Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?


Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? Być może nie będzie to pierwsza sprawa dla Twojej rodziny lub przyjaciół, ale zasoby cyfrowe Do mają wartość — niektórzy ludzie wydają przez całe życie tysiące dolarów na gry wideo, z których wiele jest prawdopodobnie cyfrowych, za pośrednictwem witryn sklepowych takich jak Steam firmy Valve Corporation.

Użytkownik forum ResetEra, usuń12345skontaktował się z obsługą klienta Steam w maju i zapytał: Czy mogę umieścić moją bibliotekę Steam w testamencie? Technicznie rzecz biorąc, możesz to zrobić, jeśli przekażesz swoje dane logowania — nie zapomnij o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym! — ale zakupionych gier nie można przenieść na inną osobę.

To niedorzeczne, że nie można przekazać czegoś, co się posiada, ale chodzi o ciebie nie posiadaj gry w swojej bibliotece Steam. To samo dotyczy gier zakupionych w innych sklepach cyfrowych, takich jak sklepy internetowe Microsoftu i Sony. Gry cyfrowe to jedynie licencjonowane zasoby cyfrowe. Valve stwierdza to wyraźnie w swojej umowie z użytkownikiem: „Treści i usługi są licencjonowane, a nie sprzedawane.” Można argumentować, że dyski fizyczne są gloryfikowanymi kluczami licencyjnymi, ale ważnym szczegółem jest to, że te licencje są zbywalne: możesz legalnie pożyczyć swoją grę znajomemu, aby mógł w nią zagrać, lub całkowicie ją sprzedać.

Zdaniem profesora Gerry’ego W. Beyera i urzędnika powierniczego Kerri G. Nipp jest to problem nie dotyczy wyłącznie gier wideo. Beyera i Nippa – napisano w czasopiśmie Estate Planning Journal o ostatecznie błędne zgłoś tego aktora Bruce Willis chciał pozwać Apple nad swoją biblioteką muzyczną iTunes, którą chciał zostawić swoim dzieciom. Niezależnie od prawdziwości pierwotnego twierdzenia, sprawa znalazła się w głównym nurcie: umowa użytkownika, na którą klikasz przy zakupie zasobów cyfrowych, takich jak gry, oznacza, że ​​zgodziłeś się na umowę licencyjną. W niektórych cyfrowych witrynach sklepowych obowiązują również zasady dotyczące własności konta i udostępniania haseł, co jeszcze bardziej utrudnia transakcję. Warunki korzystania z usługi Steamzabrania na przykład dzielenia się kontami. W niektórych stanach obowiązują przepisy dotyczące zasobów cyfrowychale w dużej mierze dotyczą one waluty wirtualnej – i znowu kwestia licencji komplikuje sprawę.

Prawniczka Claudine Wong napisała w 2013 roku w czasopiśmie Santa Clara High Technology Law Journal, że „treści cyfrowe można przekazywać pozostałym przy życiu zmarłym użytkownikom, jeśli legalne kopie tych treści znajdują się na urządzeniach fizycznych, takich jak iPody lub e-czytniki Kindle”. Dotyczy to prawdopodobnie laptopa, co oznacza, że ​​laptop z grami może zostać dodany do testamentu i przekazany dalej. „Jak dotąd nie ma wątpliwości, że urządzenia i prace z nimi związane mogą być przekazywane dalej” – napisał Wong. Mniej jasne jest jednak, jeśli chodzi o dostęp do samych treści cyfrowych w innym miejscu. Niezależnie od legalności tego wszystkiego, Wong zasugerował, abyś mimo wszystko umieścił w testamencie wszystkie swoje życzenia. „[An] plan majątkowy jest wyrazem tego, czego pragnie, aby wydarzyło się po jego śmierci, a wiedza o tym, czego chciał, dostarcza jego rodzinie przekonujących argumentów przeciwko usługodawcom” – napisał Wong.

Jasne jest, że przechowywanie gier wideo w naszym coraz bardziej cyfrowym świecie w dalszym ciągu stwarza problemy dla użytkowników. Ponieważ coraz więcej gier jest dostępnych online lub wyłącznie cyfrowo, dostęp do nich jest w dużej mierze kontrolowany przez wydawcę. Historycznie rzecz biorąc, było to wyzwanie dla konserwatorów gier wideoale wydaje się, że jest to coraz większy problem, ponieważ wszyscy się starzejemy.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment