Czego Justin Bieber, Ed Sheeran i inne gwiazdy nauczyły mnie o korzystaniu z telefonu?


To właśnie Justin Bieber jako pierwszy otworzył mi oczy na nowy sposób myślenia o telefonie. Widzisz, Bieber nie przepada za telefonami. Jakiś czas temu porzucił swoje i stał się fanem iPada. Według raportu z 2021 r Billboard artykuł, budzi się rano, chwyta tablet i kontaktuje się ze swoim przełożonym, aby dowiedzieć się, co się dzieje w ciągu dnia. Pomysł polegał na „ograniczeniu osób, które mogą do niego dotrzeć”. To coś, co często słyszy się od celebrytów, którzy nie korzystają z telefonu: nie próbują odcinać się od wszystkich, ale starają się uciec od uczucia ciągłego klepania po ramieniu wszystkimi rozmowami, SMS-ami i e-mailami.

Od lat mam obsesję na punkcie wykorzystania technologii przez celebrytów lub jej braku. W wielu przypadkach wydaje się, że kiedy już staniesz się wystarczająco sławny – mając miliony ludzi słuchających każdego Twojego słowa, miliony innych osób bez przerwy o Tobie mówiących i niezliczone osoby w Twoim życiu walczące o Twój czas, energię i pieniądze – Jedynym rozsądnym sposobem poradzenia sobie z tym wszystkim jest odcięcie jak największej części. Tak wiele gwiazd porzuca telefon, odłącza się od mediów społecznościowych, całkowicie się wylogowuje. Wszyscy z Toma Cruise’a Do Eltona Johna Do Sarah Jessica Parker Do Michał Cera Do Dolly Parton Do George Clooney wychwalał zalety życia bez telefonu. Internet praktycznie kręci się wokół gwiazd z najwyższej półki, a one często nawet o tym nie wiedzą.

Dla większości z nas porzucenie telefonów i przeprowadzka do lasu lub gdziekolwiek indziej jest fantazją. Nie mamy menedżerów, osobistych asystentów i księgowych, którzy mogliby zająć się wszystkimi naszymi telefonami; mamy członków rodziny i szefów, którzy muszą się z nami skontaktować. Poza tym telefony są przydatne, fajne i zabawne! Nawet niektóre z tych gwiazd wracają — kilka aktualnych zdjęć Biebera wskazują, że może znów być posiadaczem telefonu. Ale wciąż łapię się na tym, że szukam lekcji od celebrytów i zastanawiam się, czego odkryli o Internecie i o sobie, odłączając się od nich na chwilę. Szukałem też wskazówek, jak zrobić to samo. I myślę, że mogłem to zrozumieć.

Kilka lat temu, Ed Sheeran podzielił się strategią, która brzmiała bardzo podobnie do strategii Biebera. Nie ma telefonu od 2015 roku powiedział Hodinkee, ponieważ „Telefon naprawdę mnie przytłoczył i zasmucił”. Sheeran stwierdził, że brak telefonu nie przerwał jego kontaktu ze światem, a jedynie go ograniczył – i o to właśnie chodziło. „Mam e-maile do przyjaciół i innych osób, więc co kilka dni siadam, otwieram laptopa i odpowiadam na 10 e-maili na raz” – powiedział. „Wyślę ich, zamknę laptopa i to wszystko. A potem wrócę do normalnego życia i nie czuję się tym przytłoczony.

Simona Cowella powiedział Rozrywka dziś wieczorem w 2020 roku też porzucił telefon na rzecz iPada. „Oznacza to, że nie budzisz się i nie widzisz około 50 SMS-ów, na które nie możesz odpowiedzieć” – powiedział wówczas. Shailene Woodley podzieliła się inną wersją tej samej strategii z Jimmym Kimmelem: nadal miała iPhone’a, ale nie miała planu transmisji danych. Jeśli chciała coś zrobić, musiała udać się gdzieś, gdzie było Wi-Fi. (Zasadniczo dokonała inżynierii wstecznej iPoda touch, którego Apple absolutnie powinien przywrócić, proszę i dziękuję.)

Przeczytaj i obejrzyj wystarczającą liczbę wywiadów z gwiazdami, a lekcja stanie się oczywista: to najpotężniejsze i połączone urządzenie w Twoim życiu nie powinien być zawsze w zasięgu ręki. Wszystko to powoduje jedynie rozproszenie uwagi i sprawia, że ​​zbyt łatwo jest oderwać się od życia za każdym razem, gdy znudzisz się, smutny lub ciekawy, choćby na sekundę. Wszystko, co możesz zrobić, aby przenieść te rzeczy nieco dalej i utrudnić do nich dostęp, to małe zwycięstwo nad zawsze aktywnym urokiem Twoich urządzeń.

Reklama

To brzmi trochę tak, jakbym opowiadał się za powrotem lat 90., kiedy komputer był gigantyczną skrzynką, która znajdowała się w centralnym pokoju domu i można było z niego korzystać tylko poprzez podejście do niego. I w pewnym stopniu tak! Coraz bardziej jestem przekonany, że mój główny komputer powinien być urządzeniem, z którego korzystam celowo – przy którym siadam, pracuję, a potem odrywam się od niego do następnego razu. Niezależnie od tego, czy jest to laptop na biurku, czy iPad na szafce nocnej, Twój komputer powinien być miejsce tyle, ile jest to urządzenie. A kiedy nie jesteś w tym miejscu, jesteś gdzie indziej. Komputer nie przychodzi.

Niezależnie od tego, czy jest to laptop na biurku, czy iPad na szafce nocnej, Twój komputer powinien być miejsce tyle, ile jest to urządzenie

W ciągu ostatnich kilku tygodni w ramach eksperymentu przeniosłem jak najwięcej aplikacji — tych w oczywisty sposób rozpraszających treści z mediów społecznościowych, ale także tych, bez których na co dzień mogę się obejść — z telefonu na tablet i mój laptop. Wszystkie moje aplikacje społecznościowe są teraz dostępne na moim iPadzie. Aplikacje bankowe, usługi przesyłania strumieniowego i większość moich gier zostały teraz usunięte z mojego telefonu. Jeśli chcę chociaż obejrzeć TikToka, muszę wstać z kanapy i poszukać tabletu.

Jak dotąd było wspaniale. Zdaję sobie sprawę, jak wielką pomocą stał się mój telefon: otworzyłbym TikToka, żeby dotrzymać mi towarzystwa w drodze do kuchni lub przeglądać wątki, czekając, aż kuchenka mikrofalowa się wyłączy. Nie jestem pewien, czy robię mniej tych rzeczy łącznie, ale przynajmniej robię to celowo. Zamieniłem marnowanie czasu w celowe zajęcie — siedzę na krześle do przewijania i przewijam, potem wstaję, a przewijanie pozostaje w miejscu. A co najlepsze, kiedy wychodzę z domu, nie ma już w ogóle nic do przewijania.

Myślę, że w końcu rozumiem, co miał na myśli Christopher Nolan wywiad z Ludzie kilka lat temu: „Łatwo się rozpraszam, więc nie chcę mieć dostępu do Internetu za każdym razem, gdy się nudzę”. Ostatni rok, mówiąc do Reporter z Hollywood, powiedział, że nadal nie ma telefonu – chociaż czasami kupuje nagrywarkę, co jest naprawdę kiepską strategią telefoniczną – ale nie uważa się za luddytę. „Myślę, że technologia i to, co może zapewnić, jest niesamowite” – powiedział. „Moim osobistym wyborem jest to, jak bardzo się angażuję. Chodzi o poziom rozproszenia.” (Nolan słynie również z odmawiania korzystania z poczty elektronicznej, ale dla mnie to o jeden most za daleko.)

W technologii zawsze mówiło się o usuwaniu tarć: obsesyjnej chęci korporacji, aby wszystko było łatwiejsze, szybsze, mniej kliknięć i mniejsze ryzyko, że zdecydujesz się nie klikać tej reklamy, nie kupować tej rzeczy, nie polubić tego postu ani nie przesłać tego zdjęcia. Gwiazdy wolne od technologii wydają się szukać trochę więcej tarcia. Powinno być trochę trudniej komuś odwrócić moją uwagę, gdy jem kolację z żoną lub spędzam czas z dzieckiem. Powinienem pomyśleć: „Chcę teraz spojrzeć na TikTok”, a następnie przejść przez salon, zanim będę mógł faktycznie przewijać TikTok.

Nie chodzi o porzucenie technologii, ale o celowe wykorzystanie technologii.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment