Czy plan AI SAP Labs może przyspieszyć migrację do chmury?


Położona na skąpanych w słońcu wzgórzach Prowansji, na północ od Cannes i Antibes, znajduje się Sophia Antipolis, znane centrum technologii i nauki, w którym mieści się spółka zależna SAP Laboratoria SAP Francja. Są gorsze miejsca do pracy. Otoczony sosnami Aleppo i dziwną palmą, ten nowoczesny budynek został wybrany na gospodarza pierwszego w historii firmy centrum obsługi klienta dedykowanego sztucznej inteligencji (AI). Według SAP ma to umożliwić klientom „odkrywanie i eksperymentowanie z AI”, ale musi to być coś znacznie więcej.

Pod wieloma względami generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) stworzyło szansę wszystkim dostawcom oprogramowania dla przedsiębiorstw. Jest to chwilowe wyrównanie szans i właśnie w tym miejscu firma SAP wierzy, że może wykorzystać laboratoria do wzmocnienia swojej pozycji, zarówno wśród istniejących klientów, jak i na nowych rynkach za pośrednictwem swoich partnerów. Co to oznacza w kontekście przyspieszania migracja na S/4Hana Czas pokaże, ale z pewnością firma SAP oczekuje, że dążenie do włączenia sztucznej inteligencji do swojego portfolio okaże się dobrodziejstwem dla firmy.

Zachęcanie klientów do migracji do chmury ma kluczowe znaczenie dla strategii SAP, ponieważ biznesowa sztuczna inteligencja znajduje się w centrum planu rozwoju produktu firmy, przynajmniej według Jespera Schleimanna, który niedawno awansował na stanowisko dyrektora ds. sztucznej inteligencji biznesowej SAP w regionie EMEA. Żadnej chmury, żadnej sztucznej inteligencji. To wielka marchewka, jaką SAP może zaoferować wahającym się użytkownikom lokalnym, którzy zastanawiają się, czy powinni przeprowadzić migrację do chmury.

Główną częścią tego planu są partnerzy. SAP Labs France będzie gospodarzem wydarzeń dla partnerów, podczas których zaprezentuje centrum AI i zachęci partnerów do korzystania z niego do własnych celów, ale także swoich klientów. Z punktu widzenia SAP chodzi o przedstawienie uzasadnienia biznesowego planu działania produktu. W tym sensie przypomina bardziej chwalebny salon wystawowy, ale można zrozumieć, o co chodzi SAPowi. Chce wykorzystać swój obecny status sztucznej inteligencji do napędzania przyszłego rozwoju sztucznej inteligencji, a nawet inspirować partnerów do generowania nowych pomysłów i zastosowań. Ostatecznie chodzi o uszczelnienie swojego ekosystemu, przy jednoczesnym pozycjonowaniu się w czołówce rozwoju sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw.

Nie jest pozbawione wyzwań. Filip Decostere z partnera SAP, Delaware, powiedział, że nadal ma „dużo klientów na starej platformie” i choć przyznaje, że zalety sztucznej inteligencji mogą być bodźcem do przejścia na chmurę, nadal pozostaje wiele pracy do zrobienia, aby sprawić, żeby tak się stało. Część z nich ma charakter wewnętrzny w Delaware. „Zanim udamy się do klientów, musimy najpierw to zrozumieć” – powiedział, dodając, że ma wrażenie, że klienci mają nadzieję, że skupienie się SAP na sztucznej inteligencji przyniesie owoce ich firmom i spłaci lata lojalności wobec produktów.

SAP jest dobry w pokazywaniu ludziom wizji i sztuki tego, co możliwe, a następnie pracujemy nad tą bardziej ludzką stroną i sprowadzamy ją z powrotem do bardziej skalowalnego i możliwego do przyjęcia rozwiązania

Dan Barton, Bluestonex

Każdy, kto przeszedł wiele cykli aktualizacji, bez wątpienia się z tym zgodzi. Dan Barton, partner i współzałożyciel Bluestonex, mówi o „pewnej nerwowości wśród klientów”, ale przyznaje, że niekoniecznie jest to kwestia SAP, ale szerszego spojrzenia na zarządzanie wydatkami na IT. Barton uważa, że ​​centrum doświadczeń AI to dobry pomysł, „aby zainspirować nowe pomysły i przypadki użycia”, ale także dlatego, że może pomóc w edukacji klientów na temat tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja może naprawdę pomóc ich firmom, zwłaszcza tym, które dadzą się ponieść sztucznej inteligencji szum.

Reklama

„Uspokajanie i sprowadzanie klientów do stanu używalności to niemalże nasz obowiązek – to prawie jak sprawdzenie rzeczywistości” – powiedział Barton. „SAP dobrze pokazuje ludziom wizję i sztukę tego, co możliwe, a następnie pracujemy nad tą bardziej ludzką stroną i sprowadzamy ją z powrotem do bardziej skalowalnego i możliwego do wdrożenia rozwiązania”.

Dżul w koronie

Dla Schleimanna z SAP jest to pierwszorzędne terytorium, przynajmniej teraz, gdy w jego arsenale znajduje się centrum sztucznej inteligencji. Chociaż Schleimann zdaje sobie sprawę z wyzwań związanych z migracją, jest także optymistą co do osadzania sztucznej inteligencji przez SAP w technologiach dla przedsiębiorstw. Choć wierzy, że „generatywna sztuczna inteligencja przyspiesza migrację do chmury w przypadku procesów HR i biznesowych”, doskonale zdaje sobie sprawę, że wielu klientów jeszcze nie przeszło na chmurę.

„W pewnym stopniu jest ku temu dobry powód” – stwierdził. „Ale nie jest to ścieżka liniowa, ponieważ trzeba dokonać odpowiednich przygotowań, aby uzyskać coś, co nazywamy czystym rdzeniem, w którym w pewnym sensie usuwa się wszystkie rzeczy, które dostosowałeś. Wiemy to już od jakiegoś czasu. Jesteśmy świadomi, że właśnie tam chcą podążać klienci – czysty rdzeń w chmurze, ponieważ jest bardziej elastyczny”.

To także brama do rosnących możliwości SAP w zakresie sztucznej inteligencji, a nie tylko jej Asystent AI, Joule, który został zaprezentowany w listopadzie 2023 r. Zobaczenie wersji demonstracyjnej aplikacji tworzonej w około 10 minut – choć bardzo podstawowej – poprzez wklejenie celów biznesowych i instrukcji do okna tekstowego, zrobiło wrażenie. Partnerom też się to podobało. Ale Joule nie jest przeznaczony tylko dla twórców oprogramowania – jest osadzany w wielu aplikacjach SAP, zwłaszcza w jego Platforma technologii biznesowych (BTP)ale także we wszystkim, od HR po finanse, łańcuch dostaw, zaopatrzenie i narzędzia do obsługi klienta, wstępnie przeszkolone przy użyciu danych i procesów biznesowych SAP.

Jednym z największych wyzwań dla SAP jest dotarcie z tym do klientów. Edukacja, przynajmniej według Bartona z Bluestonex, ma fundamentalne znaczenie dla maksymalnego wykorzystania technologii. Barton powiedział, że jego firma „ciągle podnosi kwalifikacje i certyfikuje” nie tylko w zakresie technologii, ale także etyki sztucznej inteligencji.

„Przyglądamy się nawet różnym zestawom umiejętności, aby sprostać wymaganiom AI. Myślę, że był to na przykład Martin [Wezowski, SAP’s chief futurist] który mówił o krytycznym myśleniu, zatem osoby neuroróżnorodne po prostu lepiej rozwiązują problemy w niektórych obszarach. Dlatego przyglądamy się nawet sposobowi, w jaki rekrutujemy i łączymy nasze umiejętności pod kątem pewnych rzeczy, które musimy rozwijać”.

To interesująca kwestia, która z pewnością przemawia do SAP Labs. Wezowski jest intrygującym myślicielem i być może charakteryzuje zwrot SAP w stronę nowej przyszłości ze sztuczną inteligencją. Laboratorium stwarza dla firmy SAP wielką szansę – nie tylko w zakresie sprzedaży oprogramowania, ale także w kształtowaniu sposobu, w jaki wiele organizacji będzie organizować swoją pracę i ludzi w najbliższej przyszłości, a sztuczna inteligencja jest kluczowym elementem tej strategii.

SAP wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc klientom wzmacniać siłę roboczą, a nie ją dziesiątkować. „To udoskonalanie, umożliwianie i wzmacnianie tego, co wiesz” – powiedział Wezowski. „Chmura to ogromny krok naprzód, ponieważ daje każdemu swobodę, możliwość adaptacji i szybkość. Jeśli nasi klienci potrafią być szybcy, my też możemy być szybcy i odwrotnie. To cudowna symbioza.”Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment