CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier


CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do grania w gry na komputerze Mac. W czwartek firma CodeWeavers wypuściła CrossOver 24, który nie tylko rozszerza kompatybilność z większą liczbą gier, ale także wprowadza kilka innych ulepszeń.

CrossOver 24 obsługuje więcej gier i współpracuje z aplikacjami 32-bitowymi

Jak szczegółowo opisano w poście na blogu, CrossOver 24 opiera się na niedawno wydanym Wine 9.0, w którym wprowadzono ponad 7000 zmian poprawiających wydajność podczas uruchamiania różnych aplikacji. Jedną z tych zmian jest lepsza obsługa uruchamiania aplikacji 32-bitowych w nowoczesnych wersjach systemu macOS, które są tylko 64-bitowe.

Ponieważ firma Apple usunęła obsługę oprogramowania 32-bitowego z systemu macOS Catalina, uruchamianie starszego oprogramowania na nowszych komputerach Mac z najnowszymi wersjami systemu macOS nie było już możliwe. Ale dzięki ulepszeniom w Wine 9.0 CrossOver może ponownie uruchamiać oprogramowanie 32-bitowe w systemie 64-bitowym. Aktualizacja poprawia także obsługę Vulkan, wielu wyświetlaczy i skalowania High-DPI.

CodeWeavers twierdzi, że nowa wersja CrossOver obsługuje więcej gier niż kiedykolwiek wcześniej i wymienia następujące aktualizacje:

Inne aktualizacje obejmują łatwiejszy sposób uruchamiania plików wykonywalnych poprzez proste przeciągnięcie i upuszczenie ich do CrossOver oraz poprawki dotyczące uruchamiania aplikacji Windows z Office 365. Warto zauważyć, że w zeszłym roku W CrossOver 23 dodano obsługę interfejsu API DirectX 12 w celu zapewnienia lepszej wydajności grafiki.

Reklama

CrossOver na Maca kosztuje 64 dolary, ale możesz spróbować za darmo tutaj.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment