Czy firma produkująca aparaty może stworzyć aplikację, która nie jest do niczego? Fujifilm próbuje ponownie


W pewnym momencie kilka tygodni temu zdecydowałem, że nie mogę już zajmować się aplikacją Camera Remote firmy Fujifilm. Rzuciłem więc ręcznik i kupiłem adapter SD-to-Lightning, co pozwala mi niezawodnie przenosić zdjęcia z moich aparatów Fujifilm na iPhone’a bez żadnych problemów. Ale sprawia też, że czuję się jak cholerny jaskiniowiec. Ma być lepiej niż w 2023 roku.

Używam aparatów bezlusterkowych Fujifilm od czasów X-T1. Ale podobnie jak wielu innych, miałem mieszane doświadczenia z aplikacją mobilną firmy. Wystarczy spojrzeć na te recenzje na Sklep z aplikacjami I Google Play.

Teoretycznie to oprogramowanie ma na celu bardzo wygodne synchronizowanie zdjęć między aparatem a smartfonem. Czasami tak się dzieje i pomimo podstawowego interfejsu aplikacja Fujifilm może być przydatnym narzędziem w takich przypadkach. Otwarcie aplikacji i bezprzewodowe przechwycenie kilku zdjęć bezpośrednio z aparatu jest bez wątpienia bardziej płynne niż konieczność wyciągnięcia karty SD i włożenia jej do klucza sprzętowego. Ale równie często, jak spełnia swój cel, Camera Remote nie łączy się z aparatem i nie radzi sobie z wykonaniem zadania. Ten problem nie dotyczy wyłącznie Fujifilm; Becca właśnie relacjonowała słabe pokazy firm Canon, Nikon i Sony w najnowszym Pełna ramka.

Dzisiaj Fujifilm czyści tablicę i daje jej kolejną szansę.

Nowa aplikacja Fujifilm XApp zostanie wydana 25 maja na systemy iOS i Android. Wcześniej w tym tygodniu Fujifilm zaoferował prasie wczesne spojrzenie na oprogramowanie. Justin Stailey z Fujifilm podkreślił, że inżynierowie firmy skupili się na stabilności i ustanowieniu solidniejszego połączenia między jej aparatami a odnowioną aplikacją towarzyszącą. Bluetooth odgrywa w tym rolę, więc XApp jest kompatybilny tylko z aparatami Fujifilm, które zawierają łączność Bluetooth. Te modele to:

  • X-T5, X-T4, XT-3, X-T30 II, X-T30
  • X-H2S, X-H2
  • X-S20, X-S10
  • X-Pro3
  • X100V
  • X-E4
  • GFX100, GFX100S, GFX50S II, GFX50R

To może trochę kłuć właścicieli starszych, ale w żadnym wypadku nie starożytnych aparatów Fujifilm, takich jak X-H1, X-Pro2 i X100F. Ale to odcięcie, które Fujifilm wprowadziło, aby zapewnić bardziej stabilną wydajność.

Reklama

Tak jak poprzednio, możesz używać aplikacji jako zdalnego wizjera i przycisku migawki.
Zdjęcie: Fujifilm

Podobnie jak w przypadku wcześniejszej aplikacji Camera Remote, w trybie komunikacji bezprzewodowej aparat nadal tworzy sieć Wi-Fi typu ad-hoc, do której następnie dołącza telefon, aby aplikacja XApp mogła pobierać obrazy. Stailey powiedział, że każda część tego procesu została przyspieszona i upłynniona, a krótkie demo parowania XApp z właśnie ogłoszony X-S20 dał mi powód do bycia nieco optymistyczny.

Oprócz podstawowej funkcjonalności przesyłania zdjęć i filmów, XApp umożliwia zdalną obsługę aparatu za pomocą telefonu. Poprzednie oprogramowanie mogło to zrobić, ale Fujifilm twierdzi, że podjęło nowe kroki, aby zapewnić użytkownikom kontrolę nad praktycznie każdą funkcją bez konieczności dotykania aparatu.

Fujifilm zapewnia teraz opcję tworzenia kopii zapasowych i przywracania ustawień aparatu. Więc jeśli chcesz zresetować swoje ciało do ustawień fabrycznych lub załadować podstawowe ustawienia do drugiego aparatu na potrzeby sesji, ta aplikacja może to zrobić; Camera Remote nie może.

Nowa aplikacja może wyświetlać szczegółowe statystyki dotyczące użycia obiektywu i symulacji filmu.
Zdjęcie: Fujifilm

Aktywność i oś czasu

Istnieją dwie nowe sekcje w XApp, które nigdy nie były częścią Camera Remote i są dostosowane do największych orędowników Fujifilm. Po raz pierwszy możesz skonfigurować profil użytkownika w XApp. A kiedy to zrobisz, Fujifilm zsynchronizuje wiele historii Twojego aparatu z chmurą i pokaże statystyki, takie jak liczba zrobionych zdjęć, ilość nagranych filmów oraz geolokalizacja (pobrana z GPS w telefonie) przeniesione treści.

Ale to sięga głębiej. XApp może również pokazać, jak często robiłeś zdjęcia za pomocą każdej z charakterystycznych symulacji filmu Fujifilm. Zgaduję, że kiedy zacznę korzystać z aplikacji, we własnym podsumowaniu zobaczę dużo klasycznego Chrome i Astia. Spowoduje to również rozbicie używanych soczewek. Te dane są dostępne zarówno dla zdjęć, jak i wideo. Oś czasu wyświetla również migawki przesłanych multimediów i służy jako swego rodzaju notatnik.

ty nie Posiadać aby utworzyć konto w celu korzystania z Fujifilm XApp. Może sterować aparatem lub pobierać obrazy bez niego. Ale musisz utworzyć profil, jeśli chcesz korzystać z kart Aktywność i Oś czasu i uzyskać szczegółowe informacje na temat historii aparatu. Firma oferuje szczegółową kontrolę nad tym, jakie działania zezwalasz na gromadzenie aplikacji.

Widziałem tylko krótkie demo i jeszcze nie korzystałem z Fujifilm XApp z pierwszej ręki. Ale jeśli Aktywność i Oś czasu są dobrze wykonane, mogą stanowić zabawny dodatek, który strzelcy Fujifilm będą sprawdzać i porównywać ze sobą.

Podczas przeglądania Fujifilm nadal zauważyłem kilka szorstkich poprawek w XApp, takich jak niezręczne tłumaczenia; musi istnieć lepszy sposób na opisanie etykiety „Pozyskiwanie obrazu/fotografia” w zakładce Połącz. Mimo to bardzo chcę skopać opony w tej nowej aplikacji i raz na zawsze nacisnąć słodką, słodką ikonę „usuń” dla Camera Remote. Być może oznacza to, że Fujifilm zmieni stronę i zaczniemy widzieć średni wynik recenzji powyżej 1,5 gwiazdki.

Możesz spodziewać się fali aktualizacji oprogramowania układowego w tym tygodniu dla wielu z powyższych aparatów, aby wprowadzić obsługę Fujifilm XApp — wiesz, ponieważ to oprogramowanie nie istniało w momencie ich wydania. W przypadku X-T5 i X-H2 aktualizacje te będą również obejmować znaczne ulepszenia autofokusa, które pierwotnie pojawiły się w X-H2S poprzez aktualizację oprogramowania układowego kilka miesięcy temu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment