Czy książki, które ożywają, mogą być fajnym doświadczeniem Vision Pro?


Studio, które zaadaptowało film Jima Hensona Narrator: Siedem Kruków w doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej dla Magic Leap 2 uważa, że ​​połączenie fizycznej książki z AR treść może być fajna Wizja Pro doświadczenie.

Zamiast czysto wirtualnej książki ożywionej w Magic Leap, studio dostrzega potencjał wykorzystania funkcji przekazywania wysokiej rozdzielczości Vision Pro do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego…

CNET”z Jimem Hensonem wypróbowałem wersję Magic Leap.

Miałem wrażenie, że patrzę w dół na książkę, na świat wewnątrz, który mogę przechylać i obracać, aby zobaczyć więcej poza portalem książki. Czasami postacie również podchodzą i spoglądają na mnie przez okno. Przechylenie książki na bok może spowodować wylanie się wody z oceanu. Nowe sceny AR rozpoczynają się za każdym razem, gdy przewrócimy jedną z grubych, przypominających planszę stron książki.

Ponadto, kiedy dotarłem do końca, jak sądziłem, książki, polecono mi ją odwrócić i zacząć przewracać strony w przeciwnym kierunku. Historia toczyła się dalej, gdy ponownie przewracałam strony. Książka taka jak ta mogłaby potencjalnie nie mieć końca.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun wideo.

Doświadczenie zostało stworzone przez Felix & Paul Studios, najbardziej znane z wieloczęściowego filmu dokumentalnego 360 stopni VR Odkrywcy kosmosu.

Największa produkcja, jaką kiedykolwiek nakręcono w kosmosie, Space Explorers: The ISS Experience to epicka, czteroczęściowa, wciągająca seria, która zaprasza Cię do dołączenia do ośmiu astronautów podczas zmieniających życie misji na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kręcony przez dwa lata z wyłącznym dostępem dla załogi, The ISS Experience oferuje intymne spojrzenie na radość, cuda i niebezpieczeństwa życia na orbicie.

Reklama

Współzałożyciel studia, Paul Raphael, twierdzi, że jakość funkcji przejścia Vision Pro czyni go idealnym kandydatem do korzystania z rzeczywistości mieszanej.

„Myślę, że przejście byłoby w tym przypadku świetne […] Jesteś świadomy otoczenia i tego, co masz w rękach, ale skupiasz się na tym, co jest w książce” – powiedział Raphael. „Nawet jeśli renderowany obraz nie jest całkiem fotorealistyczny, dzięki Vision Pro jesteś blisko. I prawdopodobnie nawet Quest 3 wykona całkiem niezłą robotę. Całkowicie postrzegam je jako najlepsze urządzenia umożliwiające takie doświadczenie.

Oczywiście, że nie potrzebować zestaw słuchawkowy do tworzenia tego rodzaju książek o mieszanej rzeczywistości. NASA ma notatnik AR możesz eksplorować za pomocą iPhone’a.

Od pięknie wytłoczonych klasycznych insygniów „robaka” NASA na twardej okładce po wciągające wrażenia AR, NASA AR Notebook jest idealny dla każdego fana kosmosu i astronomii.

Aktywuj doświadczenie AR, kierując aparat swojego urządzenia na przednią okładkę notebooka i obserwuj, jak nasz Układ Słoneczny ożywa na Twoich oczach.

Wersja 9to5Mac

Z pewnością jest to fajny pomysł, a zestaw słuchawkowy z pewnością zapewni bardziej wciągające wrażenia niż używanie iPhone’a lub iPada do oglądania treści AR.

Ale tak jak AR Notebook NASA tak naprawdę nie potrzebuje notatnika, tak też nie jestem do końca pewien, co fizyczna książka wniosłaby na imprezę tutaj.

Można stworzyć książkę wirtualnie i mieć dokładnie takie same wrażenia, jeśli nie liczyć fizycznego uczucia przewracania stron. Biorąc pod uwagę, że duża książka w formacie fizycznym byłaby zarówno ciężka, jak i nieporęczna, wydaje mi się, że byłaby to po prostu sztuczka.

Ale jaki jest twój pogląd? Czy połączenie fizycznej książki z AR może być fajnym doświadczeniem Vision Pro? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za nową aplikację i podaje harmonogram jej naprawy

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nową wersję swojego aplikacja w maju to było szybko spotkało się z negatywną reakcjąFirma słuchała opinii i wprowadzanie...

W tym izolowanym kubku podróżnym ukryty jest blender

Nowy Flip marki Nutribullet zawiera blender w izolowanym kubku ze stali nierdzewnej, który nie wygląda na większy od typowego kubka podróżnego. Jeśli rano...

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...
Advertisment