Co dalej z Windowsem i Surface bez Panos Panay?


Panos Panay zawsze był siłą napędową linii Surface firmy Microsoft. Ponad 10 lat temu pomógł ożywić Surface w ramach tajnego projektu. Prezentował nowe urządzenia na scenie podczas wydarzeń, pojawił się w centrach handlowych w celu promowania sprzętu Surface i od tego czasu zapewnił sukces tabletom Surface firmy Microsoft.

Teraz odchodzi niespodziewany wyjazd ogłoszono zaledwie kilka dni przed kolejnym dużym wydarzeniem Microsoft dotyczącym Surface. Panay nie będzie już obecny na czwartkowej prezentacji Microsoftu, ale pozostanie w firmie przez kolejne kilka tygodni w ramach procesu przejściowego. On jest podobno dołączył do Amazona zastąpić Dave’a Limpa i poprowadzić działania Amazon Echo i Alexa. W środę Amazon organizuje również własne wydarzenie sprzętowe.

Panay spędził ostatnią dekadę głównie koncentrując się na urządzeniach Surface po tym, jak Microsoft po raz pierwszy opracował swój tablet jako rywala iPada firmy Apple z systemem Windows. Tablet Surface Pro, który zaczynał jako koncepcja sznurka i plastiku, wywarło trwały wpływ na laptopy z systemem Windows, zmuszając partnerów OEM i rywali Microsoftu do skupienia się na jakości i urządzeniach 2 w 1. Sukces linii sprawił, że Panay objął stanowisko dyrektora ds. produktu firmy Microsoft.

Surface Pro wywarł trwały wpływ na laptopy z systemem Windows.
Fot. Amelia Holowaty Krales / The Verge

Po szokującej rezygnacji Panay wydarzenie Microsoftu w Nowym Jorku będzie teraz pierwszym spojrzeniem na przyszłość systemu Windows i Surface pod nowym kierownictwem. Oczekuje się, że Microsoft zaprezentuje trzy nowe urządzenia Surface, ale skupi się także na funkcjach opartych na sztucznej inteligencji dla Surface, Windows, Office, Bing i nie tylko.

Yusuf Mehdi, szef marketingu konsumenckiego Microsoftu, przejmie teraz odpowiedzialność za zewnętrzne kierowanie biznesem i produktami Windows i Surface. Co najważniejsze, stanowisko Mehdiego nie uległo zmianie wraz z odejściem Panay’a, dlatego Microsoft nie ma już dyrektora ds. produktu.

Reklama

Ponieważ nie ma wyraźnego zastępstwa dla wyjątkowej roli Panay w Microsoft, wygląda na to, że Mehdi przejmie obowiązki związane z byciem główną twarzą urządzeń z systemem Windows i Surface. Podczas gdy Panay jest twórcą produktów, Mehdi najczęściej był specjalistą ds. marketingu w różnych działaniach Microsoftu na rzecz konsumentów.

Po raz pierwszy dołączył do firmy Microsoft w 1992 r., pracując nad zarządzaniem produktami dla przeglądarek Internet Explorer i Windows, a następnie pomógł firmie Microsoft we wkroczeniu na rynek wyszukiwania za pomocą usługi Bing. Jego kariera w firmie Microsoft obejmowała trzech różnych dyrektorów generalnych — Billa Gatesa, Steve’a Ballmera i Satyę Nadellę — oraz wprowadzała na rynek wiele różnych produktów. Brał udział w pracach nad Surface, premierą systemu Windows 10 i zestawem słuchawkowym HoloLens.

Yusuf Mehdi nie jest obcy konsumentom.
Zdjęcie: Stephen Brashear / Inwizja

Mehdi był także przyczyną niepowodzeń Microsoftu Telewizja na Xboxa i premierę konsoli Xbox One. Później kierował m.in Inicjatywa „nowoczesne życie”. spróbować odzyskać konsumentów, których Microsoft zawiódł w następstwie decyzji firmy zamknąć usługę Groove Music, zaprzestać używania Kinectazezłomuj go Urządzenie fitness Microsoft Banda nawet zaprzestać telefon Windows. Microsoft w końcu zwolnił zespół Modern Life podczas cięć w ubiegłym roku.

Microsoft dzieli część innych obowiązków Panay. Pavan Davuluri, który kieruje zespołem zajmującym się krzemem, systemami i urządzeniami w systemie Windows i chmurze, będzie teraz podlegał bezpośrednio Rajeshowi Jha, wiceprezesowi Microsoft ds. doświadczeń i urządzeń. W skład tego zespołu wchodzą kluczowe talenty Surface, takie jak Ralf Groene, Stevie Bathiche i Robin Seiler. Pavan przejmie także obowiązki związane z planowaniem systemu Windows i zarządzaniem wydaniami.

Co ciekawe, Microsoft buduje także nowy zespół ds. doświadczeń Windows i sieci Web. Firma Microsoft często tworzy tego typu zespoły, gdy chce zająć się konkretnym nowym obszarem systemu Windows i tym razem tworzy usługi internetowe dla systemu Windows oparte na sztucznej inteligencji. Widzieliśmy już, jak Microsoft zaczął zwracać się w Windows 11 w kierunku funkcji internetowych, obejmujących podstawowe funkcje, takie jak interfejs wyszukiwania dynamicznie aktualizowany z Internetu, system widżetów i nie tylko. Spodziewajcie się więc, że w przyszłości zobaczycie tego o wiele więcej.

Michaił Parakhin, który w ostatnich miesiącach skupiał się na Bing Chat, kieruje tym zespołem ds. nowych doświadczeń, w skład którego wejdą menedżerowie z doświadczeniem w zarządzaniu produktami, inżynierii i pracy firmy Microsoft z systemem Android na różnych urządzeniach.

Microsoft wkrótce wypuści Windows Copilot.
Obraz: Microsoft

Liderzy systemów Windows i Surface będą teraz kierować system operacyjny i sprzęt Microsoftu w stronę sztucznej inteligencji. Właśnie tym Microsoft chce, aby ludzie byli teraz podekscytowani i prawdopodobnie będziemy go często widzieć na czwartkowym wydarzeniu firmowym. Microsoft w coraz większym stopniu próbuje wykorzystywać system Windows jako narzędzie do swoich wysiłków w zakresie sztucznej inteligencji lub próbować wypchnąć Bing i Edge zarówno na konsumentów, jak i firmy.

W zeszłym roku przeprowadziłem wywiady z kluczowymi członkami Surface, aby omówić 10 lat istnienia Surface i z rozmowy z nimi jasno wynikało, że sztuczna inteligencja będzie miała duży wpływ na Windows i Surface w nadchodzącej dekadzie. Były ciągłe plotki o firmie budującej własne chipy Arm dla serwerów i komputerów Surface PC, a nawet konkurencyjne chipy AI aby uniknąć kosztownego polegania na Nvidii.

„Sztuczna inteligencja wymyśli na nowo sposób, w jaki robisz wszystko w systemie Windows” – powiedział Panay wcześniej w tym roku. Panay nie będzie już pracował w firmie Microsoft, aby przewodzić procesowi odkrywania na nowo sposobu korzystania z systemu Windows. Jednak z tego, co widzę, jego rezygnacja nie oznaczała zmiany strategii ani kierunku rozwoju systemu Windows w Microsoft.

Surface Smart Camera to jeden z najlepszych przykładów wykorzystania sztucznej inteligencji firmy Microsoft.
Obraz: Microsoft

W tej chwili pytanie dotyczy tego, w jaki sposób Microsoft będzie nadal wprowadzał innowacje po stronie sprzętu. Panay zawsze był fanem urządzeń, ponieważ kierował rozwojem Surface Pro, w ramach którego firmy takie jak Apple, Dell i Asus produkowały własne urządzenia podobne do Surface. Ale Microsoft zasygnalizował zmian w swoim portfolio sprzętowym na początku tego roku w związku ze zwolnieniami. Czy Surface nadal ma szansę na tworzenie innowacyjnych projektów laptopów i tabletów, jakie widzieliśmy w ciągu ostatniej dekady, czy też naciski Microsoftu na sztuczną inteligencję przyćmiewają ryzykowne inwestycje w sprzęt?

Krążą pogłoski, że Microsoft tak ma porzucono plany dotyczące dwuekranowego Surface Duo 3lata później skutecznie anulować dwuekranowe urządzenie Surface Neo z systemem Windows. Nie jest jasne, jaka przyszłość czeka wysiłki Microsoftu na rzecz Androida. Oryginalny Surface Duo właśnie dobiegł końca po zaledwie dwóch aktualizacjach wersji Androida. Myszy, klawiatury i kamery internetowe firmy Microsoft również zostały wycofane na rzecz akcesoriów Surface.

Firma Microsoft również dużo zainwestowała w system Windows 11 podczas pandemii i boomu sprzedaży komputerów stacjonarnych, ale przychody z urządzeń Surface i urządzeń zostały w tym roku ograniczone, ponieważ dostawy komputerów PC odnotowały duży spadek. Przed boomem związanym z pandemią komputerów PC Nadella również był patrząc w przyszłość poza Windowsem, iOS i Androida. W styczniu 2020 roku zażartował, że Windows można w przyszłości nazwać „Azure Edge”, aby było jasne, że usługi w chmurze to największy biznes sprzętowy Microsoftu.

Czy w dalszym ciągu będziemy świadkami odważnych eksperymentów Microsoftu ze sprzętem Surface, takich jak anulowany Neo?
Fot. Amelia Holowaty Krales / The Verge

Podczas FTC przeciwko Microsoftowi przesłuchaniesłyszeliśmy, że Microsoft chce przenieś całkowicie system Windows do chmury po stronie konsumenckiej, co coraz częściej robi się po stronie komercyjnej w przypadku systemu Windows 365. Utworzenie nowego, skupionego na Internecie zespołu Windows sugeruje, że wysiłki te są w toku.

Być może ta niepewność wokół branży komputerów osobistych po dużym wzroście sprzedaży skłoniła Panay do powrotu do chęci budowania urządzeń, a nie do skomplikowanego zadania uruchamiania systemu Windows i dostosowywania go do sztucznej inteligencji i przyszłości w chmurze.

Wszystko to będzie mieć na uwadze, gdy Microsoft omawia Windows i Surface podczas czwartkowego wydarzenia. Wkraczamy w nową erę sztucznej inteligencji dla systemu Windows i wielu usług Microsoftu, a kluczowe będzie dokładne sprawdzenie, jak Surface odgrywa swoją rolę bez jednego z kluczowych wynalazców na czele.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment