligentne urządzenia, umożliwiając im płynną, niezawodną i bezpieczną interakcję. Jako technologia jednocząca branżę, Matter stworzy inteligentny świat większy niż suma jego części, z nowymi doświadczeniami dla użytkownika i nowymi możliwościami dla programistów. Materia to więcej: więcej połączeń między większą liczbą obiektów. Więcej sposobów na utrzymanie inteligentnych domów i budynków. Deweloperzy mają więcej czasu na skupienie się na innowacjach.

W ramach tego zmieniliśmy również nazwę na Connectivity Standards Alliance, która lepiej wpisuje się w naszą rolę w kształtowaniu przyszłości IoT poprzez tworzenie światowych standardów, które mają wpływ na rynek. Nasi członkowie są gotowi do szybkiego rozwoju dzięki wczesnemu dostępowi do specyfikacji Materii i możliwości wpływania na ten nowy ujednolicający standard, który jest obecnie tworzony przez ponad 180 firm członkowskich.

Dołącz do nas w budowaniu podstaw dla innowacji i przyszłego rozwoju IoT. Zapoznaj się z ekskluzywną technologią, typami urządzeń i środkami bezpieczeństwa, które obecnie składają się na Matter – i zobacz, jakie korzyści odniosą Twoje zespoły, produkty, klienci i konsumenci.

Source link

Reklama
Reklama
Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Arctic przedstawia wentylatory P14 RGB i P14 A-RGB

ARCTIC, jeden z wiodących producentów niskoszumowych chłodnic i komponentów do komputerów PC, rozszerza portfolio wentylatorów RGB o 140 mm warianty serii P z...

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!