Co to znaczy urodzić się cyfrowo


Każde pokolenie różni się od tego, które zastępuje. Generation Z (Gen Z), osoby urodzone pod koniec lat 90. miały dostęp do usług i technologii online przez całe życie.

Zwykle spędzają dużo czasu w mediach społecznościowych, przywiązują dużą wagę do emotikonów z kciukiem w górę i sercem i generalnie nie rozróżniają zbytnio między przyjaźnią online a spotkaniami z przyjaciółmi twarzą w twarz w prawdziwym świecie. .

Robert Wigley, prezes UK Finance, bada implikacje tych i innych cech pokolenia Z w swojej nowej książce: Born Digital.

Wigley mówi o niedawnym filmie dokumentalnym Netflix Dylemat społeczny, uruchomiony we współpracy z Amerykańskim Centrum Technologii Humanitarnych, brzmiał ostrzeżeniem: „Osoby występujące w filmie dokumentalnym to demaskatorzy. Powinniśmy wziąć pod uwagę. ”

Ale chociaż jest to ostrzeżenie dla Wigleya, Dylemat społeczny opowiada historię z perspektywy pokolenia Z. „Wiedzą, że jest problem” – mówi.

Istnieje szereg trendów społecznych związanych z pokoleniem Z, których Wigley uważa, że ​​nie można ignorować. Jednym z nich są relacje, jakie mają z rodziną. W przeszłości istniała koncepcja rodziny nuklearnej, wszyscy w rodzinie siadali przy stole do obiadu i jak rodzina oglądali telewizję, często dlatego, że w domu był tylko jeden telewizor. „Rozwinął się czas na zabawę i empatię” – mówi Wigley.

Reklama

Ale dziś rodzice korzystają ze swoich urządzeń, a małe dzieci otrzymują tablety, aby zapewnić im rozrywkę. W większości współczesnych rodzin, mówi Wigley, istnieje również poważny problem z negocjowaniem dostępu do urządzeń. „To napięcie w rodzinach. Rodzice muszą być lepiej poinformowani ”- mówi.

Poddanie się dziecku naleganiu na używanie urządzenia może być łatwą opcją, ale Wigley mówi: „Nie zdajemy sobie sprawy, co jest przerywane. Sposób, w jaki rodzic kontaktuje się twarzą w twarz z dzieckiem, jest podstawową częścią relacji rodzic / dziecko. Nikt z mojego pokolenia nie połączył tego razem. To fundamentalna zmiana w sposobie życia dzieci ”.

W Born DigitalWigley opisuje, jak świat lunatykuje w stronę nowej katastrofy, którą nazywa „kryzysem odwrócenia uwagi”. Podobnie jak w przypadku innych kryzysów, znaki ostrzegawcze są zawsze obecne, ale ludzie wydają się je ignorować. „Widziałem, jak świat lunatykował w przeszłe kryzysy: krach dot.com, globalny kryzys finansowy i kryzys klimatyczny” – mówi.

„Powinniśmy domagać się globalnej współpracy w celu zarządzania Internetem i technologią, aby znaleźć lepszą równowagę dla dobra społeczeństwa”

Robert Wigley, UK Finance

Książka bada społeczne zagrożenia mediów społecznościowych i ich wpływ na pokolenie Z. Wigley mówi, że dzieci i młodzież z pokolenia Z mają tendencję do wykorzystywania mediów społecznościowych jako podstawowej formy interakcji z otaczającymi ich osobami. W Born Digital, opisuje, w jaki sposób podjadają różne źródła informacji i rzadziej angażują się w sposób, który umożliwiłby im fizyczne zobaczenie na twarzach znajomych wpływu tego, co powiedzieli.

Ostrzega przed zbliżającym się kryzysem „odwrócenia uwagi”, który według Wigleya może mieć najpoważniejsze i najtrwalsze skutki ze wszystkich. W swojej książce wzywa wszystkich, od indywidualnych obywateli po rządy, do rozpoznania niebezpieczeństw i „podjęcia pilnych działań w celu przywrócenia kontroli nad naszą uwagą na nas, jej właścicieli”.

Dodaje: „Dzieci spotykają się w sieci w sposób, który bardzo różni się od tego, w jaki sposób socjalizowaliśmy się jako dzieci”. Wydaje się, że łączą ludzi, ale dla Wigley media społecznościowe w rzeczywistości prowadzą do mniejszej ilości spotkań twarzą w twarz i mogą wpływać na samopoczucie psychiczne.

Pokolenie Z jest postrzegane jako mniej odporne i bardziej podatne na obrażanie niż poprzednie pokolenia. W swojej książce Wigley przygląda się, jak ten postrzegany brak odporności jest ściśle powiązany z zależnością tego pokolenia od technologii i może odzwierciedlać wpływ mediów społecznościowych na pewność siebie, samoocenę i wrażliwość na różne punkty widzenia oraz ich zdolność do wyrażania.

Książka odnosi się do Towarzystwa Dziecięcego Dobry raport z dzieciństwa od 2019 r., z którego wynikało, że w Wielkiej Brytanii następował ciągły spadek średniego szczęścia wśród 10-15-latków, zmniejsza się szczęście z przyjaciółmi, a 15-latkowie w Wielkiej Brytanii należą do najsmutniejszych i najmniej zadowolonych z ich życie w Europie.

Badania przeprowadzono przed pandemią koronawirusa, która przyniosła nowy nurt negatywnych emocji. „Uważam, że powinniśmy domagać się globalnej współpracy w celu zarządzania Internetem i technologią, aby znaleźć lepszą równowagę dla dobra społeczeństwa” – mówi Wigley.

Jak podkreśla Wigley, Facebook jest prawdopodobnie jest największym nadawcą wiadomości na świecie i jest kontrolowany przez jednego lidera, Marka Zuckerberga. „Ludzie nie zdają sobie sprawy, że widzą różne poglądy na wiadomości” – mówi.

W efekcie Facebook tłumi zdrową debatę, mówi Wigley. „Nie można prowadzić poważnej debaty o niczym, ponieważ Facebook przedstawia tylko wiadomości, które chcesz zobaczyć” – dodaje. Na platformie mediów społecznościowych ludzie o odmiennych poglądach równie dobrze mogą żyć w różnych światach.

Siła i wpływy, które Facebook chce wymusić, zostały niedawno podkreślone, kiedy rozpoczął wojnę z Australią, blokując wiadomości w tym kraju. Jego akcja była w rzeczywistości ostrzeżeniem przed proponowanymi w Australii nowymi przepisami, które miałyby obciążać firmy internetowe za kanały informacyjne, które gromadzą w mediach.

Komentując spór australijskiego rządu z Facebookiem, Wigley mówi: „Australia jest pierwszym rynkiem, który podejmuje tego typu działania, więc być może Facebook myśli, że zrobienie tego zniechęci inne rynki do podążania za Australią. A może Australia jest na tyle małym rynkiem, że Facebook może sobie z niego pozwolić.

„Ciekawym testem byłoby, gdyby większy i bardziej znaczący rynek dla całej działalności Facebooka przedstawił podobne propozycje regulacyjne. Myślę, że Facebook nie rozumie poziomu globalnych politycznych i regulacyjnych obaw związanych z jego istotną rolą w rozpowszechnianiu wiadomości.

„To niewyobrażalne, że suwerenny kraj zostałby dopuszczony przez innych do zajęcia takiej pozycji o globalnym znaczeniu. Doprowadziło to do tego, że niektórzy nazywają Facebooka „suwerenną firmą” ”.

Atakowanie wartości i tradycji

Według Wigleya technologia systematycznie atakuje miejsca, w których tradycyjnie rozwinęła się ludzka empatia. Panuje powszechna zgoda co do tego, że pokolenie Z doskonale radzi sobie z wielozadaniowością: młodzi ludzie wydają się dziś być w stanie jednocześnie słuchać muzyki, oglądając film i wchodząc w interakcje z przyjaciółmi w mediach społecznościowych. Wigley zastanawia się, czy czerpią jakąkolwiek wielką wiedzę z konsumowania informacji w ten multimodalny sposób.

Podobnie fakt, że pokolenie Z ma tendencję do skanowania informacji i czytania nagłówków w kanale wiadomości, zamiast klikać, aby przeczytać artykuły, uniemożliwia im pełne zrozumienie kwestii, które wymagają głębszej wiedzy, ostrzega Wigley. „Kiedy AI [artificial intelligence] pozbawia podstawowe miejsca pracy, musimy rozwinąć umiejętności, których technologia nie jest w stanie wykonać ”, mówi. „Czy mamy zdolność do„ głębokiej pracy ”? Nie chodzi o wyłudzanie informacji i powrót do nich później. To prowadzi tylko do płytkiej pracy ”.

Z perspektywy produktywności pracowników mówi: „Po Covid-19 społeczeństwo będzie musiało spłacić ogromny dług publiczny. Zmniejszając koszt rozproszenia uwagi, możemy znacznie zwiększyć PKB i szybciej wyeliminować ten dług dla naszych dzieci ”.

Na koniec Wigley uważa, że ​​dzieci należy uczyć, jak korzystać z internetu i mediów społecznościowych w taki sam sposób, w jaki uczy się ich edukacji seksualnej. „Istnieje duża luka w edukacji” – mówi. „W programie nauczania mamy edukację seksualną, ale w krajowym programie nauczania nie ma odpowiedzialnego korzystania z internetu”.

Born Digital Robert Wigley (Whitefox) ukaże się 11 marca.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment