Copilot dla OneDrive pobierze Twoje pliki i podsumuje je


W post na bloguMicrosoft rzucił użytkownikom okiem na Copilot for OneDrive, którego udostępnienie planuje pod koniec kwietnia. Copilot for OneDrive przejmie rolę swego rodzaju asystenta badawczego, będąc w stanie zarówno wyszukiwać, podsumowywać, jak i wydobywać informacje z szerokiej gamy plików. Należą do nich dokumenty tekstowe (Word i tekst sformatowany), prezentacje, arkusze kalkulacyjne, strony HTML, pliki PDF i inne. Użytkownicy mogą poprosić Copilot o dostosowanie podsumowań do swoich upodobań, na przykład uwzględnienie tylko kluczowych punktów lub najważniejszych informacji z określonej sekcji.

Wiedzieliśmy, że nadchodzi zmiana sztucznej inteligencji w OneDrive od jesieni ubiegłego rokukiedy Microsoft ogłosił trzecią generację oprogramowania usługa przechowywania w chmurze. Firma obiecała, że ​​sztuczna inteligencja ułatwi i przyspieszy wyszukiwanie plików oraz będzie w stanie inteligentnie podsumowywać i porządkować dokumenty. Użytkownicy mogą na przykład poprosić Copilot o szybkie odnalezienie dokumentów podatkowych lub podsumowanie nudnej prezentacji PowerPoint z pracy.

Zrzut ekranu programu Copilot dla OneDrive.
Microsoftu

Chatbot będzie mógł także odpowiedzieć podpowiedzi w języku naturalnym i odpowiadać na bardzo szczegółowe pytania dotyczące zawartości plików użytkownika. Niektóre podane przykłady przez Microsoft obejmowało poproszenie Copilota o zestawienie tygodniowej sprzedaży napojów i przedstawienie danych w widoku tabeli według dnia. Lub poproś o wypisanie zalet i wad projektu lub wyświetlenie najnowszych lub odpowiednich plików. Użytkownicy mogą nawet poprosić Copilot o radę, jak ulepszyć swoje dokumenty.

Copilot w OneDrive będzie mógł także tworzyć konspekty, tabele i listy dla użytkowników na podstawie istniejących plików. Kilka podanych przykładów to:

• Używając pliku /sales-enablement.docx jako odniesienia, utwórz zarys oferty sprzedaży skierowanej do nowego klienta.

• Dla wybranych życiorysów utwórz tabelę zawierającą nazwiska, aktualny tytuł, lata doświadczenia, wykształcenie i aktualną lokalizację.

• Utwórz listę najczęściej zadawanych pytań na temat projektu Moonshot.

Użytkownicy OneDrive będą mieli okazję zapoznać się z Copilotem jeszcze w tym miesiącu, kiedy Microsoft zacznie wprowadzać tę usługę na rynek streszczenia udostępnionych dokumentów. Użytkownicy mogą przed udostępnieniem dołączyć wygenerowane przez sztuczną inteligencję podsumowanie dokumentu Microsoft Word, które odbiorcy będą mogli przeczytać w wiadomości e-mail jeszcze przed otwarciem dokumentu.

Reklama

Copilot będzie dostępny w OneDrive dla sieci Web lub w przeglądarce plików w Microsoft Teams, OneDrive i SharePoint. Będzie dostępna dla klientów służbowych i szkolnych z licencją Copilot for Microsoft 365 pod koniec kwietnia.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment