Cricut ogranicza użycie swoich maszyn rzemieślniczych dzięki miesięcznej subskrypcji


Maszyny Cricut oferują konfigurowalny, zautomatyzowany sposób przyspieszenia precyzyjnego cięcia wymaganego w projektach rzemieślniczych, ale możliwości tych urządzeń zostaną wkrótce ograniczone przez nadchodzącą aktualizację. Cricut się aktualizuje Oprogramowanie towarzyszące maszynom, Design Space, nakładając ograniczenia na przesyłanie plików, które mogłyby ograniczyć liczbę projektów, które właściciele Cricut są w stanie wykonać.

Przygotowanie Cricuta do cięcia wymaga użycia gotowych wzorów lub przesłania oryginalnych projektów do aplikacji o nazwie Design Space. W przeszłości było to bezpłatne i nieograniczone dla wszystkich użytkowników, ale teraz Cricut ogranicza użytkowników do 20 bezpłatnych przesyłań miesięcznie. Aby przesłać więcej, właściciele będą wkrótce musieli wykupić abonament Cricut Access Standard za 9,99 USD miesięcznie / 95,88 USD rocznie lub abonament Access Premium za 118,88 USD rocznie.

Wszystko, co zostało wcześniej przesłane, będzie mogło pozostać w Przestrzeni projektu bez żadnych zmian ani ograniczeń, ale ważne jest, aby zrozumieć, że aby korzystać z nowoczesnego Cricuta, należy w pewnym stopniu wykorzystać Przestrzeń projektu. A same maszyny Cricut mogą kosztować od około 179 do 399 USD przed potencjalną subskrypcją.

Reklama

Cricut Explore Air 2, jedna z wielu maszyn Cricut, które wymagają wykorzystania przestrzeni projektowej.
Zdjęcie: Cricut

W najbardziej podstawowym ujęciu Przestrzeń projektu jest wymagana do przesyłania projektów utworzonych w innych aplikacjach, aby można je było sformatować do pracy z maszynami Cricut. Na przykład wzór papierowego kwiatka wykonany w programie Adobe Illustrator lub logo naszkicowane w Procreate można przesłać, aby maszyna Cricut wiedziała, gdzie ciąć na dowolnym używanym materiale, czy to na papierze, tkaninie, winylu, czy nawet drewnie. Design Space działa samodzielnie jako oprogramowanie do tworzenia, ale jeśli wykupisz subskrypcję, będzie w pełni funkcjonalne, z dostępem do ekskluzywnych czcionek, obrazów i wzorów. Nawet mając opcjonalną subskrypcję na więcej funkcji, wielu użytkowników nadal decyduje się na tworzenie swoich prac w innym miejscu i wykorzystuje Przestrzeń projektu wyłącznie do przygotowania przed cięciem.

Teraz z nowym limitem wysyłania potrzebna jest subskrypcja, aby przywrócić funkcjonalność, którą twórcy kupili pierwotnie Cricuit, aby: tworzyć tyle projektów, ile potrzeba, przy czym jedynym ograniczeniem są materiały, a nie dowolna liczba ustalona przez aktualizację oprogramowania.

Poza wszechobecną, przerażającą rzeczywistością, w której firmy mogą ograniczać możliwości produktu, który „posiadasz” po fakcie, wielu właścicieli Cricut skontaktowało się The Verge o jeszcze bardziej rażącym problemie: projekty często wymagają wielokrotnego przesyłania, co oznacza, że ​​limit wysyłania 20 można osiągnąć jeszcze szybciej. Może to być spowodowane błędem użytkownika lub złożonym projektem wymagającym wielu elementów, ale dla każdej osoby, która używa Cricut w swojej firmie, oznacza to, że może być zmuszona do subskrypcji, jeśli chce utrzymać swój normalny poziom produktywności.

W oświadczeniu przekazanym The Verge, Cricut powiedział, że pozostaje wierny swojemu planowi i „tworzy najlepsze możliwe doświadczenia dla [its] członkowie ”:

Cricut ogłosił zmiany w naszym oprogramowaniu Design Space, w tym nowe funkcje Offset i Project Collection, a także aktualizację przesyłania osobistego, ograniczając przesyłanie obrazów i wzorów do 20 miesięcznie dla członków bez subskrypcji Cricut Access. Wszyscy użytkownicy nadal będą mogli projektować i wycinać, niezależnie od przesłanych plików. Cricut pozostaje oddany tworzeniu najlepszych możliwych doświadczeń dla naszych członków i nadal będziemy wspierać naszą społeczność twórców jako nasz najwyższy priorytet.

Reakcja na planowaną zmianę Cricuta również się gotuje nieoficjalny subreddit firmy. Użytkownicy Cricut udostępnili dane kontaktowe pracowników Cricut i uruchomili petycja Change.org w proteście przed nadchodzącą aktualizacją. Cricut twierdzi, że zacznie zachęcać użytkowników do subskrybowania w Przestrzeni projektowej w ciągu najbliższych kilku tygodni, dopóki limit przesyłania nie zacznie obowiązywać w nieokreślonym terminie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Możesz teraz udostępniać hasła w swojej grupie rodzinnej Google

Nowa funkcja udostępniania haseł dotyczy tylko haseł przechowywanych w Google Password Manager – usłudze firmy, która natywnie przechowuje Twoje hasła i klucze w...

Wszystkie lokalizacje ukrytych twarzy w Hellblade 2

Znajdziesz ukryte kamienne twarze rozsiane po całym terenie Saga Senuy: Hellblade 2. Znalezienie tych przedmiotów kolekcjonerskich i skupienie się na...

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment