Czy powinieneś kupić AirPods Pro?


AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym akcesorium dla wielu fanów Apple. Z nowym zbliża się wersjajednak czy powinieneś kupić AirPods Pro teraz, czy poczekać, aby zobaczyć, co przyniosą AirPods Pro 2 do stołu?

AirPods Pro są dalekie od ideału

Pomimo swojej popularności, AirPods Pro cierpią na (więcej niż?) ich sprawiedliwy udział dziwactw i problemów z niezawodnością. W październiku 2020 r. Apple wypuściło program przywołania serwisu ze względu na różne „problemy z dźwiękiem” dotykające wielu użytkowników AirPods Pro. Zagadnienia te obejmują:

  • Trzeszczenie lub statyczne dźwięki, które nasilają się w głośnym otoczeniu, podczas ćwiczeń lub podczas rozmowy przez telefon
  • Aktywna redukcja szumów nie działa zgodnie z oczekiwaniami, na przykład zanik basów lub nasilenie dźwięków w tle, takich jak hałas uliczny lub samolot

Apple twierdzi, że problemy te dotyczą tylko słuchawek AirPods Pro wyprodukowanych przed październikiem 2020 r., ale 9to5Mac słyszałem od wielu czytelników, że nawet nowsze jednostki nadal borykają się z tymi samymi problemami.

AirPods Pro również cierpią na pewne znaczące problemy z długowiecznością, w szczególności w odniesieniu do żywotności baterii. Wielu użytkowników AirPods Pro zgłasza, że ​​ich żywotność baterii zaczyna się znacznie zmniejszać po około roku regularnego użytkowania. Apple twierdzi, że AirPods Pro powinny uzyskać do 4,5 godziny czasu słuchania, ale wydaje się, że tak jest tylko wtedy, gdy są nadal stosunkowo nowe.

Plotki o AirPods Pro 2

Oczekuje się, że AirPods Pro 2 przyniosą szereg zmian i nowych funkcji, ale jest też kilka kluczowych rzeczy, które pozostaną takie same. Przede wszystkim, jeśli miałeś nadzieję, że AirPods Pro 2 zaoferuje całkowitą przeprojektowanie, niestety wygląda na to, że nie nastąpi to w tym roku.

Chociaż oczekuje się, że AirPods Pro 2 zachowają ten sam wkład douszny, co obecna wersja, Apple przynajmniej rozważył przeprojektowanie. Bloomberg a Ming-Chi Kuo poinformował, że Apple przetestował „bardziej kompaktową” konstrukcję dla AirPods Pro, która usunęła łodygę, która obecnie wystaje z dna.

Reklama

Mówiono, że ten projekt jest podobny do pąki Amazon Echo, które zawierają konstrukcja bez trzpienia, która jest całkowicie okrągła i spoczywa wewnątrz ucha użytkownika. Ten projekt jest również podobny do tego, co widzieliśmy z Beats Fit Pro wcześniej w tym roku (pełna recenzja). Biorąc jednak pod uwagę złożone elementy wewnętrzne AirPods Pro, okazało się to zbyt ambitnym przeprojektowaniem i oczekuje się, że projekt pozostanie taki sam.

Strona internetowa 52audioktóry udostępnił dokładne rendery AirPods 3 przed ich premierą, udostępnił zdjęcia w czerwcu pokazujące oczekiwany projekt AirPods Pro 2. Jak widać na powyższym obrazku, projekt wydaje się być prawie identyczny z obecnymi AirPods Pro.

Ale wciąż oczekuje się, że wraz z AirPods Pro 2 pojawi się wiele nowych funkcji, w tym nowy projekt etui ładującego. 52audio również udostępniony obraz tego nowego etui ładującego, pokazujący nieco nowy współczynnik kształtu

Zdjęcia pokazują również kilka nowych funkcji etui ładującego. Co najważniejsze, na spodzie obudowy znajdują się otwory na głośniki. Umożliwi to łatwe zlokalizowanie obudowy AirPods Pro 2, jeśli zgubisz ją, odtwarzając dźwięk z głośnika na samej obudowie.

etui airpods pro 2

Z boku obudowy AirPods Pro 2 znajduje się również para metalowych otworów. Wydaje się, że jest to zaprojektowane tak, aby umożliwić przymocowanie paska do etui. Obecnie istnieje liczba akcesoriów firm trzecich dla AirPods Pro, które oferują wbudowany pasek, więc rozsądne jest, aby Apple zaoferował również własne rozwiązanie.

Wychodząc poza konstrukcję obudowy, podobno AirPods Pro 2 mają również nowe funkcje związane z jakością dźwięku. Według wiarygodnego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, AirPods Pro 2 będą pierwszym produktem Apple AirPods oferującym obsługę bezstratnego odtwarzania dźwięku.

Kuo twierdzi, że AirPods Pro 2 będą obsługiwać format Apple Lossless lub ALAC. Firma Apple dodała obsługę bezstratnego odtwarzania dźwięku do Apple Music ponad rok temu, ale żaden z obecnych modeli AirPods nie obsługuje tej funkcji ze względu na Ograniczenia Bluetooth.

Faktycznie, 9to5Mac źródła potwierdziły że następna generacja AirPods Pro – o nazwie kodowej B698 – będzie wyposażona w następną wersję układu H1, czyli własny procesor audio firmy Apple. Istnieją również dowody na wsparcie dla nowego kodeka LC3, który poprawi połączenia audio, wydajność i stabilność urządzeń Bluetooth.

Idealnie, nowy układ H2 w połączeniu z obsługą nowego kodeka LC3 przyniesie również znaczną poprawę niezawodności i żywotności baterii.

Czy powinieneś teraz kupić AirPods Pro, czy poczekać na AirPods Pro 2?

W obecnej formie AirPods Pro 2 mają zostać wydane przed końcem 2022 roku. Apple prawdopodobnie zorganizuje dwa oddzielne wydarzenia tej jesieni: jedno we wrześniu, którego nagłówkiem będzie iPhone 14, a drugie w październiku lub listopadzie, z nowym Mac i nowy iPad Pro.

AirPods Pro 2 są potencjalnymi kandydatami na jedno z tych wydarzeń. Mogą być również ogłoszone w komunikacie prasowym, podobnym do oryginalnych AirPods Pro w październiku 2019 roku.

Z AirPods Pro 2 za kilka miesięcy, trudno jest polecić kupno oryginalnego AirPods Pro już teraz. Jednym z największych powodów, dla których to mówię, są problemy z długowiecznością, o których wspomniałem wcześniej. Jeśli kupisz AirPods Pro dzisiaj i planujesz je przechowywać przez wiele lat, może być trudniej je serwisować, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jeśli potrzebujesz natychmiast nowej pary AirPods, oryginalne AirPods Pro to dobry wybór, jeśli podoba Ci się konstrukcja douszna z redukcją szumów. Tylko upewnij się, że nie płacisz pełnej ceny, ponieważ są one prawie zawsze dostępne w sprzedaży od innych sprzedawców.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Shure wprowadza na rynek mikrofon SM7B ze zintegrowanym przedwzmacniaczem Cloudlifter

Każdemu, kto chciał kupić słynny mikrofon dynamiczny Shure SM7B, ulubiony wśród muzyków, podcasterów i streamerów, natychmiast zaoferowano pakiet z przedwzmacniaczem Cloudlifter firmy Cloud....

Genshin Impact 4.1 dodaje funkcję zawieszania zadań

Twórcy Uderzenie Genshina po cichu zrobił mały krok w kierunku rozwiązania głównych frustracji graczy związanych z grą. We wtorek...
Advertisment