Czy regularnie używasz przycisku akcji na swoim iPhonie 15 Pro?


Jedną z głównych nowych funkcji iPhone’a 15 Pro jest przycisk akcji, który zastąpił klasyczny przełącznik wyciszenia nowym, konfigurowalnym przyciskiem, który może zrobić prawie wszystko, czego chce użytkownik. Teraz, gdy iPhone 15 Pro jest już dostępny, chcemy dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystasz z przycisku akcji.

Jak korzystać z przycisku akcji na iPhonie 15 Pro Max

Zanim ogłoszono iPhone’a 15 Pro, trochę martwiły mnie pogłoski o zastąpieniu przycisku akcji przyciskiem wyciszenia, ponieważ była to jedna z moich ulubionych części iPhone’a. Mogłem z łatwością wyciszyć i wyłączyć wyciszenie telefonu, po prostu przesuwając palcem po przełączniku, nie patrząc na niego. Nie była to funkcja zmieniająca życie, ale zawsze lubiłem ją mieć.

Teraz, gdy przycisk akcji jest tutaj i używam mojego iPhone’a 15 Pro Maxa od ponad miesiąca mam kilka przemyśleń na ten temat.

Przejście z przełącznika wyciszenia na przycisk akcji nie było takie straszne, jak myślałem. Na początku tak było, ale teraz przyzwyczaiłem się do naciskania przycisku i rozpoznawania reakcji dotykowej, aby wiedzieć, kiedy telefon został wyciszony lub wyłączony. To nie była wielka sprawa.

Ale przycisk akcji to coś więcej, a ja starałem się wykorzystać jego pełny potencjał. Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych opcji, w tym włączania lub wyłączania trybu ostrości, włączania i wyłączania latarki, nagrywania notatki głosowej, otwierania aparatu lub dowolnej innej aplikacji, a nawet uruchamiania skrótów – co sprawia, że ​​możliwości są nieograniczone.

Reklama

Ale pod koniec dnia zdałem sobie sprawę, że zawsze zapominam użyć przycisku akcji, aby uruchomić wybraną akcję. Próbowałem go użyć do otwarcia aparatu, ale przez większość czasu otwierałem go z ekranu blokady. Próbowałem także używać go ze skrótami (Halide ma kilka naprawdę fajnych akcji), ale zapominam też o interakcji z przyciskiem.

Rzeczy, których nie lubię

Przycisk akcji aparatu iPhone'a 15 Pro

Jedną rzeczą, która niepokoi mnie w przycisku akcji, szczególnie w iPhonie 15 Pro Max, jest to, jak trudno jest go sięgnąć i nacisnąć jedną ręką. Uważam też, że przycisk jest za mały i często omyłkowo naciskam przycisk zwiększania głośności zamiast przycisku akcji.

Chciałbym też mieć więcej opcji dostosowywania. Na przykład chciałbym móc ustawić różne akcje dla długiego naciśnięcia i podwójnego kliknięcia (podobnie jak przycisk boczny, który może uruchomić Siri i otworzyć aplikację Portfel).

Czy korzystałeś z przycisku akcji?

Zastąpienie przełącznika wyciszenia przyciskiem akcji było z pewnością dobrym pomysłem. Chociaż nie korzystam z mojego, widziałem wiele osób, które używają go przez cały czas do uruchamiania fajnych skrótów. Znam wielu użytkowników iPhone’a, którzy zawsze trzymają go w trybie cichym, więc posiadanie przełącznika wyciszenia i tak było dla nich bezcelowe.

Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia i mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy te ulepszenia – albo dzięki aktualizacjom oprogramowania, albo nowemu sprzętowi. Co z tobą? Czy regularnie używasz przycisku akcji? Daj nam znać, co myślisz w ankiecie i sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment