Co należy pamiętać o filmach Szybcy i wściekli przed Fast X


Najnowszy film z serii Szybcy i wściekli, Szybki X, okresowo zatrzymuje się na krótkie podsumowania i przeglądy ostatnich dziewięciu filmów. W tym filmie jest tak wiele wywołań zwrotnych i kontynuacji, że czasami przyprawia to o zawrót głowy: fani mają cytować Kapitana Amerykę MCU co trzy minuty z żartem „Zrozumiałem to odniesienie!Ale jeśli nie wracałeś ostatnio do każdego szybkiego filmu, przegapiłeś kilka z nich po drodze lub rezerwujesz wszystkie swoje komórki mózgowe, aby zamiast tego śledzić wszystko, co wydarzyło się w MCU, możesz chcieć rozpocząć elementarz w, abyś mógł śledzić akcję. Oto niespojlerujące zestawienie rzeczy, o których należy pamiętać z poprzednich filmów Fast przed obejrzeniem Szybki X.

Kim znowu jest Hernan Reyes?

Reklama

Zdjęcie: Universal Pictures

Szybki X otwiera się retrospekcją do jakiejś akcji w Szybka piątka, gdzie Dom Toretto i ekipa ukradli skarbiec Hernanowi Reyesowi (Joaquim de Almeida). Dlaczego nienawidzą Reyesa? Ponieważ jest notorycznym królem narkotykowym we wszechświecie Szybkich i wściekłych, kimś, z kim rodzina Fastów wpadła w konflikt w Brazylii. Po tym, jak Dom i firma nieświadomie kradną jeden z samochodów Reyesa, który ma chip z informacjami o wszystkich przestępstwach finansowych Reyesa, Reyes łapie ich i przesłuchuje.

Prowadzi to do tego, że Dom i przyjaciele dochodzą do wniosku, że Reyes może nie być świetnym facetem, i postanawiają ukraść część jego pieniędzy, aby ułożyć sobie nowe życie. Palą pierwszą część skradzionych pieniędzy, aby wysłać wiadomość, co prowadzi do tego, że Reyes konsoliduje resztę swoich pieniędzy w skarbcu komisariatu policji, który kradnie zespół w dużej, efektownej sekwencji akcji.

Kim jest Pan Nikt?

Pan Nobody jest szefem mrocznej organizacji rządowej znanej tylko jako Agencja. Pan Nikt, grany przez Kurta Russella, pojawił się po raz pierwszy Wściekły 7. Jego zastępca, kryptonim Little Nobody (i grany przez Scotta Eastwooda), jest obecnym opiekunem Agencji dla załogi Doma. Ostatnio widziano go w 2017 roku Los wściekłych.

Dla kogo obecnie pracuje rodzina?

Agencja wydaje się być rodzajem zakulisowej tajnej operacji dla całego świata, a tak duża odpowiedzialność oznacza, że ​​potrzebują załogi tak niesamowitej jak Dom, aby załatwić sprawę, co oznacza wysyłanie ich na misje w celu znalezienia i zabezpieczenia cennych technologii, wystrzeliwując ich samochody w kosmos i zmuszając ich do zatrzymania atomowej łodzi podwodnej. Ponieważ pana Nikt nie ma w pobliżu Szybki XLittle Nobody rządzi, ale córka Mr. Nobody, Tess (Brie Larson), również wkracza po raz pierwszy wraz z pełniącym obowiązki szefa agencji Aimesem (Alan Ritchson, który gra Jack Reacher w serialu Amazon Jack Reacher).

Kim jest Cipher i gdzie ją zostawiliśmy?

Dom Toretto (Vin Diesel) patrzy na telefon, podczas gdy Cipher (Charlize Theron) ogląda w F8: The Fate of the Furious

Zdjęcie: Universal Pictures

Cipher (Charlize Theron) jest genialną programistką i hakerką, a także popełniającą przestępstwo przestępczynią. Po raz pierwszy pojawiła się na radarze rodziny Fast w Los wściekłych, gdzie porwała syna Doma i jego byłą dziewczynę, Elenę (Elsa Pataky), a wszystko to w trakcie wykorzystywania go do pomocy w porwaniu atomowej łodzi podwodnej. Potem pojawiła się ponownie F9, tym razem próbując zabić Doma. Ale pod koniec tego filmu wymyśliła sprytną ucieczkę.

Jak zginęła Elena?

Elena i Dom mieli krótki związek, gdy mieszkał w Rio, wkrótce po pozornej śmierci Letty (Michelle Rodriguez). W końcu przestali się widywać, ale ona już zaszła w ciążę z dzieckiem Doma. Cipher zabił Elenę na oczach Doma Los wściekłych.

Co za zła krew między Deckardem Shawa i Hana?

Przyczyny ich waśni są w tej chwili wyjątkowo skomplikowane. Z jednej strony Han (Sung Kang) pomógł Domowi i reszcie załogi pokrzyżować plany Owenowi Shawowi (Luke Evans), młodszemu bratu Deckarda. To ostatecznie doprowadziło do ubezwłasnowolnienia Owena. W tym celu Deckard (Jason Statham) postanawia zemścić się na Domu i załodze, zaczynając od rzekomego zamordowania Hana. Tyle że (w najbardziej niesławnym retconie filmów Szybcy i wściekli) Han tak naprawdę nie umarł. Więc Han jest wściekły, że Shaw próbował go zabić, a Shaw jest wściekły, że Han nadal (trochę? może?) zabił jego brata.

Co słychać u brata Doma, Jakoba?

Jakob (John Cena, w cholernie dużo zaskakująco pomarańczowego bronzera, którego nie nosi w ostatnim filmie) siedzi zamyślony w samochodzie w F9

Zdjęcie: Universal Pictures

Jakob (John Cena) był czarnym charakterem F9, ale w tym momencie jest Fast Family. Niektóre drobne wybory dialogowe mają jednak większy sens, jeśli pamiętasz jego historię. Po sporze, w wyniku którego Dom pomyślał, że jego brat Jakob zabił ich ojca, wyzywa Jakoba na wyścig, który w mniejszym lub większym stopniu wypędza Jakoba z jego życia. To daje Jakobowi około 30 lat przestoju, zanim ponownie wkroczy w życie swojego brata F9szukając zemsty.

Czym jest Oko Boga?

God’s Eye to urządzenie stworzone przez Ramseya (Nathalie Emmanuel), które po raz pierwszy pojawia się w Wściekły 7. Uzbroja każdą kamerę i mikrofon na planecie, używając ich wszystkich jednocześnie do zlokalizowania kogoś, bez względu na to, gdzie się znajduje. Może je odebrać za pomocą twarzy lub głosu. Biorąc pod uwagę, że franczyza skacze po całym świecie, God’s Eye przydaje się, aby w wygodny sposób poinformować zespół o lokalizacji każdego dobrego lub złego faceta, którego mogą potrzebować znaleźć.

O co chodzi z tym naszyjnikiem z krucyfiksem?

Dom (Vin Diesel) i Hobbs (Dwayne Johnson) wspierają się, obejmując ramionami w talii w Fast Five.  Krucyfiks Doma, obecnie nie przekazany członkowi jego rodziny na przechowanie, wisi w widocznym miejscu na jego szyi.

Zdjęcie: Universal Pictures

Naszyjnik z krzyżem Doma był przekazywany tam iz powrotem a działka w filmach Szybcy i wściekli, zwykle symbolizujący oddanie Doma rodzinie. Jest to bardzo charakterystyczny element jego charakteru i często wręcza go Letty lub innym osobom przed znaczącym rozstaniem, co sugeruje, że jest to zarówno totem symbolicznej ochrony, jak i obietnica, że ​​​​zobaczy ich ponownie, aby odzyskać go przed następnym przekazanie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...

Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta! Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w...
Advertisment