Czego można się spodziewać po systemie VisionOS 2: nowe natywne aplikacje Apple i nie tylko


Oczekuje się, że Apple udostępni wiele ogłoszeń dotyczących oprogramowania w przyszłym tygodniu na WWDC, z których wiele będzie skupiać się wokół iOS 18 i sztucznej inteligencji. Jednak tegoroczne przemówienie przedstawi także pierwszą dużą aktualizację oprogramowania dla Vision Pro: VisionOS 2.

Oto, czego można się spodziewać po VisionOS 2, który zadebiutuje w przyszły poniedziałek.

Nowe natywne aplikacje Apple

Kiedy w lutym Vision Pro został wprowadzony na rynek, zawierał różnorodne natywne aplikacje VisionOS firmy Apple, takie jak Safari, TV, Music i Mindfulness.

Jednakże istniało wiele dołączonych aplikacji własnych, które były dostępne tylko w trybie zgodności. Oznacza to, że zostały pierwotnie zaprojektowane dla iPada, ale można je uruchomić na Vision Pro w specjalnym trybie.

Lista aplikacji Apple, które nie są jeszcze natywne dla systemu VisionOS, obejmuje:

Reklama
 • Książki
 • Kalendarz
 • Dom
 • Mapy
 • Aktualności
 • Podcasty
 • Przypomnienia
 • Skróty
 • Dyby
 • Notatki głosowe

Marka Gurmana napisał w ten weekend że Apple planuje, że przynajmniej niektóre z tych aplikacji zostaną zaktualizowane o w pełni natywną obsługę systemu VisionOS w systemie VisionOS 2.

Dla użytkowników zestawu słuchawkowego Vision Pro nowy system VisionOS 2.0 uzupełni brakujące funkcje z pierwszej iteracji. Obejmuje to dodanie dedykowanych wersji własnych aplikacji Apple, a nie tylko używanie aplikacji na iPada.

Byłoby wspaniale, gdyby każda aplikacja Apple była w pełni natywna dla systemu VisionOS 2, ale powinniśmy przynajmniej zobaczyć, że w tym roku niektóre z najpopularniejszych aplikacji z powyższej listy zostaną zaktualizowane.

Napisy na żywo do wszystkich wystąpień

Wprowadzono w zeszłym miesiącu W ramach Światowego Dnia Świadomości Dostępności w systemie VisionOS 2 pojawią się napisy na żywo, dzięki którym użytkownicy będą mogli korzystać z napisów w czasie rzeczywistym do wszystkiego, co ich dotyczy.

Apple wyjaśnia:

VisionOS będzie zawierał ogólnosystemowe napisy na żywo, aby pomóc wszystkim – w tym użytkownikom niesłyszącym i niedosłyszącym – śledzić dialogi mówione w rozmowach na żywo i w dźwięku z aplikacji. Dzięki napisom na żywo dla FaceTime w systemie VisionOS większa liczba użytkowników może z łatwością cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem łączenia się i współpracy przy użyciu swojej Persony. Apple Vision Pro doda możliwość przenoszenia napisów za pomocą paska okna podczas Apple Immersive Video

Jest to oczywiście ogromna funkcja dla osób niesłyszących i niedosłyszących, ale może się również okazać niezwykle użyteczna dla szerszej bazy użytkowników, którzy po prostu wolą mieć dostępne napisy, które uzupełniają mowę werbalną.

Nisko wiszące owoce: zmiana kolejności aplikacji?

Choć użył bardzo niewielu słów, Oświadczenie Gurmana fakt, że VisionOS 2 „naprawi brakujące funkcje z pierwszej iteracji”, oznacza, że ​​ta wersja zajmie się wieloma niedociągnięciami, które prawdopodobnie powinny być dostępne w momencie premiery, ale nie udało się.

Największym przykładem, który od razu przychodzi na myśl, jest umożliwienie zmiany kolejności aplikacji na ekranie głównym. Byłoby bardzo zaskakujące, gdyby użytkownicy musieli czekać cały dodatkowy cykl wydawniczy, zanim włączono tak podstawowe zadanie

Śledzenie oddechu w uważności

Dziennik wizji Apple 2027 | Uważność w Vision Pro

Raporty Tima Hardwicka z MacRumors że odkryto nowe linie kodu związane z aplikacją VisionOS Mindfulness. Sugerują, że wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania do Vision Pro zostanie dodana pewna forma śledzenia oddechu.

Nie jest jasne, czy śledzenie oddechu będzie wbudowaną funkcją niewymagającą dodatkowego sprzętu – być może w oparciu o istniejący układ kamer i czujników Vision Pro. Możliwe jest również, że będzie wymagał zegarka Apple Watch, który już obsługuje śledzenie oddechu, korzystając w ten sposób z istniejącego zestawu danych. Ale powinniśmy się tego wkrótce dowiedzieć.

Zakończyć

VisionOS 2 to pierwsza szansa Apple od czasu premiery Vision Pro, aby naprawdę podkreślić swoje przyszłe nadzieje związane z nową platformą Vision. Nie wspominając już o marketingu, który ma wywołać emocje przed wydarzeniem zbliżające się premiery międzynarodowe.

Mamy nadzieję, że kilka powyższych funkcji to tylko ułamek tego, co Apple zaplanował dla systemu VisionOS 2. W każdym razie szczególnie nie mogę się doczekać, jak będzie wyglądała historia Vision Pro 10 czerwca.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment