Czy myślisz, że Apple wyda zamiennik HomePod?


Apple wycofał wczoraj wieczorem oryginalny HomePod, aby skupić się na HomePod mini wprowadzonym w październiku ubiegłego roku. Dzięki powolnemu i niewielkiemu wprowadzaniu na inne rynki HomePod 2018 chciał „na nowo odkryć muzykę w domu” – twierdzi Apple. Co dalej z ofertą inteligentnych głośników firmy trzy lata później?

Historia HomePod jest związana z iPod Hi-Fi. Nie powiedziałbym, że kolejna porażka, ale coś więcej niż inny produkt źle zrozumiany. Mój kolega Zac Hall napisał w 2018 roku o historia krótkotrwałego iPoda Hi-Fi.

Do czasu, gdy iPod Hi-Fi został zapowiedziany w 2006 roku, Apple miał do powiedzenia na jego temat tak:

„Całkowicie nowy wysokiej jakości system głośników, który bezproblemowo współpracuje z iPodem, na nowo definiując domowy system stereo. iPod Hi-Fi zapewnia zapierającą dech w piersiach wydajność akustyczną i dźwięk wypełniający pomieszczenie, w przeciwieństwie do innych systemów głośnikowych zaprojektowanych dla iPoda w innowacyjnej, kompleksowej konstrukcji, która może być zasilana z gniazdka ściennego lub z sześciu baterii D-cell. iPodem Hi-Fi można łatwo sterować za pomocą pilota Apple Remote, zapewniając niesamowite wrażenia stereo w dowolnym pomieszczeniu w domu ”.

Dwanaście lat później Apple wybrał podobne podejście w przypadku HomePod:

„Firma Apple ogłosiła dzisiaj HomePod, przełomowy bezprzewodowy głośnik do domu, który zapewnia niesamowitą jakość dźwięku i wykorzystuje świadomość przestrzenną, aby wykryć jego lokalizację w pomieszczeniu i automatycznie dostosować dźwięk. (…) HomePod posiada duży, zaprojektowany przez Apple głośnik niskotonowy zapewniający głęboki, czysty bas, niestandardowy zestaw siedmiu głośników wysokotonowych kształtujących wiązkę, które zapewniają czystą akustykę wysokich częstotliwości z niesamowitą kontrolą kierunkową i potężnymi technologiami wbudowanymi w celu zachowania bogactwa i intencji głośnika oryginalne nagrania ”.

Chociaż HomePod miał niesamowitą jakość dźwięku, ludzie oczekiwali inteligentnego głośnika, a Apple dostarczyło świetny głośnik z niezbyt inteligentnym Siri. Produkt również potrzebował trochę czasu, zanim poczuł się gotowy dla publiczności. Obsługa Dolby Atmos, integracja wielu HomePods, możliwość identyfikacji wielu użytkowników, a nawet ustawienie więcej niż timera zajęło firmie Apple dużo czasu na wprowadzenie do swojego inteligentnego głośnika.

Kiedy HomePod mini został wprowadzony na rynek w zeszłym roku, miał wszystko, a także układ U1 zapewniający płynne współdzielenie dźwięku z iPhone’em 11 i iPhone’em 12. Ale chociaż mini głośnik jest inteligentniejszy, brakuje mu doskonałej jakości dźwięku z oryginalnego HomePod. .

Reklama

Dokąd zmierza Apple ze swoją linią HomePod?

IPod Hi-Fi działał tylko ponad rok, HomePod, trzy. Co teraz Apple może zrobić? Według Bloomberg raport w zeszłym roku firma rozważała nowy HomePod:

Oprócz nowych „AirPods” firma Apple zważyła również wewnętrznie nowy „HomePod”, który mieści się pod względem rozmiaru, ceny i jakości dźwięku między oryginalnym „HomePod” za 299 USD a „HomePod mini” za 99 USD. Nie jest jasne, czy Apple ostatecznie wypuści ten produkt, czy po prostu jeszcze bardziej obniży cenę wyższej wersji.

Od marca 2020 roku wiemy, że HomePod żegna się, a Apple skupia się na modelu mini. Problem polega na tym, że mniejszy inteligentny głośnik nie może porównać jakości dźwięku HomePod i brakuje mu świadomości przestrzennej i funkcji kina domowego z Apple TV 4K.

Teraz Apple ma cztery możliwe ścieżki: po prostu skup się na modelu mini i uczyń Siri mądrzejszym, stwórz wersję między mini a oryginalnym HomePod, uruchom HomePod 2 z chipem U1 i ulepszonymi technologiami lub anuluj ten produkt, tak jak kiedyś iPod Hi-Fi.

Uważam, że HomePod był świetnym dodatkiem do linii audio Apple. Bardzo dobrze pasuje do Apple Music i reszty ekosystemu. Naprawdę mam nadzieję, że firma ogłosi nową wersję raczej wcześniej niż później. Myślę rodzina Turner z oryginalnej serii Apple TV + Sługa, pominie również produkt.

Jakie są Twoje myśli? Czy myślisz, że Apple wyda zamiennik wycofanego HomePoda?

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment