Czy Apple doda pod wyświetlaczem Touch ID na iPhonie 13?


Plotki sugerują, że Apple prawdopodobnie doda niewidoczny Touch ID do iPhone’a 13. Jednocześnie, dzięki funkcji odblokowywania Apple Watch w iOS 14.5, firma wskazuje na kolejny rok z jedynie biometrycznym uwierzytelnianiem Face ID. Oto, co wiemy do tej pory.

Barclays analitycy, Bloomberg, i dziennik “Wall Street opublikowali w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że Apple testuje lub prawdopodobnie doda niewidoczny Touch ID do iPhone’a 13. Chociaż raporty potwierdzają tę plotkę, to nie pochodzi z tego iPhone’a Apple wydaje się testować ponowne wprowadzenie Touch ID.

Faktem jest, że pandemia ponownie przyniosła tę sprawę do stołu, ponieważ ludzie muszą nosić maskę, a Face ID nie działa, gdy ją nosisz.

Początkowo firma Apple zaktualizowała iPhone’a, aby wyświetlać ekran z kodem dostępu, gdy Face ID rozpozna maskę. Rok później firma zamierza wypuścić iOS 14.5 który dodaje możliwość odblokowania telefonu za pomocą Apple Watch.

Chociaż nie każdy, kto posiada iPhone’a, ma również zegarek Apple Watch, Touch ID pod wyświetlaczem nie wydaje się gotowy na podstawie innych smartfonów, które używają wbudowanego skanera linii papilarnych pod wyświetlaczem.

W styczniu, Qualcomm ogłosił nowy czytnik linii papilarnych na ekranie jest o 50% szybszy i 77% większy niż jego poprzednia technologia. Ten czujnik znajduje się w najnowszym Samsungu Galaxy S21 i faktycznie jest szybki i niezawodny, ale nie jest tak szybki jak Face ID i nawet nie jest tak bezpieczny.

Reklama

Od jakiegoś czasu testuję Galaxy S21 i podoba mi się ekranowy czujnik odcisków palców, ale jeśli Apple ma zamiar korzystać z technologii Qualcomm, może minąć kolejny rok, aby być w pełni gotowym. Apple może również zbliżyć się do stylu iPada Air, z Touch ID na przycisku zasilania, ale nie jest to tak wygodne ani praktyczne, jak tradycyjny Touch ID na przycisku Home.

Analityk Apple Stwierdził Ming-Chi Kuo w notatce inwestora na początku tego miesiąca, że ​​„nie widać aktualnego harmonogramu dla iPhone’a”, aby zastosować Touch ID w przycisku zasilania w tym roku. Kuo mówi o mniejszym wycięciu, większych bateriach i obsłudze częstotliwości odświeżania 120 Hz, ale bez przycisku Touch ID.

Wiemy też, że Apple dużo testuje przed wprowadzeniem nowej technologii. Raporty wskazywały, że Apple „testuje” ekranowy czytnik Touch ID, a biorąc pod uwagę harmonogramy uruchamiania iPhone’a, plany powinny zostać sfinalizowane wkrótce, jeśli nie już.

Wreszcie, Bloomberg ma poinformował, że w tym roku prawdopodobnie będzie rokiem „S” pod względem uaktualnień dla iPhone’a. Ponieważ Touch ID na ekranie to duża funkcja, Apple może zapisać go na następne duże aktualizacje iPhone’a.

Co myślisz? Czy myślisz, że Touch ID powróci w tym roku na iPhone’a? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steve’owi Kramerowi, konsultantowi politycznemu stojącemu za fałszywymi automatycznymi połączeniami Bidena, grozi kara w wysokości 6 milionów dolarów

Federalna Komisja Łączności zaproponowała nałożenie wielomilionowych kar na konsultanta politycznego odpowiedzialnego za kampanię automatycznego dzwonienia, w której wykorzystano wygenerowaną przez sztuczną inteligencję fałszywą...

Kosmiczny teleskop Euklidesa rejestruje dziesiątki tysięcy błyszczących galaktyk

Oszałamiające nowe zdjęcia z kosmicznego teleskopu Euclid przedstawiają olśniewającą gamę gwiaździstych obiektów, opublikowane z okazji 20 pierwsza nauka opublikowane na podstawie wczesnych obserwacji...

Remaster 3D „Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord” firmy Digital Eclipse jest już dostępny na konsolach i komputerach PC

Kiedy SirTech's Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord zadebiutowała na Apple II w 1981 roku, była pierwszą grą, która odtworzyła papierową grę...
Advertisment