Czy powinien powstać Apple Ring umożliwiający śledzenie stanu zdrowia i wykonywanie gestów?


Zdrowie i fitness śledzenie jest podstawowym tonem Zegarek Appleale czy nadszedł już czas na bardziej kompaktowe urządzenie w formie Pierścień Jabłkowy?

Samsung wczoraj zaprezentował Galaxy Ring, który zbiera dane dotyczące zdrowia (w tym monitoruje sen) w urządzeniu, którego bateria ma działać do siedmiu dni…

Debiut Samsunga Galaxy Ring

Pominiemy to Raczej jaskrawy klon Samsunga Apple Watch Ultra – aż po nazwę Ultra i pomarańczowy pasek – i zamiast tego zapytać, czy Apple nie powinno w tym przypadku zapożyczyć pomysłu od swojego koreańskiego rywala.

Wczoraj wprowadzono na rynek długo oczekiwany Galaxy Ring, o czym poinformowała nasza siostrzana strona 9do5Google.

Galaxy Ring bezproblemowo łączy się z aplikacją Samsung Health, zapewniając istotne informacje na temat wzorców snu, tętna, a nawet treningów […]

Galaxy Ring ma mieć baterię o żywotności siedmiu pełnych dni, co oznaczałoby bardzo mało ładowania i znacznie więcej życia dla wielu użytkowników. Będzie również wyposażony w etui do szybkiego ładowania, chociaż Samsung nie wspomina o żadnych prędkościach.

Nowy Galaxy Ring będzie dostępny w trzech kolorach – tytanowo-czarnym, tytanowo-srebrnym i tytanowo-złotym – a jego cena będzie zaczynać się od 399 dolarów.

Cena wywołała u niektórych szok, zwłaszcza że za tę samą kwotę można kupić telefon z Androidem lub Apple Watch Series 9.

Reklama

Jednak w przeciwieństwie do Pierścień Oura która została wprowadzona na rynek jakiś czas wcześniej, wersja Samsunga nie wymaga subskrypcji, aby uzyskać dostęp do wszystkich danych.

Forma pierścieniowa oferuje znaczące korzyści dla niektórych

Smartwatch oczywiście może zrobić o wiele więcej. Dostajesz ekran, wiele aplikacji, powiadomienia, sterowanie Siri, Apple Pay itd. Jeśli te funkcje są dla Ciebie ważne, lepiej będzie Ci z Apple Watch.

Jeśli jednak interesuje Cię monitorowanie stanu zdrowia, to forma pierścienia oferuje kilka istotnych zalet.

Po pierwsze, oczywiście, jest o wiele mniej nachalny. Nie zajmuje też nadgarstka, więc jeśli chcesz nosić konwencjonalny zegarek, możesz.

Po drugie, żywotność baterii. Podczas gdy Apple Watch zazwyczaj trzeba ładować każdej nocy, Galaxy Ring twierdzi, że wytrzyma cały tydzień między ładowaniami. Zobaczymy, czy dotrzyma tej obietnicy, oczywiście, ale z pewnością brak ekranu powinien zrobić dużą różnicę.

Po trzecie, w czasach, gdy coraz więcej osób chce ograniczyć czas spędzany przed ekranem, pierścień nie oferuje takiego samego potencjału rozpraszania uwagi jak zegarek.

Pierścień Samsunga oferuje również obsługę gestów

Ciekawym posunięciem Samsunga jest to, że Galaxy Ring obsługuje również niektóre gesty, aby sterować smartfonem Samsunga. Możesz na przykład wyłączyć alarm lub zdalnie zrobić zdjęcie.

Oczywiście, jest to rodzaj korzyści ekosystemowych, które Apple oferuje od dawna, więc nietrudno zrozumieć, w jaki sposób można uzyskać dodatkową funkcjonalność, używając Apple Ring z iPhonem lub komputerem Mac.

Czy kupiłbyś pierścionek Apple Ring?

Kiedy niedawno wspomniałem, że przestałem nosić Apple Watchniektórzy czytelnicy pytali, czy nie będzie mi brakowało funkcji śledzenia stanu zdrowia („w twoim podeszłym wieku” było albo wyraźnie uwzględnione, albo mocno sugerowane…).

Moja odpowiedź brzmiała: Nie na tyle, aby powstrzymać mnie przed powrotem do głupich zegarków. Jednak prawdopodobnie będę na rynku Apple Ring – w ten sposób mógłbym uzyskać to, co najlepsze z obu światów.

A co z Tobą? Czy byłbyś zainteresowany Apple Ring? Weź udział w naszej ankiecie i podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Zdjęcie: SAMSUNG

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment