Co można podłączyć do iPhone’a 15 za pomocą USB-C?


Na iPhone’a 15 I iPhone’a 15 PlusaApple w końcu pozbył się portu Lightning i zastąpił go USB-C. Otwiera to zupełnie nowy świat wygody podłączania akcesoriów i urządzeń peryferyjnych. The iPhone’a 15 Pro I iPhone’a 15 Pro Maxa idź o krok dalej, ponieważ port USB-C w modelach pro obsługuje prędkości USB-3, umożliwiając przesyłanie danych z szybkością do 10 Gb/s.

USB-C ułatwia podłączanie wyświetlaczy, pamięci zewnętrznej, kamer i ładowanie za pomocą tego samego kabla, co wszystkie inne urządzenia. Oto, co możesz zrobić ze swoim nowym iPhonem i jego nowym, błyszczącym portem…

Dlaczego Apple zmieniło się z Lightning?

Apple w pełni zainwestowało w ekosystem portu Lightning w iPhonie. Jednak od 2015 roku firma zaczęła wdrażać USB-C w modelach komputerów Mac i iPadów, aby unowocześnić łączność z komputerem. USB-C jest wszechstronny, przenosi moc i dane za pomocą tego samego złącza. A USB-4/Thunderbolt oferuje jeszcze wyższe prędkości przesyłania danych.

W tym samym czasie USB-C stawało się coraz bardziej popularne po stronie Androida na rynku smartfonów. Jednak Apple pozostało przy Lightning na iPhonie, częściowo dlatego, że nadal odczuwało uszczerbek na skutek ostrego sprzeciwu wobec przejścia na złącze 30-pinowe -> Lightning, które miało miejsce ponad dziesięć lat temu.

Czynnikiem wymuszającym dla Apple była Komisja Europejska, która przyjęła przepisy mające na celu ograniczenie elektroodpadów, wymuszając stosowanie USB-C jako uniwersalnego złącza w telefonach. Oznaczałoby to, że Apple musiałby przynajmniej wyprodukować specjalny model iPhone’a na rynek europejski. To powoduje własne komplikacje. Zamiast tego Apple zdecydowało się po prostu zastosować USB-C we wszystkich urządzeniach… i poza frustracją związaną z koniecznością wymiany wszystkich istniejących, już nieistniejących kabli Lightning, przynosi to wiele korzyści…

Reklama

Uniwersalne ładowanie przez USB-C

Teraz, gdy masz iPhone’a 15, prawdopodobnie jesteś już blisko możliwości używania tego samego pojedynczego kabla do ładowania wszystkich swoich urządzeń. Prawie wszystkie iPady mają port USB-C, a wszystkie komputery Mac mają port USB-C od dekady. Najnowsze komputery Mac są wyposażone w ładowarkę MagSafe firmy Apple, ale można je również ładować, podłączając je do jednego z portów USB-C. Najnowsza generacja Apple TV jest wyposażona w: Pilot USB-Ca Apple właśnie wypuściło nową AirPods Pro z etui ładującym USB-C. Teraz możesz także kupić sam Obudowa USB-C osobno ze sklepu Apple.

Apple sprzedaje swoje Kable do ładowania USB-C, a iPhone jest dostarczany w zestawie z dobrej jakości plecionym kablem. W przeciwieństwie do Lightning, USB-C nie jest zastrzeżony. Do ładowania sprzętu Apple możesz użyć dowolnego kabla lub akcesorium do ładowania USB-C dostępnego na rynku. To obejmuje tańsze kable USB-Coraz kable USB-C o różnych stylach i długościach. Anker ma bardzo wygodne podwójny zasilacz USB-C o mocy 47 WNa przykład.

Aby naładować iPhone’a z pełną prędkością, użyj zasilacza o mocy 20 lub 30 W. Możesz bezpiecznie używać zasilacza o większej mocy, takiego jak ten dostarczany z MacBookiem; telefon będzie automatycznie zarządzał zasilaniem. Dowiedz się więcej o szybko ładujący się iPhone 15 tutaj.

Ładuj inne urządzenia za pomocą baterii iPhone’a 15

Kolejnym ciekawym aspektem historii ładowania przez USB-C jest to, że możesz teraz używać iPhone’a do ładowania innych akcesoriów. IPhone 15 może przyjąć do 27 watów przez port USB-C, ale sam może również wygenerować około 4,5 wata. (Błyskawica mogła zużywać jedynie marne 0,3 wata.)

Oznacza to, że możesz faktycznie używać zapasowej baterii iPhone’a do zasilania i ładowania podłączonych akcesoriów. Jeśli w słuchawkach AirPods kończy się energia, możesz w mgnieniu oka podłączyć je do telefonu, a telefon uzupełni energię w etui AirPods. Możesz nawet doładować baterię iPhone’a innej osoby — ale pamiętaj, że zajmie to trochę czasu.

Łatwe podłączanie do zewnętrznych wyświetlaczy

Dzięki Lightning można było łączyć się z zewnętrznymi wyświetlaczami tylko za pomocą nieporęcznego klucza sprzętowego. Dzięki USB-C w iPhonie 15 możesz przesyłać sygnał bezpośrednio na ekran. Użyć Kabel USB-C na HDMI i wyświetl ekran swojego iPhone’a na telewizorze lub monitorze 4K z funkcją dublowania ekranu. Jeśli oglądasz film w aplikacji obsługującej strumieniowe przesyłanie wideo, film automatycznie wypełni wymiary telewizora i umożliwi sterowanie odtwarzaniem na ekranie dotykowym. Z łatwością pochwal się swoją biblioteką zdjęć lub przeprowadź prezentację za pomocą Keynote, podłączając telefon bezpośrednio do projektora.

Jednym z przypadków użycia, które Apple forsuje, jest pozycjonowanie iPhone’a jako przenośnej konsoli do gier. Wykorzystując moc wewnętrznego chipa A17 Pro, iPhone 15 Pro może uruchamiać niektóre najwyższej klasy gry z wysoką jakością graficzną. Sparuj kontroler gier Xbox lub PlayStation, podłącz telefon do telewizora i rozpocznij grę. The Cyfrowy adapter AV Apple USB-C to dobry wybór w tym przypadku, ponieważ umożliwia podłączenie HDMI, moc wyjściową do ciągłego ładowania i przekazywanie USB-C w jednym wygodnym kluczu sprzętowym.

Rozszerz swoją lokalną pamięć za pomocą przenośnych dysków twardych USB-C i kart SD

Połącz Dysk twardy USB-C Lub Czytnik kart SD i przeglądaj pliki bezpośrednio przy użyciu aplikacji Pliki na iPhonie. Jeśli wybierasz się na wakacje i zabierasz ze sobą dedykowany aparat, możesz zaimportować zdjęcia bezpośrednio z karty SD do biblioteki zdjęć w swoim iPhonie. Następnie opróżnij kartę SD i kontynuuj fotografowanie, edytując i przesyłając zdjęcia zrobione na dużym ekranie dotykowym telefonu.

Aplikacja Aparat na iPhone’a 15 Pro umożliwia nagrywanie wideo ProRes 4K przy 60 kl./s bezpośrednio na pamięć USB-3. ProRes jest nieskompresowany, a rozmiary plików są ogromne i pochłaniają gigabajty na minutę nagrania. Ale parowanie iPhone’a z Przenośny dysk SSD o pojemności 1 TB, możesz nagrywać przez pewien czas, zanim skończy się miejsce. Wymaga to Kabel USB-3 (a nie po prostu kabel do ładowania), aby skorzystać z dużej prędkości transferu 10 Gb/s możliwej przez port iPhone’a 15 Pro.

Podłącz klawiatury sprzętowe i przewodowy dostęp do Internetu

Czasami łączność bezprzewodowa nie wystarczy — wystarczy ją podłączyć. Złącze USB-C w iPhonie obsługuje niemal wszystkie podstawowe akcesoria, jakie tylko przyjdzie Ci do głowy, bez konieczności stosowania specjalnych sterowników czy dodatkowej konfiguracji. Wszystko jest typu plug and play. Oznacza to, że możesz podłączyć np klawiatura sprzętowa po prostu zadziała.

Lub jeśli nagrywasz podcast w drodze, możesz nagrywać za pomocą pliku mikrofon miniUSB-C. Inną możliwością jest przewodowy dostęp do Internetu za pomocą łącza A Adapter USB-C na Ethernet. A jeśli masz Klawiatura MIDImożesz tworzyć utwory, gdziekolwiek jesteś, za pomocą aplikacji takiej jak GarageBand.

Słuchawki przewodowe współpracujące z telefonem i komputerem

Odkąd Apple zrezygnowało z gniazda słuchawkowego, większość świata zaczęła korzystać z bezprzewodowych słuchawek Bluetooth, takich jak AirPods. Jeśli jednak nadal wolisz podłączyć się przewodowo, używanie przewodowych słuchawek z iPhonem jest niewygodne. Słuchawki Lightning współpracowały z Twoim telefonem i nic poza tym.

Teraz wszystko jest znacznie prostsze. iPhone 15 współpracuje ze wszystkimi słuchawkami USB-C, w tym nowością Apple Słuchawki douszne USB-C. Te słuchawki będą działać z każdym komputerem wyposażonym w port USB-C, dzięki czemu możesz wreszcie używać tych samych przewodowych słuchawek na telefonie, iPadzie i komputerze Mac. Coraz większa liczba wysokiej klasy słuchawek i głośników również opiera się obecnie na łączności USB-C.

Podłącz koncentratory wieloportowe

USB-C jest bardzo elastyczny i umożliwia przesyłanie danych i zasilania przez ten sam port. Oznacza to, że możesz nosić jeden klucz sprzętowy, który jest wieloportowym koncentratorem obejmującym wszystkie rodzaje IO. Są niezwykle wygodne jako akcesoria do iPada i komputera Mac, a teraz współpracują także z iPhonem.

Na przykład, ten koncentrator 5 w 1 Anker za 25 USD będzie współpracować z portem USB-3 USB-C w iPhonie 15 Pro i umożliwia jednoczesne podłączenie zewnętrznych wyświetlaczy, podłączenie do zasilania, podłączenie akcesoriów USB i zewnętrznego wyświetlacza.

Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że iPhone może wysyłać moc wyjściową do koncentratora przy 4,5 wata. iPad i Mac mogą oferować znacznie wyższą moc przy zasilaniu z magistrali, więc jeśli używasz ich z iPhonem, może być konieczne podłączenie zewnętrznego źródła zasilania.

Niektóre z tych funkcji były wcześniej możliwe w przypadku Lightning, ale wymagały dużych, nieporęcznych adapterów specjalnego przeznaczenia dla każdego przypadku użycia. USB-C jest oparte na standardach, co oznacza, że ​​wszystko, co kupisz, będzie działać również z innymi urządzeniami. Nie musisz już nosić ze sobą specjalnego czytnika kart Lightning SD; to samo urządzenie peryferyjne USB-C będzie działać równie dobrze z Twoim iPhonem, iPadem, komputerem Mac i dowolnym komputerem PC z systemem Windows lub urządzeniami z systemem Android w rodzinie. Nareszcie nadeszła żywotność złącza uniwersalnego.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...
Advertisment