Co nowego w Apple Notes na iOS 18: zwijane sekcje, najważniejsze informacje i nie tylko


iOS 18 to duże wydanie na iPhone’az zupełnie nowymi aplikacjami, takimi jak Hasła I Obraz Plac zabawa także kilka znaczących aktualizacji istniejących aplikacji, takich jak Wiadomości, ZdjęciaI Ustawienia.

Jedna z moich najczęściej używanych aplikacji, Notatki, otrzymuje także szereg nowych, zaawansowanych funkcji w systemie iOS 18, w tym transkrypcję dźwięku na żywo, najważniejsze momenty i nie tylko.

Oto, co nowego.

Zwiń sekcje notatek, aby uzyskać bardziej przejrzysty i uporządkowany wygląd

iOS 18 Notatki składane sekcje

Jeśli często korzystasz z programu Notes, wiesz, że czasami notatka może stać się niesforna, jeśli dodasz do niej zbyt dużo treści. Osobiście mam wiele notatek, które wymagają częstego przewijania, aby zobaczyć ich pełną zawartość.

Teraz w systemach iOS, iPadOS 18 i macOS Sequoia program Notes automatycznie wykryje, gdzie znajduje się nagłówek lub podnagłówek, i zwinie zawartość pod tym nagłówkiem.

Reklama

W systemie iPadOS i macOS najechanie kursorem w pobliżu lewej krawędzi nagłówka lub podnagłówka powoduje wyświetlenie nowej strzałki skierowanej w dół, którą możesz kliknąć, aby zwinąć tę sekcję — natychmiast ukrywając całą jej zawartość do czasu ponownego kliknięcia strzałki i jej odsłonięcia. W systemie iOS musisz najpierw dotknąć odpowiedniego nagłówka, aby wyświetlić wyskakującą strzałkę.

Zaznacz kolory tekstu

Najciekawsze informacje znajdziesz także w aplikacji Notatki na iPadzie 18

Apple Notes co roku dodaje nowe, zaawansowane opcje formatowania tekstu. Tegoroczny dodatek jest najważniejszy.

W systemie iOS 18 po zaznaczeniu tekstu w notatce możesz teraz wyróżnić go jednym z pięciu kolorów:

  • Fioletowy
  • Różowy
  • Pomarańczowy
  • Mennica
  • Niebieski

Nie tylko stosuje to wyróżnienie, ale także zmienia kolor samego tekstu, aby uzyskać podejście dwukolorowe.

Transkrypcje audio na żywo dla wszystkich

Transkrypcje audio Apple Notes

W okresie poprzedzającym WWDC jedną z funkcji sztucznej inteligencji była możliwość uzyskania transkrypcji nagrań na żywo w notatkach głosowych lub notatkach. Okazuje się, że transkrypcje audio to nowa funkcja, która nie wymaga nowych możliwości Apple Intelligence, które pojawią się jeszcze w tym roku. Będzie dostępna wcześniej i z mniejszymi ograniczeniami dotyczącymi urządzeń.

Dzięki temu następnym razem, gdy będziesz na spotkaniu lub zajęciach, po wydaniu systemu iOS 18 aplikacja Notatki będzie mogła nagrać dla Ciebie dźwięk i udostępnić bieżący zapis wypowiedzi.

Inteligentny skrypt zapewniający cyfrowo ulepszone pismo odręczne

Inteligentny skrypt w Apple Notes

Mój charakter pisma nie jest zbyt dobry. A w czasach, gdy używanie klawiatur i ekranów dotykowych stało się znacznie bardziej powszechne niż pisanie odręczne, przypuszczam, że nie tylko ja mam problemy z pisaniem odręcznym.

Smart Script to nowa funkcja Apple Pencil w Notatkach, która umożliwia pisanie odręczne w notatkach przy użyciu jednolitego, pięknie zaprojektowanego pisma, które prawdopodobnie wygląda znacznie ładniej niż Twoje naturalne pismo odręczne.

Dzięki Smart Script możesz czerpać korzyści z odręcznych notatek bez potencjalnych problemów z czytelnością, które może powodować charakter pisma odręcznego niektórych osób. Co ciekawe, funkcja ta działa nawet przy wklejaniu tekstu w formie odręcznej.

Notatki matematyczne i równania automatyczne

Notatki matematyczne w iOS 18

Wreszcie aplikacja Notatki korzysta również z głównej funkcji nowego kalkulatora iPada: notatek matematycznych.

Oto mój kolega Fernando Silva opisujący tę funkcję:

Wymaga dowolnego równania matematycznego, które napiszesz i możesz je natychmiast rozwiązać. Co więcej, możesz modyfikować równania, a odpowiedź zmienia się w czasie rzeczywistym. Kolejną niesamowitą funkcją jest to, że możesz także zapisać równanie wykresu, a ono wyświetli je za Ciebie. Możliwości tutaj wydają się dość nieograniczone.

Ciekawym szczegółem jest to, że nie musisz używać Apple Pencil, aby skorzystać z automatycznych obliczeń, ponieważ wszelkie równania wpisane na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac również zostaną rozwiązane automatycznie.

Zakończyć

Apple Notes stało się jedną z najpotężniejszych i najbardziej wszechstronnych aplikacji Apple na swoich platformach. Wydaje się, że te garść aktualizacji dla systemów iOS, iPadOS 18 i macOS Sequoia ma sprawić, że i tak już świetna aplikacja stanie się jeszcze lepsza.

Jakie są Twoje ulubione aktualizacje Notatek w systemie iOS 18? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment