Cyberpunk 2077: Phantom Liberty wykorzystuje NVIDIA DLSS 3.5 i Full Ray Tracing


26 września Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność wprowadza na rynek pełny ray tracing, DLSS 3.5 i Ray Reconstruction. Phantom Liberty to nowy thriller szpiegowski do gry Cyberpunk 2077. Kiedy wahadłowiec orbitalny Prezydenta Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki zostaje zestrzelony nad najbardziej śmiercionośną dzielnicą Night City, tylko jedna osoba może ją uratować – ty. Zostań V, cyberpunkiem do wynajęcia i zanurz się głęboko w splątaną sieć szpiegostwa i intryg politycznych, odkrywając historię, która łączy najwyższe szczeble władzy z brutalnym światem najemników z czarnego rynku.

„Dzięki inteligentnej technologii DLSS 3.5, napędzanej mocą renderowania AI, możesz doświadczyć najnowszej lokacji Dogtown w Cyberpunk 2077: Phantom Liberty w najlepszym wydaniu – z ostrzejszym obrazem, dokładniejszym oświetleniem i najwyższą możliwą liczbą klatek na sekundę.” powiedział Jakub Knapik, wiceprezes ds. artystycznych, globalny dyrektor artystyczny, CD Projekt RED. 21 września powróć do neonów Night City wraz z premierą aktualizacji 2.0 gry Cyberpunk 2077, obsługującej NVIDIA DLSS 3.5 i nową technologię Ray Reconstruction, poprawiającą jakość pełne śledzenie promieni w trybie Ray Tracing: Overdrive w grze Cyberpunk 2077.

Przekonaj się o mocy pełnego ray tracingu i DLSS 3.5 w grze Cyberpunk 2077: Phantom Liberty w naszym nowym, ekskluzywnym filmie o technologii Cyberpunk 2077: Phantom Liberty RTX:

Śledzenie promieni korby aż do nadbiegu

Zarówno Cyberpunk 2077, jak i Cyberpunk 2077: Phantom Liberty obsługują pełny ray tracing w wersji zapoznawczej technologii Ray Tracing: Overdrive Mode. Pełne śledzenie promieni, znane również jako śledzenie ścieżki, dokładnie symuluje światło w całej scenie. Jest używany przez artystów zajmujących się efektami wizualnymi do tworzenia grafiki filmowej i telewizyjnej, której nie da się odróżnić od rzeczywistości, ale do czasu pojawienia się procesorów graficznych GeForce RTX z rdzeniami RT i akceleracji NVIDIA DLSS opartej na sztucznej inteligencji, pełne śledzenie promieni w grach wideo w czasie rzeczywistym było niemożliwe, ponieważ bardzo intensywnie obciąża procesor graficzny.

Reklama

Poprzednie techniki oddzielnie zajmowały się cieniami, odbiciami i globalnym oświetleniem opartymi na ray tracingu dla niewielkiej liczby źródeł światła. Pełne śledzenie promieni modeluje właściwości światła z praktycznie nieograniczonej liczby źródeł emisji, zapewniając fizycznie poprawne cienie, odbicia i globalne oświetlenie wszystkich obiektów.

Jednym z najbardziej wpływowych dodatków w zapowiedzi technologicznej trybu Ray Tracing: Overdrive w grze Cyberpunk 2077 jest Bezpośrednie oświetlenie NVIDIA RTX (RTXDI), bezpłatny pakiet SDK, który umożliwia programistom dokładne odtworzenie wyglądu światła w scenach z wieloma źródłami światła. Dzięki RTXDI tysiące obiektów może emitować światło wykorzystujące śledzenie promieni.

W Cyberpunk 2077 każdy neon, latarnia uliczna, billboard LED, reflektor samochodowy i inne źródło światła są teraz śledzone za pomocą promieni rentgenowskich, dzięki czemu obiekty kąpiące się, ściany, przejeżdżające samochody i piesi są dokładnie oświetlone.

Dzięki pełnemu śledzeniu promieni i technologii RTXDI praktycznie wszystkie źródła światła rzucają obecnie fizycznie poprawne, miękkie cienie, co było osiągnięciem wcześniej niewyobrażalnym przy użyciu poprzednich podejść. Gracze doświadczą lepszego cieniowania, większej głębi, szczegółowości i realizmu.

Cyberpunk 2077 charakteryzuje się pełnym cyklem dnia i nocy. Aby ulepszyć oświetlenie pośrednie ze wszystkich źródeł emisyjnych, w tym słońca i księżyca, konieczne było również śledzenie ścieżki oświetlenia globalnego (GI). Techniki renderowania, w tym odbicia przestrzeni ekranu, okluzja otoczenia przestrzeni ekranu i istniejące rozwiązania GI, zostały zastąpione jednym, ujednoliconym algorytmem, który zapewnia dokładniejsze oświetlenie scen i obiektów.

Po włączeniu trybu Ray Tracing: Overdrive naturalne kolorowe oświetlenie odbija się wielokrotnie w całym świecie Cyberpunk 2077, tworząc bardziej realistyczne oświetlenie pośrednie i okluzję.

Odbicia zawierają teraz także odbite szczegóły i są renderowane w pełnej rozdzielczości, co podkreśla cyberpunkową estetykę i jeszcze bardziej zwiększa immersję.

Łącznie pełne śledzenie promieni bezpośredniego i globalnego oświetlenia zapewnia graczom najbardziej zaawansowane oświetlenie w czasie rzeczywistym, jakie kiedykolwiek widziano w grach, oraz podgląd tego, jak wszystkie gry będą wyglądać w przyszłości.

Pełne śledzenie promieni w Cyberpunk 2077 i Cyberpunk 2077: Phantom Liberty niezwykle intensywnie obciąża procesor graficzny. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, zalecamy karty GeForce RTX z serii 40 i NVIDIA DLSS 3.5. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Jeszcze więcej informacji na temat tworzenia Ray Tracing: Overdrive Mode znajdziesz w naszym artykule wywiad z CD Projekt RED.

Aktualizacja Cyberpunk 2077 do wersji DLSS 3.5 już 21 września
DLSS 3.5 pojawi się w Cyberpunk 2077 wraz z aktualizacją 2.0 21 września i będzie dostępny od pierwszego dnia w Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, którego premiera odbędzie się 26 września. W trybie Ray Tracing: Overdrive nowa technologia Ray Reconstruction DLSS 3.5 poprawia jakość i klarowność odbić, globalne oświetlenie jest jeszcze dokładniejsze, a oświetlenie reaguje bardziej dynamicznie, zapewniając jeszcze lepsze, bardziej wciągające i bardziej realistyczne wrażenia.

Po włączeniu funkcja Ray Reconstruction zastępuje kilka ręcznie dostrojonych korektorów ray tracingu nowym, ujednoliconym modelem sztucznej inteligencji, który usprawnia pełne śledzenie promieni, podnosząc jakość obrazu na nowy poziom. W następnej scenie niedokładne oświetlenie reflektorów otaczających samochód jest wynikiem ręcznie dostrojonego tłumika szumów, który pobiera niedokładne efekty świetlne z poprzednich klatek. DLSS 3.5 precyzyjnie generuje oświetlenie, dzięki czemu można rozpoznać wiązkę reflektorów i zobaczyć odbicie światła na krawężniku przed samochodem.

Ulice Night City wypełnione są odbiciami obracających się billboardów i neonów. Aktywując DLSS 3.5, poprawia się ich jakość i przejrzystość w całym mieście:

Użytkownicy kart GeForce RTX z serii 40 mogą połączyć funkcję Super Rozdzielczość i generowanie klatek z funkcją Ray Reconstruction, aby uzyskać zapierającą dech w piersiach wydajność i jakość obrazu, natomiast użytkownicy kart GeForce RTX z serii 20 i 30 mogą dodać technologię Ray Reconstruction do swojego arsenału opartego na sztucznej inteligencji wraz z funkcją Super rozdzielczości.

Maksymalna wydajność dzięki NVIDIA DLSS 3.5

W grach Cyberpunk 2077 i Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zastąpienie wielu ręcznie dostrojonych denoiserów technologią Ray Reconstruction również nieco zwiększa wydajność. Uzyskaj najlepsze wrażenia z gry Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, korzystając z trybu Ray Tracing: Overdrive, przy ponad 60 klatkach na sekundę, z kartami graficznymi GeForce RTX z serii 40. Zalecamy GeForce RTX 4090 i RTX 4080 przy 4K, RTX 4070 Ti i RTX 4070 przy 1440p oraz RTX 4060 Ti i RTX 4060 przy 1080p. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

W rozdzielczości 4K, z włączonym pełnym śledzeniem promieni i maksymalnymi ustawieniami, technologia NVIDIA DLSS 3.5 wykorzystująca generowanie klatek, rekonstrukcję promieni, refleks i super rozdzielczość jest średnio 4,9 razy szybsza niż renderowanie natywne 4K, a jednocześnie wygląda znacznie bardziej realistycznie i wciągająco:

Przy rozdzielczości 2560×1440, DLSS 3.5 zwiększa wydajność średnio 3-krotnie, umożliwiając rozgrywkę z prędkością 60 klatek na sekundę+ na kartach GeForce RTX 4070 i nowszych:

W rozdzielczości 1920×1080 wszyscy gracze korzystający z kart GeForce RTX z serii 40 mogą cieszyć się grą Cyberpunk 2077: Phantom Liberty na najwyższym poziomie szczegółowości dzięki 3-krotnemu zwielokrotnieniu średniej wydajności dzięki technologii Frame Generation, Super rozdzielczości i Ray Reconstruction:

Aby znaleźć kartę graficzną GeForce RTX z serii 40, udaj się tutaj aby uzyskać pełny przegląd modeli dostępnych w Twoim regionie.

Przygotuj się na grę Cyberpunk 2077: Phantom Liberty dzięki najnowszemu sterownikowi Game Ready
Aby uzyskać najlepsze wrażenia z gry Cyberpunk 2077 i Cyberpunk 2077: Phantom Liberty z pełnym ray tracingiem i DLSS 3.5, pobierz nasz nowy sterownik Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Game Ready na swój komputer stacjonarny lub laptop ze strony GeForce.com Lub Doświadczenie GeForce’a 21 września.

Możesz także cieszyć się pełnym śledzeniem promieni ulepszonym przez NVIDIA DLSS 3.5 w GeForce NOW
GeForce TERAZ natychmiast przekształci Twój laptop, komputer stacjonarny, komputer Mac, telewizor, urządzenie z systemem Android, iPhone’a lub iPada w potężny zestaw do gier PC, o którym zawsze marzyłeś. GeForce NOW łączy się z cyfrowymi sklepami z grami na PC, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo gry, które już posiadasz, bez obawy, że utracisz do nich dostęp.

Nasze członkostwo Ultimate zapewnia natychmiastowy dostęp do wysokowydajnych platform do gier w chmurze GeForce RTX 4080, zapewniających rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości i bardzo małych opóźnieniach, w Cyberpunk 2077 i ponad 1600 innych grach.

Wkrótce po wydaniu aktualizacji 2.0 gra Cyberpunk 2077 zostanie zaktualizowana do najnowszej wersji w usłudze GeForce NOW, która umożliwi grę z pełnym ray tracingiem, wzmocnionym przez NVIDIA DLSS 3.5 i Ray Reconstruction. A 26 września będziesz mógł od razu zanurzyć się w Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

Cyberpunk 2077 i Cyberpunk 2077: Phantom Liberty są #RTXOn
21 września będzie można doświadczyć DLSS 3.5 i Ray Reconstruction w Ray Tracing w Cyberpunku 2077: tryb Overdrive. Technologia DLSS 3.5 sprawia, że ​​Twoje gry są jeszcze piękniejsze, wciągające i realistyczne, i jest dostępna dla wszystkich użytkowników GeForce RTX. A 26 września będzie dostępna gra Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, w której będziecie mogli ponownie wskoczyć do Night City, z pełnym ray tracingiem i DLSS 3.5.

Wrócić do GeForce.com co tydzień, aby dowiedzieć się o najnowszych, najlepszych i najbardziej oczekiwanych grach dostępnych w technologii DLSS.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment