czy otrzymam model Qualcomm Snapdragon czy Exynos?


Najnowsza seria urządzeń Samsung Galaxy S24 składa się z Galaxy S24, Galaxy S24+i premię Galaxy S24 Ultra. Wszystkie trzy nowe urządzenia są dostępne w wersji o dużej mocy Chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3Jednak niektóre kraje otrzymają nowy SoC Exynos 2400 firmy Samsung. W tym poście zagłębiamy się w szczegóły, wyjaśniając niektóre różnice między dwoma chipsetami, modelami, które otrzymają chipy Exynos i Snapdragon, a także informujemy, gdzie będzie dostępny każdy wariant.


Powiązany

Kolory Galaxy S24: który wybrać?

Nowe Samsungi Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra są dostępne w szerokiej gamie nowych kolorów, a niektóre ekskluzywne odcienie są dostępne na Samsung.com

Reklama

W jakich krajach dostępne będą modele Snapdragon i Exynos z serii Galaxy S24?

Seria Samsungów Galaxy S24 – 31

źródło: Pocketnow

Wygląda na to, że pogłoski były prawdziwe i w większości regionów użytkownicy otrzymują dwa różne chipy. Ale jakie to regiony? Połączyliśmy je w dwie małe sekcje, jak opisano szczegółowo poniżej:

 • The Samsunga Galaxy S24 I Galaxy S24+ będzie wyposażony w Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy w USA, Kanadzie, Chinach, Korei Południowej i Australii. Poza Stanami Zjednoczonymi regiony takie jak Europa, Wielka Brytania, Indie i inne kraje otrzymają wariant Samsung Exynos 2400.
 • The Samsunga Galaxy S24 Ultra będzie dostępny z Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy na całym świecie, we wszystkich regionach.

Jakie są różnice między Snapdragonem 8 Gen 3 dla Galaxy a standardowymi chipsetami Snapdragon 8 Gen 3?

Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy-1

Samsung ściśle współpracuje z Qualcomm, co umożliwia obu firmom współpracę. Dzięki tej bliskiej współpracy Samsung może tworzyć własne, unikalne oferty, które często obejmują marketing niektórych chipsetów premium i ich modyfikację.

Chip „Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy” wykorzystuje tę samą strukturę, proces i technologie, co standardowy chip bez brandingu „for Galaxy”. Jednak pewne drobne różnice sprawiają, że wariant Galaxy otrzymuje niewielkie wzmocnienie.

Układ Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy ma szybszy rdzeń Cortex-X4 taktowany zegarem do 3,4 GHz. Standardowy chip inny niż Galaxy ma taktowanie do 3,3 GHz i można śmiało powiedzieć, że nie spowoduje to znaczącej różnicy w wydajności między obydwoma chipami, ale oznacza, że ​​może uzyskać nieco wyższe wyniki w niektórych testach porównawczych.

Jakie są różnice między Snapdragonem 8 Gen 3 dla Galaxy a Samsungiem Exynos 2400?

Seria Samsungów Galaxy S24 – 19

źródło: Pocketnow

Zarówno Snapdragon 8 Gen 3, jak i nowy Exynos 2400 są zbudowane w procesie 4 nm. Jednakże chip Qualcomma jest zbudowany na węźle N4P firmy TSMC, podczas gdy Samsung Exynos 2400 jest zbudowany w procesie 4 nm LPP+ firmy Samsung Semiconductor (przez GSMArena). Pod względem specyfikacji oba chipy są na papierze bardzo zbliżone, a różnice nie są jeszcze widoczne w rzeczywistej praktyce.

Jeśli chodzi o rdzenie i technologie, należy zauważyć, że oba chipy wykorzystują ten sam rdzeń dla wszystkich rdzeni głównych, dużych, średnich i małych. Qualcomm wykorzystuje 1x główny Cortex-X4 o taktowaniu 3,3 GHz, jeden 3x duży Cortex-A720 o taktowaniu 3,2 GHz, 2x środkowy Cortex-A720 o taktowaniu 3,0 GHz i 2x wydajny Cortex-A510 o taktowaniu 2,3 ​​GHz. Samsung Exynos 2400 wykorzystuje 1x główny Cortex-X4 o taktowaniu 3,2 GHz, jeden 2x duży Cortex-A720 o taktowaniu 2,9 GHz, 3x mid Cortex-A720 o taktowaniu 2,6 GHz i 4x bardziej wydajny Cortex-A510 o taktowaniu 2,0 GHz.

Samsung ma niższe taktowanie wszystkich rdzeni i ma dwa rdzenie o większej wydajności, które mogą zapewnić lepszą wydajność, ale nie wiemy jeszcze, jak wpłynie to na wydajność. Wiadomo, że najnowszy Snapdragon 8 Gen 3 firmy Qualcomm jest wydajny i oferuje doskonałą wydajność, więc ciekawie będzie zobaczyć oba procesory obok siebie.

 • Galaxy S24 Czarny pbi

  Samsunga Galaxy S24

  Samsung Galaxy S24 to najnowszy kompaktowy flagowiec marki. Jest wyposażony w 6,2-calowy wyświetlacz AMOLED, wydajny chipset Snapdragon 8 Gen 3, niezawodną konfigurację z potrójnym aparatem i mnóstwo przydatnych funkcji AI, w tym magiczny edytor zdjęć, Circle to Search i wiele innych.

 • Galaxy S24 Czarny pbi

  Samsunga Galaxy S24+

  1000 dolarów 1120 dolarów Zaoszczędź 120 dolarów

  Samsung Galaxy S24+ jest wyposażony w 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED, wydajny procesor Snapdragon 8 Gen 3 i niezawodny potrójny aparat, dzięki któremu uchwycisz chwile. Zawiera także kilka funkcji sztucznej inteligencji, w tym generatywny edytor zdjęć oparty na sztucznej inteligencji i inne przydatne implementacje.

 • pbi-samsung-galaxy-s24-ultra

  Samsunga Galaxy S24 Ultra

  Samsung Galaxy S24 Ultra ma 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, wydajny procesor Snapdragon 8 Gen 3 z pamięcią do 1 TB oraz poczwórny aparat. Telefon jest wyposażony w Galaxy AI, który zapewnia nowe zaawansowane funkcje.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel buduje największy na świecie system neuromorficzny, aby zapewnić bardziej zrównoważoną sztuczną inteligencję

Intel ogłosił dzisiaj, że zbudował największy na świecie system neuromorficzny. Ten wielkoskalowy system neuromorficzny o kryptonimie Hala Point, początkowo wdrożony w Sandia...

Amazon upiera się, że Just Walk Out nie jest potajemnie prowadzony przez pracowników obserwujących Twoje zakupy

Amazon odpiera twierdzenia, że ​​w Indiach jego bezkasową technologią Just Walk Out zarządzają ludzie, a nie sztuczna inteligencja. W wpis na blogu...

Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji

Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma...
Advertisment