Corsair Gaming ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 rCorsair Gaming, Inc. (Nasdaq: CRSR) („Corsair” lub „Spółka”), wiodący światowy dostawca i innowator wysokiej wydajności produktów dla graczy, streamerów, twórców treści i producentów komputerów do gier, ogłosił dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2024 roku.

Pierwszy kwartał 2024 r. Wybierz wskaźniki finansowe

 • Przychody netto wyniosły 337,3 mln USD w porównaniu z 417,3 mln USD w czwartym kwartale 2023 r. i 354,0 mln USD w pierwszym kwartale 2023 r. Przychody netto segmentu komponentów i systemów do gier wyniosły 230,3 mln USD w porównaniu z 280,5 mln USD w czwartym kwartale 2023 r. i 265,0 mln USD w przychody netto segmentu urządzeń peryferyjnych dla graczy i twórców wyniosły 107,0 mln dolarów w porównaniu do 136,8 mln dolarów w czwartym kwartale 2023 r. i 88,9 mln dolarów w pierwszym kwartale 2023 r.
 • Strata netto przypadająca na akcjonariuszy zwykłych wyniosła 12,5 mln USD, co stanowi stratę netto w wysokości 0,12 USD na akcję rozwodnioną, w porównaniu z dochodem netto w wysokości 6,2 mln USD, czyli dochodem netto w wysokości 0,06 USD na akcję rozwodnioną, w czwartym kwartale 2023 r. i stratą netto w wysokości 1,1 mln USD, lub strata netto w wysokości 0,01 USD na rozwodnioną akcję w pierwszym kwartale 2023 r.
 • Skorygowany zysk netto wyniósł 9,5 mln USD, czyli dochód netto w wysokości 0,09 USD na rozwodnioną akcję, w porównaniu do skorygowanego dochodu netto w wysokości 23,2 mln USD, czyli dochodu netto w wysokości 0,22 mln USD na rozwodnioną akcję w czwartym kwartale 2023 r. i skorygowanego dochodu netto w wysokości 11,9 mln USD, czyli dochodu netto w wysokości 0,11 USD na akcję rozwodnioną w pierwszym kwartale 2023 r.
 • Skorygowana EBITDA wyniosła 18,0 mln USD w porównaniu z 33,7 mln USD w czwartym kwartale 2023 r. i 20,6 mln USD w pierwszym kwartale 2023 r.
 • Wartość środków pieniężnych i środków pieniężnych o ograniczonej możliwości dysponowania na dzień 31 marca 2024 r. wynosiła 130,2 mln USD.

Definicje miar finansowych niezgodnych z GAAP użyte w tym komunikacie prasowym oraz uzgodnienia takich miar z ich najbliższymi odpowiednikami GAAP znajdują się poniżej pod nagłówkiem „Stosowanie i uzgadnianie miar finansowych niezgodnych z GAAP”.

Andy Paul, dyrektor generalny Corsair, stwierdził: „Rok 2024 rozpoczyna się zgodnie z oczekiwaniami, a nowe produkty napędzają dla nas zdrowy rozwój urządzeń peryferyjnych. Nasz segment urządzeń peryferyjnych dla graczy i twórców kontynuował swoje imponujące wyniki, osiągając 20% wzrost przychodów rok do roku w pierwszym kwartale 2024 r. po 16% wzroście przychodów rok do roku w czwartym kwartale 2023 r. Wszystkie linie produktów wykazały wzrost, w tym Elgato z popularnymi produktami Stream Deck, SCUF Gaming z niedawną udaną premierą kontrolerów do komputerów PC oraz urządzenia peryferyjne Corsair z kilkoma nowymi klawiaturami, zestawami słuchawkowymi i myszami Szczególnie cieszyliśmy się wzrostem marży brutto do 40% w związku z wprowadzeniem nowych produktów. Popyt na rynku komponentów był bardziej ograniczony, jak to zwykle bywa na tym etapie cyklu GPU, ale nadal tak jest mamy duży udział w rynku w tej przestrzeni i wierzymy, że rynek ten zacznie wykazywać wzrost w drugiej połowie 2024 r. i do 2025 r.”.

„W 2024 r. przygotowujemy się na ekscytujący rok planowanych innowacji z imponującą listą nowych produktów Corsair w miarę poszerzania zasięgu naszej kategorii. Dwie oczekiwane premiery obejmują nasz nadchodzący kontroler do gier mobilnych i nadchodzącą linię produktów wyścigowych SIM. Kategorie produktów zapewniają potencjał zarówno dużego zainteresowania konsumentów, jak i wzrostu. Bazując na naszej ugruntowanej reputacji w zakresie najwyższej jakości projektów i wydajności produktów, jesteśmy optymistami, że oba te produkty zakończą się sukcesem. Jesteśmy również podekscytowani niedawną premierą nowego Elgato Rodzina produktów Neo, skierowana do innej i bardziej zwyczajnej bazy użytkowników niż nasi tradycyjni prosumenccy klienci Elgato. Początkowa reakcja była bardzo pozytywna i spodziewamy się wzrostu sprzedaży w roku 2024 i w nadchodzących latach”.

„Co więcej, nasze wysiłki w zakresie ekspansji regionalnej i detalicznej w dalszym ciągu postępują, a spodziewany jest wzrost przychodów w drugiej połowie 2024 r. Z sukcesem rozszerzyliśmy obecność detaliczną pełnego pakietu produktów Corsair do gier i twórców, wprowadziliśmy do sprzedaży detalicznej linię produktów Drop kanałów sprzedaży, rozszerzyliśmy nasze linie produktów SCUF Gaming w sprzedaży detalicznej i wzmocniliśmy nasze partnerstwo z kilkoma głównymi sprzedawcami internetowymi. Inicjatywy te umacniają naszą pozycję na rynku i przygotowują grunt pod dalszy rozwój i sukcesy w nadchodzących latach.

Michael G. Potter, dyrektor finansowy Corsair, stwierdził: „Sukces naszych nowych produktów napędza wzrost udziału w rynku i wzrost marży. W pierwszym kwartale 2024 r. nasza marża brutto wzrosła o 110 punktów bazowych do 25,7% w porównaniu z 24,6% w czwartym kwartale W szczególności w segmencie urządzeń peryferyjnych dla graczy i twórców marża brutto wzrosła o 360 punktów bazowych do 40,8% z 37,2% w czwartym kwartale 2023 r., natomiast w segmencie komponentów i systemów do gier marża brutto wzrosła o 20 punktów bazowych do 18,7% z 18,5 procent w czwartym kwartale 2023 r. Osiągnęliśmy ten wzrost pomimo wyzwań, takich jak zwiększone koszty frachtu wynikające z zamieszania na Morzu Czerwonym i wynikające z tego opóźnienia wymagające zwiększenia dostaw lotniczych. W dalszym ciągu wzmacnialiśmy naszą pozycję finansową, spłacając kolejne 15 milionów dolarów zadłużenia jednocześnie inwestując w nowe produkty, które naszym zdaniem będą motorem naszego wzrostu i sukcesu w istniejących i powstających kategoriach. Dzięki naszemu mocnemu bilansowi mamy elastyczność w zakresie dalszej redukcji zadłużenia i inwestowania w naszą działalność, w tym wykorzystywania potencjalnych dodatkowych możliwości fuzji i przejęć. Te strategiczne posunięcia mają na celu osiągnięcie naszych celów, którymi są przyspieszenie trajektorii wzrostu i zwiększenie rentowności w dłuższej perspektywie.”

Reklama

podtrzymuje prognozę finansową na 2024 r
Corsair podtrzymał swoje perspektywy finansowe na cały rok 2024. Spółka w dalszym ciągu spodziewa się poprawy wzrostu przychodów do 2024 r., przy dalszej poprawie skorygowanej EBITDA spowodowanej dodatkową poprawą marży, ustabilizowanymi kosztami wysyłki i ciągłą ścisłą kontrolą wydatków operacyjnych.

 • Przychody netto mają mieścić się w przedziale od 1,45 miliarda do 1,60 miliarda dolarów.
 • Skorygowany dochód operacyjny będzie mieścić się w przedziale od 92 do 112 milionów dolarów.
 • Skorygowana EBITDA powinna mieścić się w przedziale od 105 do 125 milionów dolarów.

Niektórych miar niezgodnych z GAAP uwzględnionych w naszych prognozach finansowych nie udało się pogodzić z porównywalnymi miarami finansowymi zgodnymi z GAAP, ponieważ miary GAAP nie są dostępne w perspektywie przyszłościowej. Nie jesteśmy w stanie pogodzić tych wybiegających w przyszłość wskaźników finansowych niezgodnych z GAAP z najbardziej bezpośrednio porównywalnymi wskaźnikami GAAP bez nieuzasadnionych wysiłków, ponieważ obecnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć z rozsądnym stopniem pewności rodzaju i zakresu niektórych pozycji, których oczekuje się, że będą miały wpływ GAAP dla tych okresów, ale nie będzie miało to wpływu na miary niezgodne z GAAP. Takie pozycje mogą obejmować opłaty związane z wynagrodzeniem w formie akcji, amortyzację i inne pozycje. Niedostępne informacje mogą mieć znaczący wpływ na nasze wyniki finansowe GAAP.

Powyższe stwierdzenia dotyczące przyszłości odzwierciedlają nasze oczekiwania na dzień dzisiejszy. Biorąc pod uwagę liczbę czynników ryzyka, niepewności i założeń omówionych poniżej, rzeczywiste wyniki mogą się znacząco różnić. Nie zamierzamy aktualizować naszych perspektyw finansowych do czasu ogłoszenia kolejnych wyników kwartalnych.

Najnowsze zmiany w produktach

 • Ambitna nowa linia sprzętu Neo. Corsair wprowadził na rynek Neo, nową linię sprzętu, która łączy w sobie wysoką wydajność z prostotą plug-and-play. Wprowadzono pięć nowych produktów, w tym mikrofon, kamerę internetową, lampę LED, kartę przechwytującą i Stream Deck.
 • Kamera Elgato Facecam MK.2. Ewolucja w naszej wiodącej ofercie kamer Facecam, z ulepszoną jakością obrazu, obsługą HDR, wbudowanym filtrem prywatności i efektami obrotu, pochylenia i przybliżenia, sprawia, że ​​jeden z najlepszych aparatów jest jeszcze lepszy.
 • Bezprzewodowy K65 Plus. Wprowadzenie na rynek pierwszej klawiatury 75% firmy Corsair, która jest dostarczana ze wstępnie nasmarowanymi przełącznikami MLX RED z możliwością wymiany podczas pracy.
 • Komputer Corsair ONE i500. Elegancki, zajmujący niewiele miejsca, potężny komputer do gier, wyposażony w najnowocześniejsze komponenty i oferujący najwyższą wydajność dla twórców treści, prosumentów i graczy.
 • Wentylatory serii iCUE Link RX. Rozszerzyliśmy gamę naszych wentylatorów iCUE Link i teraz są one wyposażone w łożyska Magnetic Dome, technologię AirGuide i opracowane przez nas łopatki.
 • Obudowy serii 2500 i 6500. Obudowy dwukomorowe ułatwiają budowanie przyciągającego wzrok systemu dzięki wielu opcjom dostosowywania i panelom.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

G-Cloud 14: Zagraniczni dostawcy ryzykują nieprzestrzeganiem przepisów, ponieważ CCS zmienia stanowisko w sprawie brytyjskich wymogów dotyczących podatku VAT

Służbę handlową Crown Commercial Service (CCS) oskarża się o wysyłanie mieszanych wiadomości do dostawców usług w chmurze mających siedzibę poza Wielką Brytanią, którzy...

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...
Advertisment