Co wyniknie z przejęcia Veritas przez Cohesity?


Planowany zakup Veritas przez Cohesity spowoduje, że stosunkowo nowy podmiot, urodzony w erze chmury, przejmie kontrolę nad długoletnią i ogromną obecnością na rynku kopia zapasowa rynek.

Dzięki zakupowi Cohesity zyska aktywa konkurenta z dużą liczbą konta firmowezdrowy dział badawczo-rozwojowy, aby uzupełnić swoją rozwijającą się sztuczną inteligencję (AI) poprzez swoje portfolio, produkty zorientowane na zgodność i zarządzanie danymi, a także Pamięć Kubernetes, ochrona danych i zarządzanie.

Cohesity ogłosiło przejęcie w zeszłym tygodniu i prawdopodobnie utworzy giganta w dziedzinie ochrony danych o wartości około 7 miliardów dolarów, którego zamknięcie nastąpi prawdopodobnie do końca 2024 roku.

Ogłoszenie następuje po tym, jak Rubrik – bezpośredni konkurent Cohesity – ujawnił swój zamiar wejścia na rynki w kwietniu w ramach pierwszej oferty publicznej w celu zebrania funduszy na szybką ekspansję.

Zarówno Cohesity, jak i Rubrik zostały założone w 2013 roku i narodziły się w świecie kopii zapasowych w epoce chmury hybrydowej. Obydwa skupiały się na rozmieszczeniu urządzeń u klienta w celu wykonywania lokalnych kopii zapasowych i wysyłania chronionych danych do chmury. Stamtąd mogą z minimalnym opóźnieniem przywrócić zasoby wirtualne w dowolnym miejscu, na przykład w przypadku zniszczenia głównej witryny w wyniku cyberataku. Usługi takie są w pełni zautomatyzowane i znacznie tańsze niż te, które są konfigurowane ręcznie pod chmurę hybrydową.

Obydwa produkty do tworzenia kopii zapasowych opierają się na funkcji szybkiego wyszukiwania, która umożliwia szybkie odzyskiwanie kopii zapasowych plików usuniętych omyłkowo, możliwości konwertowania maszyn wirtualnych do formatu chmury w locie oraz portalach wsparcia wspomaganych sztuczną inteligencją. Na razie sztuczna inteligencja pomaga w procesie wsparcia, ale celem spójności jest to możliwe wykorzystaj tę sztuczną inteligencję w celu przeniesienia danych produkcyjnych przechowywanych w kopiach zapasowych do modeli szkoleniowych.

Reklama

Tymczasem Veritas to weteran rezerwowy założony w latach 80. XX wieku, kupiony i ponownie sprzedany przez firmę Symantec, choć w rzeczywistości pod kuratelą organizacji private equity Carlyle Group.

Co Veritas wniesie do Cohesity?

Veritas ma historyczną, międzynarodową bazę klientów składającą się z bardzo dużych klientów i preferuje tworzenie kopii zapasowych na miejscu oraz zgodność z zasadami zarządzania danymi. Firma spóźniła się z chmurą i dostosowała swój produkt w tym kierunku, wydając wersję 8.2 NetBackup w 2019 r.

Zakup Veritas przez Cohesity umożliwi konsolidację działalności handlowej obu firm w firmę obsługującą 10 000 klientów i generującą obroty na poziomie 1,6 miliarda dolarów rocznie. Jednocześnie oczekuje się, że nowa spółka osiągnie korzyści w zakresie badań i rozwoju.

Na przykład, poza zwykłym tworzeniem kopii zapasowych, Veritas oferuje funkcje analityczne, które umożliwiają przedsiębiorstwom sprawdzić ich zgodność z obowiązującymi przepisami i przepisami. Jest to szczególnie ważne na przykład w sytuacjach, gdy kopie zapasowe zawierają potencjalnie wrażliwe informacje i mogą zostać przeniesione do magazynu w chmurze w innym regionie i podlegają innym reżimom zgodności.

Wreszcie, Veritas posiada również Infoscale, która zapewnia trwałą pamięć masową i zarządzanie klastrami Kubernetes, zapewniając w ten sposób pewną konkurencję dla Pure Storage i NetApp. Chociaż firma Veritas nie jest szczególnie kojarzona z tym segmentem rynku, posiadanie tego rodzaju możliwości przez Cohesity mogłoby dobrze sprawdzić się strategicznie. Obecnie liderem rynku w tym segmencie jest Kasten z firmy Veeam, która jest numerem jeden na rynku oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment