Czy iPhone 15 będzie droższy?


Przed ogłoszeniem iPhone’a 14 zeszłej jesieni były plotki że modele iPhone 14 Pro będą droższe od swoich poprzedników. Ostatecznie Apple utrzymał ceny na tym samym poziomie… ale teraz krążą te same plotki przed premierą iPhone’a 15 Pro jeszcze w tym roku.

Wzrost cen iPhone’a 15?

Według pobieżnego i niezweryfikowanego raportu dot Weibo, Apple planuje podwyższyć cenę serii iPhone 15 Pro, aby jeszcze bardziej zwiększyć dystans między tymi modelami a iPhonem 15 Plus. Tymczasem analityk branżowy Jeff Pu przewidział również wzrost cen iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max w raporcie wysłanym do inwestorów.

W sprawozdaniach tych nie podano dalszych szczegółów dotyczących potencjalnych cen. Przed premierą iPhone’a 14 Pro źródła takie jak Ming-Chi Kuo przewidział wzrost cen o około 100 USD w całym kraju. To postawiłoby iPhone’a 14 Pro w cenie początkowej 1099 USD, a iPhone 14 Pro Max w cenie początkowej około 1199 USD.

Ujęcie 9to5Mac

Jedną rzeczą, o której zawsze myślę, że należy pamiętać, jest to, że Apple blokuje ceny i zawiera umowy na wiele swoich komponentów z ponad rocznym wyprzedzeniem. Kupuje też w tak dużych ilościach, zwłaszcza podzespoły do ​​iPhone’a, że ​​jest w stanie lepiej przetrwać wzrost cen niż inne firmy.

Prawdopodobnie w ten sposób Apple było w stanie utrzymać te same ceny iPhone’a 14, pomimo obaw związanych z inflacją i szerszym otoczeniem makroekonomicznym. Uniknięcie wzrostu cen w przypadku iPhone’a 14 dało Apple przewagę nad wieloma konkurentami, którzy zostali zmuszeni do podwyższenia cen ze względu na ceny komponentów.

Wzrost ceny iPhone'a 15
Reklama

Ale chociaż mogliśmy uniknąć podwyżek cen w przypadku iPhone’a 14, nie oczekuję, że zrobimy to ponownie w tym roku. Wcale mnie nie dziwią plotki, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max (iPhone 15 Ultra?) będą droższe od swoich poprzedników.

Co ciekawe, dzisiejsza plotka sugeruje, że iPhone 15 i iPhone 15 Plus nie doczekają się podwyżek cen. Dzieje się tak pomimo doniesień, że te urządzenia otrzymają znaczące ulepszenia sprzętu fotograficznego wraz z dodaniem Dynamic Island. istnieją jednak pytania o los premiery iPhone’a 15 Plus.

W rzeczywistości nawet było jeden raport ze źródła z przyzwoitymi osiągnięciami, twierdząc, że iPhone 15 i iPhone 15 Plus mogą być taniej niż iPhone 14 i iPhone 14 Plus. Teoretycznie Apple może nieco obniżyć te ceny i nieznacznie podnieść ceny iPhone’a 15 Pro, aby pomóc w strategii lepszego podziału asortymentu.

Jakie są twoje przypuszczenia dotyczące cen iPhone’a 15? Czy Apple powinien zmienić pokrętła, czy pozostawić wszystko bez zmian? Daj nam znać w komentarzach.

Ostatnia aktualizacja: 15 marca 2023 r

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!