Coldplay, Drake i inni artyści UMG powracają do TikTok


Po rozwiązaniu sporu dotyczącego opłat licencyjnych i zasad sztucznej inteligencji, utwory artystów z UMG są teraz ponownie dostępne dla twórców TikTok.

Oznacza to powrót długiej listy artystów, w tym Bad Bunny, Sting, The Weeknd, Alicia Keys, Drake, Billie Eilish, Kendrick Lamar, Rosalía, Harry Styles, Ariana Grande, Justin Bieber, Adele, U2, Elton John, Brandi Carlile, Coldplay, Bob Dylan i Post Malone…

W lutym artyści UMG zostali wycofani z TikTok

Twórcy TikTok mogą nakładać na swoje krótkie filmy klipy z piosenkami popularnych artystów dzięki umowom licencyjnym z największymi wytwórniami. Jednak umowa z UMG (Universal Music Group) wygasła pod koniec stycznia, a wytwórnia odmówiła podpisania się pod warunkami odnowienia proponowanymi przez TikTok – które wiązałyby się z niższymi opłatami licencyjnymi i zezwoleniem na wersje ich piosenek oparte na sztucznej inteligencji.

Gdy nie osiągnięto porozumienia, utwory artystów UMG zostały usunięte z platformy.

Piosenki Taylor Swift wróciły na TikTok w zeszłym miesiącu, po najwyraźniej osiągnięciu indywidualnej umowy z twórcą aplikacji. Udało jej się to zrobić, ponieważ piosenkarka i autorka tekstów zachowuje własność własnej muzyki, wykorzystując UMG wyłącznie do dystrybucji.

Reklama

Spór został rozwiązany, a wszyscy artyści wrócili

TikTok i UMG wydały wspólne oświadczenie ogłoszenie nowej umowy licencyjnej.

Wspólna umowa wyznacza nową erę strategicznej współpracy między obiema organizacjami, zbudowanej na wspólnym zaangażowaniu w pomoc artystom i autorom piosenek UMG w osiągnięciu ich potencjału twórczego i komercyjnego. Wykorzystując najlepszą w swojej klasie technologię, możliwości marketingowe i promocyjne TikTok, UMG i TikTok zapewnią autorom piosenek i artystom UMG wyższe wynagrodzenia, nowe możliwości promocji i zaangażowania w przypadku ich nagrań i piosenek, a także wiodące w branży zabezpieczenia w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji.

Czytając między wierszami, wydaje się, że UMG uzyskało część lub całość żądanych tantiem, a także osiągnęło porozumienie w sprawie tego, co można, a czego nie można zrobić za pomocą sztucznej inteligencji.

Dyrektorzy generalni obu firm z radością przyjęli transakcję.

Dyrektor generalny UMG, Lucian Grainge: „Nie możemy się doczekać współpracy z zespołem TikTok, aby wspierać zainteresowania naszych artystów i autorów piosenek oraz wprowadzać innowacje w zakresie zaangażowania fanów, jednocześnie zwiększając monetyzację muzyki w mediach społecznościowych”.

Dyrektor generalny TikTok, Shou Chew: „Jesteśmy zaangażowani we współpracę, aby zwiększać wartość, odkrywać i promować wszystkich niesamowitych artystów i autorów piosenek UMG, a także pogłębiać ich zdolność do rozwoju, łączenia się i angażowania społeczności TikTok”.

Producent aplikacji do tworzenia krótkich filmów oświadczył również, że zapewni, że narzędzia AI będą „odpowiedzialnie rozwijane” w sposób chroniący ludzką kreatywność.

zdjęcie zrobione przez Hanny’ego Naibaho NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment