Craig Federighi w nowym wywiadzie opowiada o partnerstwie OpenAI


Jedną z głównych nowych funkcji ogłoszonych w iOS 18 i macOS 15 podczas WWDC 2024 jest Inteligencja Apple – zestaw narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Chwila funkcje te będą dostępne dla użytkowników dopiero pod koniec tego rokuszef inżynierii oprogramowania w Apple, Craig Federighi, omówił w wywiadzie przyszłość Apple Intelligence Szybka Firma.

Craig Federighi o partnerstwie Apple z OpenAI

Dzięki Apple Intelligence użytkownicy mogą teraz poprosić system o przeformułowanie tekstu, podsumowanie wiadomości lub e-maili, wygenerowanie obrazów, a nawet emoji. Siri została również zaktualizowana o sztuczną inteligencję, dzięki czemu teraz rozumie kontekst tego, co jest na ekranie i pozwala użytkownikom kontrolować więcej aspektów urządzenia.

Apple korzysta z funkcji Apple Intelligence zarówno na urządzeniu, jak i w chmurze. Firma nawiązała również współpracę w celu integracji ChatGPT z Siri. Chociaż Apple włożyło wiele wysiłku w stworzenie własnych modeli językowych, Federighi przyznaje, że dostępne są inne dobre kursy LLM.

„Te bardzo duże modele pionierskie mają ciekawe możliwości, które doceniają niektórzy użytkownicy, i widzieliśmy, że może pomóc integracja z naszymi doświadczeniami [those capabilities] o wiele bardziej dostępny niż [they are] dzisiaj” – powiedział dyrektor. Według Federighi, GPT-4o jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie LLM, dlatego Apple chciał zintegrować go z Siri.

Aby wszystko było przejrzyste dla użytkowników, Siri poprosi o pozwolenie na wysyłanie żądań do ChatGPT za każdym razem, gdy Apple Intelligence nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie. Federighi mówi również, że Apple planuje w przyszłości dodać obsługę większej liczby modeli językowych innych firm, aby użytkownicy mogli wybrać to, co im najbardziej odpowiada.

Reklama
Oto iPhone'y, iPady i komputery Mac kompatybilne z „Apple Intelligence”

Inteligencja Apple w Chinach

Chiny to jeden z najważniejszych rynków Apple, a także jeden z najbardziej regulowanych. Przepisy te znacznie utrudniają firmom spoza Chin oferowanie tam swoich modeli AI – ale jaki to ma wpływ na Apple? Nie podając zbyt wielu szczegółów, Federighi potwierdził, że firma próbuje „znaleźć sposób” na sprowadzenie Apple Intelligence do Chin.

„Nie mamy teraz czasu, aby to ogłosić, ale z pewnością chcemy to zrobić”. Usługa Apple Intelligence będzie najpierw dostępna w języku angielskim (USA), ale nie jest jasne, czy użytkownicy w innych regionach będą mogli z niej korzystać.

Więcej z wywiadu Craiga Federighiego

Część żądań wysyłanych do Apple Intelligence jest przetwarzana przez serwery AI firmy Apple zwane Private Cloud Compute, w skrócie PCC. Firma znalazła sposób na przechowywanie żądań danych i kryptograficzne niszczenie ich po przetworzeniu – tak aby Apple nic nie widział.

Chociaż Federighi ma nadzieję, że przyszłe chipy będą mogły obsługiwać większe modele językowe, zauważa, że ​​posiadanie modelu online jest nadal ważne ze względu na dostarczanie aktualnych informacji.

„Nie mogłem tego wykluczyć” – mówi – „…ale nawet w takim świecie myślę, że można by się spodziewać, że czasami Twoje urządzenie, obsługując Twoje żądanie, dotrze przynajmniej do sklepów z wiedzą, które są poza urządzeniem. Myślę, że nawet w tej przyszłości kontaktowanie się ze służbami zewnętrznymi będzie odgrywać ważną rolę”.

Koniecznie obejrzyjcie cały wywiad na portalu Szybka strona internetowa firmy.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment