Czerwcowa aktualizacja Google Pixel wprowadza Gemini AI do tańszych telefonów


Najnowsza aktualizacja funkcji Google dla urządzeń Pixel to duże wyzwanie dla osób, które chcą korzystać z technologii sztucznej inteligencji na tańszych telefonach, osób, które stale gubią swoje telefony, oraz fotografów, którzy chcą mieć nieco większą kontrolę.

Jednak na urządzeniach o nieco słabszych specyfikacjach będzie to konieczne wejdź w opcje programistyczne żeby to włączyć. W wywiad w podcaście Made by Googlewiceprezes Google Devices & Services Software, Seang Chau, opisał ten przełącznik jako wybór mający na celu jego ograniczenie dla osób, które rozumieją „potencjalny wpływ na wygodę użytkownika” uruchamiania modelu sztucznej inteligencji na urządzeniu z mniejszą ilością pamięci dostępnej do obsługi funkcji takich jak Podsumowanie w Dyktafonie i Inteligentnej odpowiedzi.

Podsumowanie utworzone przez Gemini Nano w aplikacji Rejestrator.
Obraz: Google

Jeśli używasz Pixela 8 Pro lub innego urządzenia z włączoną funkcją Gemini Nano w ustawieniach programisty, uzyskasz także dostęp do „bardziej szczegółowych podsumowań nagranych rozmów do pobrania”. Inne funkcje dostępne tylko dla rodziny Pixel 8 w tym zestawie aktualizacji obejmują dostępność aktualizacji Znajdź moje urządzenie, która może zlokalizować Twój telefon nawet wtedy, gdy jest wyłączony lub bateria jest rozładowana przez „co najmniej 23 godziny” oraz obsługa wyświetlacza Wyjście portu przez gniazdo USB-C, jeśli chcesz zobaczyć interfejs swojego telefonu na większym ekranie.

Niektóre funkcje są dostępne także dla starszych i tańszych telefonów Pixel, np. nowy skrót w rejestrze połączeń, który ułatwia odwrotne wyszukiwanie numeru telefonu i próbę ustalenia, kto dzwonił. Będzie dostępny na Pixel Fold, a także na Pixelach 6 i nowszych telefonach.

Na urządzeniach Pixel 6 i nowszych oraz Pixel Fold można rozpoznać „najlepszy moment” na zdjęciu w HDR Plusie. Będziesz jednak potrzebować droższego Pixela, aby skorzystać z możliwości ręcznego wyboru obiektywu aparatu, którego chcesz używać podczas robienia zdjęcia, co będzie dotyczyło Pixel Fold, a także wersji Pro Pixela 6, 7, i 8 telefonów.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment