Czy Sam Altman dołączy do Microsoftu? Wygląda na to, że Satya Nadella nie wie


Dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella ogłosił późnym wieczorem, że były dyrektor generalny OpenAI Sam Altman i współzałożyciel OpenAI Greg Brockman obaj dołączyli do Microsoftu poprowadzić nowy zespół badawczy zajmujący się zaawansowaną sztuczną inteligencją, co spowodowało gwałtowny wzrost cen akcji Microsoftu. Teraz, niecałe 24 godziny później, po Krawędź raportowanie że Sam Altman wciąż próbuje powrócić na stanowisko dyrektora generalnego OpenAI, Nadella nie wydaje się tego taki pewien.

„[We’re] zaangażowany w OpenAI i Sam, niezależnie od konfiguracji” – powiedział Nadella w wywiadzie dla Jona Fortta z CNBC, dodając, że Microsoft „zdecydował się na wyraźną współpracę z OpenAI [and] oczywiście zależy to od tego, czy ludzie z OpenAI pozostaną w Microsoft, czy przejdą do Microsoftu, więc jestem otwarty na obie opcje”. Nadella dodała, że ​​„oczywiście chcemy, aby Sam i Greg mieli fantastyczny dom, jeśli tak się nie stanie [at] OpenAI, ze wszystkimi kolegami z Microsoftu, ale jestem dokładnie tam, gdzie byłem w piątek rano.”

W piątek rano Nadella obudził się z Samem Altmanem, który nadal jest dyrektorem generalnym OpenAI i ma bliską współpracę z firmą. Kilka godzin później tablica OpenAI zdecydował się zwolnić Sama Altmana podjął szokującą decyzję i wygląda na to, że Nadella żałował, że nie mógł wcisnąć przycisku resetowania z powrotem do piątkowego poranka.

Naciskano na Altmana i setki pracowników OpenAI grozić rezygnacją rzeczywiście dołączy do Microsoft, Nadella odpowiedział „to jest do wyboru zarządu i kierownictwa OpenAI oraz pracowników”, po czym wyjaśnił, że Microsoft ma już własne możliwości w zakresie sztucznej inteligencji, co najwyraźniej miało uspokoić roztrzęsionych inwestorów i zmartwionych klientów OpenAI.

W wywiadzie z Telewizja Bloomberga Zaledwie chwilę później prezenterka Emily Chang próbowała wydobyć więcej z Nadelli w związku z ogłoszeniem o zatrudnieniu Altmana i Brockmana. Czy rzeczywiście są to pracownicy Microsoftu? „Więc wszyscy są w trakcie przyłączania się” – odpowiedział Nadella, po czym szybko zaczął mówić o własnej pracy nad sztuczną inteligencją Microsoftu.

Czytając między wierszami tych napiętych wywiadów, staje się jasne, że Nadella chce tego, czego chcą Altman i setki pracowników OpenAI: odejścia zarządu OpenAI. Nie powiedział tego wprost, ale chętniej mówił o zmianach w zarządzie Bloomberg TV niż o potencjale Sama Altmana jako faktycznego pracownika Microsoftu:

Myślę, że na pewno będziemy chcieli pewnych zmian w zarządzaniu. Niespodzianki są złe i chcemy się po prostu upewnić, że wszystko zostanie zrobione w sposób, który pozwoli na dalszą dobrą współpracę. Pomysł, że w jakiś sposób nagłe zmiany zachodzą bez bycia na bieżąco, nie jest dobry i na pewno upewnimy się, że niektóre potrzebne zmiany zostaną wprowadzone, a my nadal będziemy mogli współpracować z OpenAI.

Reklama

Dzisiaj wcześniej informowałem, że Sam Altman nie pojawia się według wielu źródeł znajduje się jeszcze w katalogu korporacyjnym Microsoftu. Nie jest to szczególnie zaskakujące, ponieważ procesy kadrowe i wdrażanie pracowników firmy Microsoft nie są skonfigurowane pod kątem całodobowych transakcji awaryjnych, ale Microsoft nie określił jeszcze szczegółowo terminów spotkań pracowników w żadnych wewnętrznych notatkach obejmujących całą firmę. Jeśli Altman zostanie w pełni zintegrowany z firmą Microsoft, będzie miał Tytuł dyrektora generalnego w Microsoftco jest zazwyczaj zarezerwowane dla liderów dużych dywizji, takich jak Gry Microsoftulub przejętych firm, takich jak LinkedIn I GitHub.

Wygląda więc na to, że Sam Altman nadal będzie dyrektorem generalnym. Pozostaje pytanie, czy będzie to Microsoft, czy OpenAI.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment