Czy diamenty są najlepszym przyjacielem komputera kwantowego?


Niezależne badanie zlecone w ramach Narodowej Strategii Kwantowej przez Departament Innowacji i Technologii Nauki (DSIT) wezwało do skoordynowane wysiłki na rzecz wspierania powstających technologii.

Królewskiej Akademii Inżynierii Przegląd infrastruktury kwantowej zaleca, aby rząd Wielkiej Brytanii unowocześnił i poprawił dostęp przemysłu do istniejącej infrastruktury otwartego dostępu. Dodała, że ​​rząd powinien nadać priorytet inwestycjom w co najmniej jeden nowy flagowy obiekt, aby wspierać rozwój technologii kwantowej w obszarach projektowania, prototypowania nanofabrykacji, pakowania, zaawansowanego pakowania i integracji heterogenicznej.

W recenzji omówiono sposób dawania firm rozwijających się dzięki technologii kwantowej dostęp do kosztownych narzędzi projektowych dzięki rządowej inicjatywie ChipStart. Autorzy raportu zauważyli, że choć klasyczną elektronikę można wykorzystać do zastosowań kwantowych, włączenie komponentu kwantowego do ChipStart UK wymagałoby dostosowania narzędzi projektowych, wiedzy specjalistycznej i wytycznych regulacyjnych, w tym dotyczących własności intelektualnej. Jednakże, biorąc pod uwagę ograniczony dwuletni czas trwania programu, autorzy przeglądu wezwali rząd do zapewnienia długoterminowego wsparcia i finansowania.

W przeglądzie rozważono także możliwości wykorzystania przez Wielką Brytanię niszy w technologiach kwantowych, z których jedną jest wykorzystanie diamentów. Królewska Akademia Inżynierii zauważyła, że ​​dzięki obecności centrów wakatów azotowych (NV) diamenty stają się wszechstronnym, pojawiającym się materiałem do różnych zastosowań kwantowych.

„Jego unikalne połączenie właściwości kwantowych, takich jak wrażliwość na pola magnetyczne, długie czasy koherencji i działanie w temperaturze pokojowej, czyni go obiecującym kandydatem do opracowania czujników kwantowych, kwantowych systemów komunikacji i obliczeń kwantowych” – stwierdzono w raporcie.

Autorzy raportu zasugerowali rozbudowę obiektów takich jak Element Six i połączenie możliwości odlewniczych istniejących w Cardiff i Uniwersytecie w Bristolu w celu zwiększenia zdolności produkcyjnej diamentów syntetycznych w Wielkiej Brytanii. Autorzy raportu twierdzą, że ekspansja ta obejmowałaby zakup systemów chemicznego osadzania z fazy gazowej (CVD), zaprojektowanych w celu ułatwienia przejścia od prototypowania do produkcji na pełną skalę.

Reklama

Frances Saunders, która przewodniczyła grupie roboczej nadzorującej przegląd, powiedziała: „Wielka Brytania jest jak dotąd liderem w rozwoju technologii kwantowej, ale inne kraje dużo inwestują we własne krajowe strategie i infrastrukturę kwantową. Stoimy teraz przed wyborem, czy i w jaki sposób chcemy nadal przewodzić w eksploatacji i komercjalizacji technologii kwantowych.

Nalegała, aby rząd ograniczył ryzyko dla procesu rozwoju technologii i udostępnił technologie kwantowe większej liczbie placówek akademickich, a także małym i średnim przedsiębiorstwom, co jej zdaniem ułatwi ich przyjęcie i komercjalizację.

“Bez interwencja rządu na tym etapie istnieje wysokie ryzyko utraty pozycji na rzecz krajów dokonujących własnych znaczących inwestycji w technologie kwantowe” – stwierdziła Saunders.

Peter Knight, przewodniczący Strategicznej Rady Doradczej brytyjskiego Krajowego Programu Technologii Kwantowych, powiedział: „Wielka Brytania była pionierem wiodącego na świecie programu technologii kwantowej przez ostatnie 10 lat, który przekształcił się w ambitną przyszłą strategię mającą na celu generowanie wartości gospodarczej i społecznej z tę wspaniałą bazę naukową.

„Aby to zrealizować, będziemy potrzebować skoordynowanego planu inwestycji w infrastrukturę, obiekty, współzależności i łańcuchy dostaw, aby umożliwić zwiększenie skali tej powstającej technologii”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wesoła, inteligentna lampa Philips Hue o wschodzie słońca nosi nazwę Twilight

Philips Hue następna inteligentna lampka nocna podobno będzie nosił nazwę „Zmierzch”. Lampa będzie wyposażona w dwa przyciski na górze służące do zasilania,...

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...
Advertisment