Czwarta amerykańska sonda bezpieczeństwa Fiskera jest drugą sondą dotyczącą hamowania


Fisker ma kolejny problem z hamulcami, co skłoniło amerykańskie organy regulacyjne ds. bezpieczeństwa do otwarcia czwartej sondy w elektrycznym SUV-ie marki Ocean.

Tym razem Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Drogowego i Ruchu Drogowego (NHTSA) rozpatruje twierdzenia klientów, że Ocean nieoczekiwanie uruchomił automatyczny system hamowania awaryjnego (AEB) bez żadnych przeszkód z przodu. Reutera raporty trzy z roszczeń dotyczyły obrażeń ciała.

To druga sonda otwarta dla Oceanu 2023, która ma związek z układem hamulcowym pojazdu. Pierwsza, ogłoszona w styczniu ubiegłego roku, opierała się na skargach pojazd straci skuteczność hamowania. Obecnie Biuro ds. Dochodzenia Wad (ODI) organu regulacyjnego rozpoczyna wstępną ocenę w oparciu o osiem skarg klientów, które opierają się na niezamierzonych aktywacjach AEB.

Problemy przypominają Teslę zmaga się z hamowaniem fantomowymchociaż wydawało się, że są one związane z zaawansowanymi funkcjami asystenta kierowcy, takimi jak autopilot i pełna samodzielna jazda.

Inne dochodzenie wszczęte w zeszłym miesiącu dotyczy awarii systemów zatrzasków i klamek statku Ocean, które uniemożliwiają użytkownikom otwieranie drzwi wewnątrz i na zewnątrz. W lutym złożono cztery skargi dotyczące braku zmiany biegu na postojowy lub na zamierzony bieg, co skutkowało niezamierzonym ruchem pojazdu lub jego stoczeniem się.

Tymczasem Fisker nie zapłacił jej partnerzy w zakresie inżynierii i wykładzin oraz producent kontraktowy Magna International oświadczyli niedawno, że nie będą już produkować więcej SUV-ów marki Ocean.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Horror komiksowy Ładny dom nad jeziorem powraca tego lata z nową odsłoną

Od tego czasu minęło prawie półtora roku Komiksy DC opublikował oszałamiający finał Jakub Tynion IV i Alvaro Martineza Bueno Ładny dom...

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...
Advertisment