Czego można się spodziewać po „specjalnym” wydarzeniu Microsoftu dotyczącym powierzchni i sztucznej inteligencji?


Microsoft organizuje „specjalne wydarzenie” w Nowym Jorku pod koniec tego tygodnia, gdzie ma zadebiutować trzy nowe urządzenia Surface i funkcje oparte na sztucznej inteligencji dla systemów Windows, Office, Bing, Surface i nie tylko.

Wydarzenie odbywa się zaledwie kilka dni po tym, jak Panos Panay, były szef Microsoftu ds. Windows i Surface, złożył rezygnację w niespodziewanym ogłoszeniu. Zobaczymy teraz, jak nowi liderzy systemów Windows i Surface realizują wielkie plany Microsoftu dotyczące sztucznej inteligencji

W tym miejscu omówimy, jak i kiedy można śledzić wydarzenie na żywo, a także opowiemy o nowych produktach, których spodziewamy się od firmy Microsoft.

Kiedy odbywa się „specjalne wydarzenie” Microsoftu?

Wydarzenie prasowe rozpocznie się o godz. 7:00 czasu pacyficznego / 10:00 czasu wschodniego w czwartek 21 września i będzie to pierwsze osobiste wydarzenie dotyczące Surface od czasu pandemii. Były szef Windows i Surface, Panos Panay, nie będzie obecny, ale prawdopodobnie zamiast niego zobaczymy Yusufa Mehdiego, szefa marketingu konsumenckiego. Pojawi się także Microsoft SEO Satya Nadella. Odbędzie się ono w Nowym Jorku.

Jak mogę dołączyć do wydarzenia Microsoft?

Reklama

Microsoft nie transmituje na żywo swojego wydarzenia dotyczącego powierzchni i sztucznej inteligencji. Krawędź będzie transmitować na żywo na blogu, gdy wydarzenie rozpocznie się o 7:00 czasu pacyficznego / 10:00 czasu wschodniego, i będzie relacjonować wszystkie ogłoszenia na bieżąco. Następnie firma Microsoft opublikuje nagranie wydarzenia kilka godzin później o godzinie 10:00 czasu pacyficznego / 13:00 czasu wschodniego na stronie internetowej miejsce wydarzenia firmy.

Trzy nowe urządzenia Surface

Krążą pogłoski, że Microsoft podczas specjalnego wydarzenia zaprezentuje trzy nowe urządzenia Surface. A Surface Laptop Studio 2 już wyciekł, w komplecie z procesorami Intel 13. generacji, kartą RTX 4060 firmy Nvidia, gniazdem kart microSD i portem USB-A. Wygląda na to, że Surface Laptop Studio 2 ma konstrukcję podobną do oryginału, z wyświetlaczem, który można wysunąć do przodu, aby przekształcić laptopa w tablet.

WinFuture zgłoszone w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że będzie to pierwsze urządzenie Surface wyposażone w 64 GB pamięci RAM. Wydaje się, że Microsoft głównie poprawia specyfikacje wewnętrzne, dodając port USB-A dla istniejących urządzeń peryferyjnych i kartę microSD w celu rozszerzenia pamięci. Krążą pogłoski, że Microsoft zacznie dostarczać Surface Laptop Studio 2 3 października.

Surface Laptop Studio 2 może być gwiazdą pokazu.
Obraz: WinFuture.de

Surface Laptop Studio 2 może być gwiazdą pokazu po stronie Surface, ale oczekuje się, że zaprezentowane zostaną także Surface Go 4 i Surface Laptop Go 3. WinFuture w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Surface Go 4 będzie dostarczany z procesorem Intel N200, po Microsoft podobno przełożone zamiast tego wersja tabletu z procesorem ARM na rzecz procesora Intel.

Zdjęcia Surface Go 4 jeszcze nie wyciekły, ale oczekuje się, że będzie on miał konstrukcję podobną do poprzedniego modelu Surface Go 3. Skoro o przeciekach mowa, pojawiły się także zdjęcia Surface Laptop Go 3 pojawił się w Internecie. Wygląda bardzo podobnie do Surface Laptop Go 2, ale według plotek nowy model będzie wyposażony w procesory Intel 12. generacji, a jego premiera ma nastąpić na początku października.

Funkcje sztucznej inteligencji systemu Windows

Podczas specjalnego wydarzenia Microsoft zacznie przedstawiać więcej funkcji opartych na sztucznej inteligencji dla systemu Windows. Twórca oprogramowania pracował nad aktualizacją do systemu Windows 11 (23H2), która zawiera Drugi pilot systemu Windows, „osobisty asystent AI”. Oczekuje się, że aktualizacja ta zostanie dostarczona pod koniec września i będzie zawierać szereg ulepszeń systemu Windows 11.

Oczekuję jednak, że Microsoft przedstawi więcej szczegółów niż tylko Copilot. Zaczęliśmy zauważać, że w aplikacjach Windows pojawia się więcej funkcji opartych na sztucznej inteligencji, wraz z testowymi wersjami aplikacji Narzędzie do wycinania i Zdjęcia zaktualizowany o przydatne funkcje do kopiowania tekstu ze zrzutów ekranu i dodawania rozmycia tła do zdjęć.

Nowa funkcja rozmycia tła w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 11.
Obraz: Microsoft

Farba też jest podobno przechodzi leczenie AI wkrótce z monitami zamiany tekstu na obraz w celu automatycznego generowania obrazów. Krążą także pogłoski, że Zdjęcia otrzymają nową funkcję umożliwiającą identyfikację osób lub obiektów na zdjęciach, a następnie wycinanie/wklejanie ich w innym miejscu — podobnie jak podobna funkcja w systemie iOS.

Jest mało prawdopodobne, że Microsoft będzie zdradzał swoje plany dotyczące funkcji opartych na sztucznej inteligencji w Windows 12, co ma nastąpić w przyszłym roku, ale wiele nowych funkcji Surface i Windows AI położy podwaliny pod skupienie się Microsoftu na sztucznej inteligencji w systemie Windows. „Sztuczna inteligencja wymyśli na nowo sposób, w jaki robisz wszystko w systemie Windows, całkiem dosłownie” – powiedział Panay wcześniej w tym rokuwięc prawdopodobnie usłyszymy początek prac Microsoftu nad tym nowym wynalazkiem.

Funkcje sztucznej inteligencji powierzchni

Sztuczna inteligencja „będzie miała potencjalnie głęboki wpływ na sposób, w jaki korzystasz z komputera i na to, jak zasadniczo będzie on ewoluował pod względem swojej formy” – powiedział Steven Bathiche, szef grupy nauk stosowanych w Microsoft, w wywiadzie z Krawędź ostatni rok.

Zespół Surface od lat koncentruje się na sztucznej inteligencji dzięki funkcjom takim jak Windows Studio Effects. Po raz pierwszy zaczęto je dostarczać na zasilanym ramieniem Surface Pro X w 2020 roku z funkcją, która automatycznie dostosowuje ustawienia oczu podczas rozmowy wideo, aby sprawiać wrażenie, jakbyś zawsze był nawiązanie kontaktu wzrokowego przez kamerę.

Te funkcje sztucznej inteligencji opierają się na dedykowanej jednostce przetwarzania neuronowego (NPU), chipie, który odciąża zadania przetwarzania AI i jak dotąd były dostępne tylko w urządzeniach Surface zasilanych przez ramię. W zeszłym roku Microsoft dostarczył wersję Surface Pro 9 Arm z jednostką NPU Centrala Windowsa raporty że Surface Laptop Studio 2 może nawet mieć własną dedykowaną jednostkę NPU.

AMD Procesory mobilne Ryzen 7000 były pierwszymi mobilnymi chipami x86 wyposażonymi w dedykowany silnik AI, który może obsługiwać efekty Microsoft Windows Studio, w tym kontakt wzrokowy i usuwanie szumów tła. Oczekuje się, że nadchodzące chipy Intela Meteor Lake również będą zawierać podobne możliwości sztucznej inteligencji. Nie jest jasne, jakiego NPU Microsoft podobno używa w Surface Laptop Studio 2, ale może to położyć podwaliny pod dodatkowe doświadczenia AI Microsoft planuje dla systemu Windows 11 i nowszych wersji.

Firma Microsoft zwróciła się również do sztucznej inteligencji, aby pomóc w jej zasilaniu Inteligentny aparat Surface niedawno, więc istnieje szansa, że ​​zobaczymy inne akcesoria wykorzystujące sztuczną inteligencję dla Surface.

Funkcje pakietu Office i Bing AI

Specjalne wydarzenie Microsoftu nie będzie jednak poświęcone wyłącznie Surface i Windowsowi. Spodziewam się, że usłyszę znacznie więcej na temat planów Microsoft Copilot dla Microsoft 365 i aplikacji Office. W lipcu Microsoft postawił wysoką cenę na Copilot i nadszedł czas, aby poznać datę premiery, kiedy użytkownicy korporacyjni uzyskają do niego dostęp Przyszłość dokumentów pakietu Office oparta na sztucznej inteligencji.

Funkcja Copilot w aplikacjach pakietu Office umożliwi firmom natychmiastowe podsumowywanie dokumentów, generowanie wiadomości e-mail i przyspieszanie analiz w programie Excel. To szansa dla Microsoftu, aby spróbować pokonać konkurencję w postaci podobnych funkcji opartych na sztucznej inteligencji dla Google Workspace, Zoom i Slack.

Na początku tego roku firma Microsoft rozpoczęła także udostępnianie wersji zapoznawczej usługi Bing Chat Enterprise, która jest w zasadzie tą samą usługą Bing Chat, która jest dostępna dla konsumentów, ale z dodatkową ochroną danych komercyjnych. Spodziewam się, że możemy usłyszeć, kiedy Bing Chat Enterprise wyjdzie z wersji zapoznawczej i pojawią się dodatkowe funkcje zarówno w wersji Bing Chat dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment