Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić


Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez optymalizację oprogramowania, dodanie funkcji, takich jak zoptymalizowane ładowaniei przy użyciu energooszczędnych chipsetów, takich jak Snapdragon 8 Gen 2użytkownicy po prostu nie mogą powstrzymać się od narzekania na czas pracy baterii swojego telefonu z Androidem.


Użytkownicy często narzekają, że ich urządzenie z Androidem bardzo szybko się rozładowuje lub telefon nieoczekiwanie wyłącza się w środku dnia. Powodem tego dość często jest fakt, że bateria ich smartfona z Androidem nie jest odpowiednio skalibrowana. W takich przypadkach wyświetlany procent baterii nie zgadza się z rzeczywistym poziomem naładowania.

POCKETNOW WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Dlatego w tym artykule dowiemy się więcej o kalibracji baterii na Androidzie — dlaczego to taka wielka sprawa, jakie są jej zalety i przyjrzymy się trzem prostym sposobom kalibracji baterii urządzenia z Androidem.

Reklama


Co to jest kalibracja baterii?

źródło: Pocketnow

Android oferuje łatwy sposób sprawdzenia procentowego poziomu naładowania baterii urządzenia. Jednak długotrwałe korzystanie z urządzenia może spowodować pogorszenie stanu baterii, co skutkuje zmniejszoną pojemnością w porównaniu do stanu, w którym było nowe. Niestety, Android często nie bierze pod uwagę tej degradacji, co prowadzi do niedokładnych odczytów poziomu baterii na urządzeniu.

Występuje niezgodność między rzeczywistą pojemnością baterii a wartością procentową wyświetlaną na urządzeniu. Kalibrując baterię smartfona z systemem Android, możesz zmusić system operacyjny Android do uwzględnienia tej degradacji i skorygowania wyświetlanej wartości procentowej baterii. Proces ponownej kalibracji zapewnia, że ​​urządzenie ponownie dokładnie odzwierciedla rzeczywisty poziom naładowania baterii.

Powiązany: Najlepsze power banki do ładowania urządzenia w podróży

Warto zauważyć, że kalibracja baterii nie poprawia żywotności baterii smartfona z Androidem. Zamiast tego upewnia się, że wyświetlana wartość procentowa odzwierciedla rzeczywisty stan baterii. Jeśli Twój smartfon jest stosunkowo nowy lub nie napotkałeś żadnych nieprawidłowości w statystykach baterii, prawdopodobnie nie musisz ponownie kalibrować baterii swojego smartfona.

Ale jeśli doświadczasz nieoczekiwanych wyłączeń w środku dnia lub nagłego spadku naładowania baterii smartfona, gdy poziom naładowania wynosi około 10%, dobrym pomysłem może być skalibrowanie baterii. Samsung oferuje łatwy sposób ponownej kalibracji baterii swoich smartfonów Galaxy. Jeśli jednak posiadasz smartfon z Androidem innej marki, nie martw się; szczegółowo opisaliśmy również ich kroki:

Jak skalibrować baterię w telefonach Samsung Galaxy?

LI Samsung Galaxy S23 Ultra - 6
Samsung Galaxy S23 Ultra, Źródło: Pocketnow / Adam Z. Lein

Oto jak zresetować statystyki baterii w smartfonie Samsung:

 • Używaj smartfona, aż osiągnie 5% i nie rób podłączyć do ładowarki.
 • Otwórz aplikację Telefon na swoim urządzeniu i wprowadź ten kod: *#0228#.
 • Teraz wybierz Szybki start > OK.
 • Poczekaj, aż wyświetlacz włączy się ponownie, a następnie sprawdź, czy procent naładowania baterii spadł.
 • Naładuj telefon do 100%. Nie rób odłącz w międzyczasie.
 • Gdy bateria osiągnie 100%, wyłącz telefon. Teraz włącz go ponownie i odłącz od ładowarki.
 • Powtórz powyższe kroki dwa lub trzy razy, aby uzyskać najlepsze wyniki.
 • Podłącz ponownie ładowarkę i włącz telefon z baterią naładowaną w 100%.
 • Następnie otwórz aplikację Telefon i wprowadź ten kod: *#9900#.
 • Przewiń w dół, aż znajdziesz przycisk „batterystats.bin reset”.
 • Stuknij w to i uruchom ponownie telefon.

Otóż ​​to. Procent baterii powinien być teraz bardziej zgodny z rzeczywistą pojemnością baterii urządzenia Galaxy. Jeśli jednak posiadasz urządzenie innej marki niż Samsung, wykonaj następujące czynności:

Trzy sposoby kalibracji baterii w systemie Android

Kalibracja ręczna

Najlepszym sposobem na skalibrowanie baterii smartfona z Androidem jest ręczne zresetowanie statystyk. Oto jak możesz to zrobić:

 • Korzystaj z telefonu, dopóki sam się nie wyłączy.
 • Włącz go ponownie i poczekaj, aż ponownie się wyłączy.
 • Podłącz telefon do ładowarki i nie rób włącz to. Pozwól mu ładować się w stanie wyłączonym do 100%.
 • Gdy telefon osiągnie 100%, włącz go. Jest prawdopodobne, że wskaźnik baterii pokaże wartość procentową poniżej 100%. W takim przypadku ponownie podłącz ładowarkę, trzymając telefon włączony, i kontynuuj ładowanie, aż wskaże 100%.
 • Gdy osiągnie 100%, odłącz go od ładowarki i uruchom ponownie telefon. Jeśli wskaźnik baterii nadal pokazuje wartość procentową poniżej 100%, powtórz powyższe kroki, aż wskaże 100%.
 • Ponownie używaj telefonu, aż osiągnie 0% i sam się wyłączy.
 • Na koniec ponownie naładuj telefon bez odłączania go pomiędzy, a teraz telefon pokaże rzeczywiste odczyty baterii.

kieszonkowy host galaxy s21 teraz
źródło: Pocketnow

Użyj aplikacji innej firmy

Jeśli nie chcesz wykonywać ręcznego procesu, możesz rozważyć użycie aplikacji innej firmy do zresetowania statystyk baterii smartfona. W sklepie Google Play dostępnych jest kilka aplikacji, które mogą pomóc w kalibracji. Jednak wielu użytkowników zgłosiło, że te aplikacje są mniej skuteczne niż kalibracja ręczna. Mimo to, jeśli chcesz je poznać przed ręczną kalibracją, oto niektóre z zalecanych aplikacji:

Zresetuj swoje urządzenie

Jeśli nic nie działa, najlepiej przywrócić smartfon do ustawień fabrycznych. Pamiętaj, że powinno to być stosowane w ostateczności, gdy wszystkie inne metody zawiodą. także, po prostu upewnij się, że ty wykonać kopię zapasową urządzenia przed przywróceniem ustawień fabrycznych.

Na koniec należy zauważyć, że proces ten nie powinien być wykonywany często, ponieważ nadmierna kalibracja (pełne cykle ładowania i rozładowywania) może być szkodliwa dla baterii smartfona. Polegaj na metodach wymienionych powyżej tylko wtedy, gdy bateria zachowuje się dziwnie. Jeśli kalibracja jest wymagana częściej, prawdopodobnie oznacza to poważniejszy problem (może być konieczna wymiana baterii).


 • PBI Samsung Galaxy S23 Ultra

  Samsunga Galaxy S23 Ultra

  Nowy Galaxy S23 Ultra to flagowy produkt Samsunga w 2023 roku. Jest zasilany przez nowy chipset Snapdragon 8 Gen 2, ma taką samą cenę jak jego poprzednik i ma ulepszone możliwości gier i aparatu, dzięki czemu możesz uchwycić idealny moment .

 • PBI Samsunga Galaxy S23 Plus+

  Samsunga Galaxy S23+

  Samsung Galaxy S23+ zapewnia idealne połączenie najwyższej klasy specyfikacji, funkcji i przystępnej ceny. Jest wyposażony w duży 6,6-calowy wyświetlacz AMOLED, chipset Snapdragon 8 Gen 2 i potrójną matrycę kamer, która okazała się niezawodna w każdym scenariuszu.

 • Usunięto tło op11pbi

  OnePlus 11

  Wyposażony w duży 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED LTPO 3.0 i zasilany przez procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, OnePlus 11 jest jednym z najlepszych flagowców z Androidem, jakie możesz teraz kupić. Jest również wyposażony w system kamer dostrojony przez Hasselblada i dużą baterię 5000 mAh, która obsługuje szybkie ładowanie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

28 września 2023 r. – Nowe funkcje w iOS 17.1, stoiska z projektami Apple Car

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia na 9to5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić, Google Playlub...

Pomimo obaw wiele redakcji wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji pracy

Nadejście generatywne sztuczna inteligencja przyspieszyło wykorzystanie sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach, w tym w dziennikarstwie. Sztuczna inteligencja jest najbardziej widoczna w dziennikarstwie,...

Facebook zagraża cywilizacji dzięki inteligentnym okularom Ray-Ban Meta

Facebook/Meta uważa, że ​​dodawanie nowych funkcji do okularów bez ulepszania ich podstawowej funkcji, czyli wzmacniania/ochrony wzroku, to „kolejna wielka rzecz” – zaraz po...
Advertisment