Creative Assembly North zostało otwarte w Newcastle, nowym brytyjskim studiu, które ma pomagać przy niezapowiedzianym projekcie


Firma Creative Assembly Ltd., część SEGA Europe Ltd., ogłosiła dziś utworzenie trzeciej lokalizacji rozwojowej w Newcastle w Wielkiej Brytanii. To nowe studio znajduje się obok siedziby studia w Sussex w Wielkiej Brytanii i ich europejskiego studia w Sofii w Bułgarii, w którym zatrudnionych jest ponad 850 stałych pracowników.

Nowo utworzone Creative Assembly (CA) North jest domem dla rosnącego elastycznego zespołu roboczego, który opracowuje projekt we współpracy z zespołem studia Sussex. Chociaż projekt nie został jeszcze ogłoszony, obiecuje zapewnić graczom niezapomniane wrażenia. CA North jest także domem dla nowo utworzonego zespołu skupionego na ciągłym doskonaleniu. Ten zespół zajmuje się współpracą w całym Creative Assembly w celu trwałego ciągłego doskonalenia narzędzi, przepływów pracy i doświadczenia programistycznego.

Nowym studiem kieruje weteranka branży, Giselle Stewart, która dołączyła do Creative Assembly jako dyrektor studia, jednocześnie pełniąc funkcję profesora wizytującego praktyki na Uniwersytecie w Newcastle. Giselle wnosi ze sobą ponad 26-letnie doświadczenie w pracy z programistami AAA oraz szersze doświadczenie branżowe w promowaniu sektora gier na poprzednich stanowiskach jako członek zarządu TIGA, stowarzyszenia branżowego deweloperów gier, Creative Industries Federation i Ukie.

Giselle Stewart OBE, dyrektor studia w Creative Assembly North, powiedziała: „Rozpoczęcie nowego studia programistycznego od zera przy pełnym wsparciu i wiedzy jednego z najstarszych i największych studiów w Wielkiej Brytanii jest niezwykle ekscytujące. Stawiamy na elastyczność, szybką iterację i tworzenie, jednocześnie wspierając współpracę między lokalizacjami. Dajemy nowe możliwości zatrudnienia na północnym wschodzie, budując studio, które wzmacnia fantastyczną kulturę i wartości Creative Assembly. Rozszerzymy również zasięg wielokrotnie nagradzanego programu studia, Legacy Projekt wspierający doskonałość w edukacji branżowej w regionie”.

Tim Heaton, Chief Studio Officer, SEGA Europe, powiedział: „Powstanie Creative Assembly North w Newcastle stanowi kolejny wielki krok naprzód dla Creative Assembly i SEGA Europe pod względem wzrostu. Newcastle ma rosnącą reputację jako centrum technologiczne i jest to wspaniała okazja. dla studia, aby wzbogaciło swoją pulę talentów, jednocześnie pomagając stymulować rozwój sektora w regionie. Wszyscy w SEGA Europe są podekscytowani, widząc, do jakich nowych doświadczeń przyczyni się Creative Assembly North”.

Gareth Edmondson, dyrektor studia Creative Assembly, powiedział: „Creative Assembly North ulokowało nas w jednym z największych miast gier w Wielkiej Brytanii. Poza wprowadzeniem większej liczby niesamowitych talentów do naszych projektów, utworzenie nowego zespołu ciągłego doskonalenia przyniesie trwałe korzyści we wszystkich naszych zespołami przez wiele lat, przyczyniając się do ciągłego doskonalenia rozwoju naszych pracowników”.

CA North ma w nadchodzących latach zatrudnić około 100 nowych programistów na stanowiskach technicznych i kreatywnych, oferując nowe miejsce pracy dla zespołów programistycznych, w tym do pracy nad nowym niezapowiedzianym projektem. Ten projekt znajduje się we wczesnej fazie prototypowania, przyjmując progresywne, iteracyjne podejście do rozwoju i szybko poruszając się po rozwiązaniach technicznych i potencjale kreatywnym.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!