Co nowego w iOS 14 beta 5? Powraca kółko wyboru czasu, przełącznik zdjęć „Ukryty album” i nie tylko


Apple ma oficjalnie udostępniono programistom iOS 14 beta 5 i iPadOS 14 beta 5. Aktualizacja z tego tygodnia wprowadza kilka drobnych, ale znaczących zmian w środowisku iOS 14, w tym powrót kółka przewijania do czasów wybierania i nową opcję widżetu Apple News.

iOS 14 beta 5 i iPadOS 14 beta 5 to dość duże aktualizacje pod względem rozmiaru pobierania, które dla większości użytkowników wynoszą odpowiednio prawie 2 GB i prawie 4 GB. Aktualizacje zawierają numer kompilacji 18A5351d.

Oprócz piątej wersji beta dewelopera iOS 14 i iPadOS 14, Apple również wypuścił watchOS 7 beta 5 dla programistów dzisiaj. Nie ma jeszcze nowej wersji beta dla deweloperów systemu macOS 11 Big Sur, ale może pojawić się już po południu. Co więcej, spodziewamy się nowych publicznych wersji beta iOS 14, iPadOS 14, macOS 11 Big Sur i watchOS 7 jeszcze w tym tygodniu.

Jeśli zauważysz jakieś zmiany w iOS 14 beta 5 lub innych nowych wersjach beta od Apple dzisiaj, daj nam znać w komentarzach poniżej lub na Twitter @ 9to5Mac. Czytaj dalej, ponieważ podsumowujemy wszystko, co znaleźliśmy do tej pory.

Co nowego w iOS 14 beta 5?

 • Jedną ze zmian wprowadzonych w iOS 14 jest nowy selektor czasu, który porzuca kultowe kółko przewijania. iOS 14 beta 5 przywraca kierownicę… jakby. Oto jak to wygląda w akcji:
 • Dostępny jest również nowy widżet „Wysoki” dla Apple News w iOS 14 beta 5. Ten widżet jest przeznaczony wyłącznie dla ekranu „Dzisiaj” po lewej stronie systemu iOS lub iPadOS. Nie można go dodać do ekranu głównego. Ten widżet zwiększa liczbę widżetów Apple News do siedmiu i pojawia się w nagłówkach Top Stories, For You i Best of Apple News +.
 • W aplikacji Ustawienia możesz teraz wyłączyć ukryty album w aplikacji Zdjęcia. Otwórz Ustawienia, przewiń w dół do Zdjęć i poszukaj „Ukryty album”.
  • Apple mówi: „Po włączeniu ukryty album pojawi się na karcie Albumy w obszarze Narzędzia. Ukryty album jest zawsze dostępny w selektorze obrazów ”.
 • Nowe „Alerty dostępności” dla powiadomień o narażeniu na COVID-19
  • Apple mówi: „Otrzymuj powiadomienie, jeśli Powiadomienia o ekspozycji są dostępne w Twoim regionie. Twój region jest określany przez Twój iPhone i nie opuszcza Twojego urządzenia ”.
 • Nowy proces wdrażania powiadomień o narażeniu na COVID-19 w aplikacji Ustawienia:
 • Nowe opcje testowania klipów aplikacji dla programistów w Ustawieniach
 • Nowe żądanie dostępu do lokalizacji dla widżetów:
 • Aplikacja Skróty ma nowe „Co nowego?” ekran powitalny przy pierwszym uruchomieniu:
 • Widżety są teraz blokowane, gdy aplikacja nadrzędna jest blokowana przez Czas przed ekranem

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przygotuj swoje uszy na „dźwięk całej ludzkiej wiedzy” z Wikipedii

Ponieważ coraz więcej informacji jest dostarczanych za pośrednictwem źródeł audio, takich jak asystenci głosowi, Fundacja Wikimedia uznała, że ​​nadszedł czas na przyjęcie tak...

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!