Czego teraz chcemy od The Walking Dead?


Przez chwilę wydawało się, że Chodzące trupy chciał wykorzystać jego popularność jako platformę do stworzenia cały wszechświat telewizji zombie. Najpierw był spinoff/prequel Bój się żywych trupówśledzony przez The Walking Dead: Świat poza światem a następnie seria antologii Opowieści o żywych trupach. Każdy z nich przeplatał się z oryginalnym programem, ale w większości skupiali się na opowiadaniu własnych historii. Przejdźmy szybko do roku 2024, a dwie poprzednie serie dobiegły końca Opowieści w zeszłym roku otrzymałem zamówienie na kolejny sezon, bez dalszych wiadomości.

To pozostawia nas z pytaniem: czego chcemy Chodzące trupy Teraz? Ponieważ wygląda na to, że wszelkie plany AMC dotyczące rozległego imperium zostały zredukowane z powrotem do skupienia się na tym, co robili główni bohaterowie głównego serialu. Martwe miasto patrzy na Negana i Maggie, Daryla Dixona jest zaniepokojony tytułowym twardzielkiem i Ci, którzy żyją ponownie spotyka Ricka i Michonnewpływowa para franczyzy, która wcześniej odeszła Chodzące trupy, pozostawiając go do zakończenia w pozbawiony steru, rozczarowujący sposób. Czy przyszłość Chodzące trupyChodzące trupy podzielony na trzy przedstawienia?

Jeśli to chwyt mający na celu odzyskanie malejącej publiczności, ma to sens. Na jego wysokości, Chodzące trupy był gigantem rankingów. Jej odpowiednicy z boomu „telewizji prestiżowej” w 2010 roku mogli zjeść obiad pod względem utrzymujących się krytycznych ocen, ale w szczytowym okresie boomu „telewizji prestiżowej” premiera piątego sezonu zdobył 17,29 mln widzów. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, finał Złamanie Bada miał 10,28 mln.

Powrót do „dni chwały” z garstką postaci najbardziej z nimi kojarzonych wydaje się dobrym pomysłem, być może przyciągając z powrotem widzów, którzy uciekli z serialu ze względu na jego wyczerpującą długość lub niepopularne decyzje twórcze. Debiut Ci, którzy żyją przyciągnął 3 miliony widzów, co znacznie różni się od ogromnych liczb, które osiągnęły kiedyś dziesięć lat temu, nawet biorąc pod uwagę ogólny spadek oglądalności telewizji. Jest to jednak wyraźna poprawa w porównaniu ze stosunkowo marną publicznością w ostatnim sezonie. A AMC jest zadowolony z występu w programie w serwisie streamingowym AMC Plus.

Jest to kierunek bardziej wątpliwy, jeśli chodzi o ponowne ożywienie jego potencjału narracyjnego. Martwe miastow szczególności, cierpi na uczucie „byłem tam, zrobiłem to” – czy Maggie nie wybaczyła już Neganowi tego, że w oryginale walnął jej ukochanego Glenna kijem baseballowym? Czy naprawdę potrzebujemy kolejnej serii, w której będą musieli zagrać apokaliptyczną dziwną parę i ponownie przejść przez ten sam łuk emocjonalny?

Reklama

Zdjęcie: Emmanuel Guimier/AMC

Maggie (Lauren Cohan) trzyma nóż przy gardle Negana (Jeffrey Dean Morgan).

Zdjęcie: Peter Kramer/AMC

Michonne (Danai Gurira) i Rick (Andrew Lincoln) stoją i patrzą na zombie w lesie na kadrze z filmu „The Ones Who Live”

Zdjęcie: AMC

Daryla Dixona opiera się na bezdennej studni sympatii i wciągającej atmosferze Normana Reedusa. A ponieważ najlepsza kumpel Carol będzie główną gwiazdą nadchodzącego sezonu 2 jego spinoffu, prawdopodobnie otrzymamy coś przynajmniej w pewnym stopniu dającego się obejrzeć. Jednak z nadzorca franczyzy Scott Gimple najwyraźniej pragnie, aby pewnego dnia ponownie zjednoczył gangczy w końcu będzie się wydawało, że Daryl ‘n’ Carol po prostu kręci swoimi (motocyklowymi) kołami, dopóki nie uda nam się zdobyć Avengersów Chodzący trup projekty poboczne? I to nie wszystkie Chodzący trup potencjalni spinoffowie łączą się po prostu… Chodzące trupy?

I biorąc to pod uwagę Chodzące trupy zakończyło się spojrzeniem w przyszłość. Jakie szersze znaczenie ma dla nich ponowne zjednoczenie się poza nostalgicznym uściskiem grupowym? W miarę jak świat zmierza ku odbudowie, o zombie zeszło na dalszy plan, a w 2024 r. będą głównie służyć jako mięsisty tor przeszkód. Zawsze można wydobyć z siebie jakąś niesamowitą makabrę. Chodzące trupykonsekwentnie gwiezdny makijaż i praktyczne efekty, ale składanie obsady wyłącznie w celu zobaczenia ich obok siebie, walczących z hordami nieumarłych, wydaje się trochę puste. Chodzące trupy udało mu się zaszokować w pierwszych latach swojej działalności dzięki zaangażowaniu w pokazanie, że nikt nie jest bezpieczny przed zombie, ale ponowne spotkanie wszystkich ludzi, którzy byli wyraźnie bezpieczni, błędnie rozumie „lata chwały”, które chcą twórcy wrócić do.

Na szczęście, Ci, którzy żyją sięga do bardzo potrzebnego terytorium emocjonalnego i sprawia, że ​​wydaje się to wydarzeniem, jakim chce być (nawet jeśli aspekt horroru o zombie już dawno zgnił). Rick Grimes, obecnie uznany żołnierz grupy paramilitarnej CRM, musi pogodzić się ze swoim poczuciem winy i instynktem przetrwania, gdy Michonne, jego uzbrojona w miecz partnerka i matka jego najmłodszego dziecka, powraca do jego życia, aby go otoczyć i zabrać do domu. Jest to coś, z czym zmaga się Grimes, ponieważ odejście może postawić go i ludzi, których kocha, na linii ognia ze strony CRM, który ma poważne brudy na nim i społeczności, którą pozostawił.

„What We”, czwarty odcinek nowego serialu, może być jednym z najlepszych w historii serii, który nie koncentruje się na rozlewie krwi nieumarłych. Spora jego część poświęcona jest kłótniom Ricka i Michonne i wreszcie refleksji nad zmęczeniem światem, jakie zaszczepiłoby takie doświadczenie. W szczególności Rickowi trudno jest wrócić do rodziny z powodu tego, co stało się z jego zmarłym synem Carlem Ci, którzy żyją daje mu szansę na odpowiednią żałobę po tych, którzy tego nie robią. Nie chce, żeby ktokolwiek musiał ponownie przechodzić przez taki ból, ani nie wierzy, że byłby w stanie. Wszyscy byliby znacznie bezpieczniejsi, gdyby sam dźwigał ciężar ich tragedii. To błędne męczeństwo patriarchalne, ale dla Ricka ma to sens.

Michonne (Danai Gurira) stojąca nad Rickiem (Andrew Lincoln) trzymająca jego podbródek w dłoni

Zdjęcie: Strona Gene/AMC

Oczywiście Michonne jest w stanie go przekonać, że jest Rickiem Grimesem, że nie powinien się poddawać, że w tej parze stać na więcej itd. Ale Rick Grimes zostaje zredukowany do niespokojnej, melancholijnej skorupy mężczyzny i danie mu ostatecznego odkupienia Ci, którzy żyją wydaje się być odpowiednią kontynuacją narracji Chodzące trupy i to, co serial zbliżyło się do właściwego epilogu. Równie dobrze mogła to być pusta próba przyciągnięcia nieprzekonanego tłumu słowami: „Hej, to ten szeryf, którego lubisz!” Zamiast tego umiejętnie zmaga się z Rickiem jako postacią, która przeszła przez tak wiele traumy, a nie Rickiem jako powracającym bohaterem akcji.

Na szerszym poziomie Ci, którzy żyją może również służyć jako odpowiednie zabezpieczenie przed rosnącymi zagrożeniami widowiska. Nastawienie „We are the Walking Dead”, w którym fizyczne zagrożenie ze strony zombie (w ówczesnym nasyceniu mediów o zombie w popkulturze) nie mogło się równać z przerażającym widmem twojego bliźniego, doprowadziło do powstania złych ludzi, takich jak niestabilny gubernator, brutalny Negan i mnóstwo innych antagonistów, od niedoszłych sekt po kanibali. CRM, armia wyposażona w ogromną siłę ognia, która jest gotowa siłą dostosować świat do swojej specyficznej definicji prawa, jest logicznym „ostatecznym szefem” Chodzące trupy. Walcząc z nimi, Rick i Michonne nie tylko walczą z rywalizującą grupą, ale także pomagają zadecydować o porządku przyszłości.

Gdzie to pozostawia cel końcowy Chodzące trupy to się jeszcze okaże. Wszystko może wskazywać na ostateczne wielkie spotkanie, biorąc pod uwagę, że oryginalny program zakończył się, gdy Michonne i Daryl uciekli, by znaleźć Ricka. Ale pierwsze sezony obu Martwe miasto I Daryla Dixona kończą się spiralą, w której seriale rozwijają się w odrębne wątki, więc minie trochę czasu, zanim gang ponownie się zjednoczy.

Dopóki, Chodzące trupy Seria zasadniczo wchodzi w erę DLC. Czego chcesz Chodzące trupy zależy od tego, jak bardzo jesteś przywiązany do niektórych postaci i na szczęście dla kilku z nich dostępne są teraz zadania poboczne z DLC. Czas pokaże, czy te wątki kiedykolwiek ponownie się połączą (teraz, gdy każdy aktor występuje we własnym programie, AMC musiałaby również uporać się z mnóstwem kwestii umownych, gdyby chciała wepchnąć je z powrotem do tego samego serialu), więc dopóki, Chodzące trupy przetrwał wyłącznie dzięki zainteresowaniu publiczności solowymi wyczynami postaci, nad którymi wspólnie pracował. Przez 11 sezonów głównego serialu AMC wielokrotnie prosiło, abyście zaczekali na rozwiązanie fabuły i ukończenie historii postaci. A teraz, wraz z zapowiedzią większych rzeczy, które mają nadejść i mnóstwem orbitujących spin-offów, prosi cię, abyś poczekał jeszcze chwilę. Po co? Musimy po prostu zobaczyć.

The Walking Dead: Ci, którzy żyją jest teraz transmitowany strumieniowo w AMC Plus.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment