Craig Federighi mówi, że Apple ma nadzieję dodać Google Gemini i inne modele AI do iOS 18


W ramach dzisiejszych ogłoszeń WWDC firma Apple ujawniła współpracę z OpenAI przenieść ChatGPT natywnie na iOS 18. Podczas poniedziałkowej rozmowy dyrektorzy Apple, Craig Federighi i John Giannandrea, omówili cele Apple w zakresie sztucznej inteligencji i zasugerowali możliwe porozumienie z Google Gemini w przyszłości.

Wywiad, moderowany przez iJustine, odbył się dziś po południu w Steve Jobs Theatre i obejmował dyskusję z Johnem Giannandreą, starszym wiceprezesem Apple ds. uczenia maszynowego i strategii sztucznej inteligencji oraz Craigiem Federighi, starszym wiceprezesem ds. inżynierii oprogramowania.

Podczas wywiadu Federighi wyraźnie odniósł się do nadziei Apple, że ostatecznie umożliwi użytkownikom wybór między różnymi modelami używać z Apple Intelligence. Chociaż ChatGPT z OpenAI jest obecnie jedyną opcją, Federighi zasugerował, że Google Gemini może pojawić się jako opcja w przyszłości:

Uważamy, że ostatecznie ludzie będą preferować określone modele, których chcą używać, być może taki, który świetnie nadaje się do kreatywnego pisania lub taki, który wolą do kodowania. Dlatego też chcemy ostatecznie umożliwić użytkownikom przyniesienie wybranego przez siebie modelu.

Dlatego możemy się doczekać integracji z różnymi modelami, takimi jak Google Gemini, w przyszłości. To znaczy, nie ma nic do ogłaszania w tej chwili, ale taki jest nasz kierunek.

Według Federighi decyzja o skupieniu się na ChatGPT na początku wynikała z chęci Apple „zacząć od najlepszych”.

Apple rozpocznie wdrażanie funkcji Apple Intelligence jeszcze w tym roku. Funkcje będą dostępne bezpłatnie na iPhonie 15 Pro i nowszych oraz na wszystkich komputerach Mac i iPadach z serii M.

Reklama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment