COVID-19 właśnie ukończył kilka uniwersytetów


W tym tygodniu uczelnie otrzymały szkolenie z wirusologii. Po zignorowaniu zalecenia lokalnego wydziału zdrowia dotyczące prowadzenia wirtualnych zajęć jesienią tego roku 10 sierpnia na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill zajęcia odbywały się osobiście. W ciągu tygodnia, wraz z rozprzestrzenianiem się epidemii w kampusie, szkoła nagle przeniósł się do nauki online. Dzień później, także w obliczu epidemii, Notre Dame zrobiła to samo.

Ten grecki chór śpiewa „Nienawidzę mówić, że ci tak powiedziałem” w oddali? To eksperci ds. Zdrowia publicznego, wirusolodzy i inni eksperci, którzy wielokrotnie ostrzegali, że stłoczenie wielu ludzi w ciasnych pomieszczeniach mieszkalnych i roboczych podczas pandemii to zły pomysł. Ostrzegli również, że uczelnie próbował obwiniać studentów za wybuchy epidemii na kampusiezamiast przypisywać sobie dziury w ich planach ponownego otwarcia. Teraz, to się dziejepuchnąć.

Dlaczego refren Cassandras? Ponieważ wiedzą, że wirus się nie przejmuje Edukacja. Lub granice kampusu. Albo gospodarka. To wirus. Celem jego istnienia jest po prostu wspieranie własnego istnienia. Nie możemy go przekonać, żeby odszedł, ponieważ szkoła jest ważna, bez względu na to, jak bardzo staramy się przekonać samych siebie, że mamy tę zdolność.

Co my mogą do nieustannie dostosowuje się do bogactwa nowych informacji, które dowiadujemy się o tym wirusie. Niektóre z tych informacji są takie same, jak na początku: unikaj tłumów, obserwuj numery spraw w Twojej okolicy. Znacznie więcej zmieniło się dramatycznie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Śledzenie tego węża z informacjami może być trudne, zwłaszcza że nasz plik mózgi mają tendencję do chwytania pierwszych informacji zbieramy – zjawisko zwane zakotwiczeniem stronniczości.

Kwestionowanie własnych, mocno zakorzenionych przekonań i założeń to coś, co często się zdarza na studiach. Teraz to się po prostu dzieje do uczelnie też.

Jest bardzo prawdopodobne, że będziemy obserwować te wahania w polityce nie tylko w szkołach, ale także w miejscach pracy, kinach, restauracjach i siłowniach, w miarę jak to się rozwija. Ale jednocześnie będziemy nadal uczyć się lepszych sposobów ograniczania rozprzestrzeniania się, dopóki nie będziemy w stanie całkowicie powstrzymać wirusa.

Reklama

Oto, o czym jeszcze mówiono w zeszłym tygodniu:

Badania

Ten ładunek trawlera: dowód na to, że przeciwciała blokują koronawirusa
Trzech marynarzy z przeciwciałami nie złapało koronawirusa podczas pobytu na trawlerze rybackim zaatakowanym przez epidemię COVID-19. To zgodnie z wczesna wersja badania, które zostało opublikowane online w tym tygodniu. Wyniki są intrygujące dla naukowców badających przeciwciała koronawirusa – ale badanie nie zostało formalnie zweryfikowane przez zewnętrznych ekspertów, a jego wnioski mogą ulec zmianie w przyszłości. (Apoorva Mandivalli /The New York Times)

Koronawirus jest w powietrzu. Oto jak to usunąć.
„W czasie pandemii nie ma całkowicie bezpiecznego środowiska wewnętrznego” – pisze Brian Resnick Vox. Wirus może wisieć w powietrzu, zwłaszcza w słabo wentylowanych pomieszczeniach. I chociaż nie ma całkowicie bezpieczne przestrzenie wewnętrzne, istnieją sposoby na poprawę wentylacji w naszych budynkach. Właściwie to wiedzieliśmy jak budować zdrowsze budynki od bardzo dawna – po prostu jeszcze tego nie robiliśmy. (Brian Resnick / Vox)

Rozwój

FDA zezwala na test śliny COVID-19 testowany w bańce NBA
Test COVID oparty na ślinie, który był testowany w NBA, został zatwierdzony przez FDA w tym tygodniu. Test ma być szybszy i tańszy niż bardziej powszechne wymazy z nosa, które są obecnie używane w całym kraju. (Nicole Wetsman /The Verge)

Ulubiona szczepionka Covid-19 firmy Pfizer i BioNTech ma mniej skutków ubocznych niż ich pierwsza
W lipcu firmy Pfizer i BioNTech ogłosiły, że są gotowe do rozpoczęcia na dużą skalę próby szczepionki koronawirusowej. Ale to nie była szczepionka, którą początkowo planowali przetestować. Zmiana była wtedy niespodzianką, ale w tym tygodniu oni opublikowane dane wykazując, że ich nowa szczepionka wydaje się powodować mniej skutków ubocznych niż ich początkowy wybór. (Matthew Herper /STAT)

„Bezprecedensowa” próba powstrzymania koronawirusa w domach opieki
Lek opracowany w celu powstrzymania infekcji koronawirusem jest testowany w domach opieki. Firma farmaceutyczna Eli Lilly wysyła badaczy do domów opieki z potwierdzonymi przypadkami COVID-19 w celu przetestowania infuzji przeciwciał monoklonalnych. Przeciwciała monoklonalne to syntetyczne przeciwciała, które mogą pomóc w zwalczaniu infekcji. W eksperymencie profilowanym przez The New York Times, zostały opracowane z przeciwciał pobranych od osoby w Seattle, która wyzdrowiała z COVID-19. Teoretycznie infuzja może powstrzymać ludzi przed chorobą przez ograniczony czas. Ten eksperyment jest wciąż na bardzo wczesnym etapie. (Gina Kolata /The New York Times)

Pierwsza próba szczepionki Covid-19 idzie w dobrym tempie, ale urzędnicy nadal są „bardzo zaniepokojeni”
Dobre wieści? Moderna zrekrutowała już 8374 osób do badania klinicznego III fazy – jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu 30 000 we wrześniu. Złe wiadomości? Tylko 15 procent rekrutów to osoby rasy czarnej lub Latinx CNN. To rozbieżność, która może wstrzymać szczepionkę, tak jak to było w przypadku obu grup nieproporcjonalnie dotknięty pandemią – ale nie są odpowiednio reprezentowani w badaniach szczepionek. (Elizabeth Cohen /CNN)

Jak zrobić leki na następną pandemię
Podczas gdy jesteśmy zajęci szukaniem leków na tę pandemię, niektórzy badacze zastanawiają się nad sposobami leczenia następnej. Obejrzyj ten film, który przedstawia aktualny stan badań antywirusowych. (William Poor / The Verge)

Perspektywy

Długodystansowcy na nowo definiują COVID-19
„Nie możemy walczyć z tym, czego nie mierzymy” – powiedział Nisreen Alwan, profesor zdrowia publicznego Atlantyk Ed Yong. „Śmierć nie jest jedyną rzeczą, która się liczy. Musimy również liczyć zmiany w życiu ”.

Yong śledzi doświadczenia „długodystansowców” z COVID-19 – ludzi, których objawy utrzymują się od miesięcy. Pośród niepewności, sceptycyzmu i osłabiających objawów, zebrali się razem, aby uzyskać wsparcie. Historia Yong to głęboka analiza ich doświadczeń, ale na tym się nie kończy. W piątek grupa długodystansowców spotkał się z urzędnikami Światowej Organizacji Zdrowia porozmawiać o tym, jak choroba zmieniła ich życie. (Ed Yong /Atlantycki)

Więcej niż liczby

Dla ponad 22 976 615 osób na całym świecie, które uzyskały wynik pozytywny, niech Twoja droga do wyzdrowienia przebiegnie gładko.

Rodzinom i przyjaciołom 799 856 osób, które zmarły na całym świecie – 175 416 osób w Stanach Zjednoczonych – nie zapomina się o swoich bliskich.

Bądźcie bezpieczni, wszyscy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!