CMA pogłębia sondę w sprawie fuzji VMware-Broadcom w związku z obawami, że może podnieść ceny serwerów w Wielkiej Brytanii


Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) pogłębia dochodzenie ws Fuzja VMWare-Broadcompo zawarciu umowy o wartości 61 miliardów dolarów, może zahamować innowacje i podnieść koszty serwerów dla brytyjskich departamentów rządowych, firm bankowych i operatorów telekomunikacyjnych.

CMA dał Broadcomowi pięć dni roboczych na wydanie zobowiązania w celu rozwiązania tych problemów w dniu 22 marca 2023 r., ale Urząd potwierdził teraz w oświadczeniu, że firma odmówiła, co oznacza, że ​​​​dochodzenie w sprawie transakcji wchodzi teraz w drugą fazę.

Ta faza dochodzenia będzie nadzorowana przez czteroosobowy zespół kierowany przez przewodniczącego CMA Richarda Feaseya, wyznaczonego przez Urząd w środę 29 marca.

Ta grupa ma czas do 12 września na zbadanie i złożenie raportu, czy fuzja prawdopodobnie spowoduje „znaczne ograniczenie konkurencji na jakimkolwiek rynku lub rynkach towarów i usług w Wielkiej Brytanii”, powiedział CMA, w swoim dokumencie dotyczącym zakresu wymagań dla fazy drugiej.

W pierwszej fazie dochodzenia zbadano, w jaki sposób transakcja może wpłynąć na dostawy oprogramowania i sprzętu VMware, a także jego kompatybilność z komponentami sprzętu serwerowego sprzedawanymi przez rywali Broadcom.

„CMA obawia się, że umowa może umożliwić firmie Broadcom zaszkodzenie jej rywalom, uniemożliwiając jej dostarczanie komponentów sprzętowych kompatybilnych z VMware – takich jak [network interface cards] i adaptery pamięci masowej – zmniejszając konkurencję i ostatecznie wybór dla klientów”, powiedział CMA w swoim oświadczeniu z 22 marca.

Reklama

„Dochodzenie wykazało również, że fuzja może spowodować, że Broadcom uzyska poufne informacje handlowe (takie jak szczegóły nowych planowanych produktów), które jego rywale sprzętowi obecnie dostarczają VMware. CMA obawia się, że może to zaszkodzić innowacjom i pogorszyć sytuację klientów, [as it will result in] mniej aktualizacji produktów lub nowych funkcji”.

Alex Haffner, partner ds. konkurencji w firmie prawniczej Fladgate, powiedział, że działania CMA w tej sprawie są znaczące, ponieważ oznacza to, że jako pierwszy regulator konkurencji wyraził obawy antymonopolowe dotyczące transakcji.

„Decyzja CMA w sprawie proponowanego powiązania między Broadcom i VMWare jest pierwszą decyzją organu regulacyjnego ds. powiedział. „Jako taki, jest to ważny punkt odniesienia i prawdopodobnie zostanie dokładnie zbadany przez inne organy regulacyjne ds. konkurencji ([including] Komisji Europejskiej), którzy wciąż oceniają umowę.

„Decyzja CMA… jest godna uwagi, ponieważ opiera się na teoriach szkód, które zakładają, że łączące się strony wykorzystują siłę rynkową na jednym rynku (funkcjonalność serwerów), aby zaszkodzić konkurentom na rynku powiązanym wertykalnie (komponenty)” — powiedział Haffner. „Jeśli te teorie szkód mają się utrzymać, prawdopodobnie strony będą musiały wykazać się kreatywnością, aby wymyślić środki zaradcze, które rozwieją obawy CMA”.

Transakcja VMware-Broadcom została po raz pierwszy ogłoszona pod koniec maja 2022 r., po kilku dniach spekulacji, że wieści o fuzji między dwoma podmiotami wkrótce się rozejdą.

Dopiero sześć miesięcy później CMA ogłosiło, że zaprasza „każdą zainteresowaną stronę” do komentowania potencjalnych problemów z konkurencją w następstwie umowy. A 25 stycznia Urząd potwierdził, że w wyniku uzyskanych informacji zwrotnych rozpocznie dochodzenie w sprawie fuzji.

W okresie przejściowym, między pierwszym ogłoszeniem fuzji a zaangażowaniem się CMA, dyrektor generalny VMware, Raghu Raghuram, wielokrotnie wypowiadał się w obronie umowy, w tym podczas wywiadu z Computer Weekly na początku sierpnia 2022 r., kiedy powiedział, że Broadcom chce kupić VMware, aby „budować i rozwijać” firmę oraz pomóc osiągnąć jej cel, jakim jest stanie się jednym z „liderów oprogramowania infrastrukturalnego”.

Kilka tygodni później, podczas konferencji użytkowników VMware Explore w San Francisco, Raghuram powiedział, że fuzja przebiega zgodnie z planem i wszystko działa jak zwykle w murach VMware. „Nasi pracownicy wiedzą, jaki jest plan działania na przyszłość, a my stale komunikujemy się z naszymi pracownikami, aby zrozumieć, co się dzieje, więc wszyscy są na bieżąco informowani przez cały czas” — powiedział. „Są mniej lub bardziej skoncentrowani na wykonywanej pracy”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Lian Li przedstawia nowe modułowe obudowy O11, koncepcyjną obudowę siatkową i obudowę na komputer stacjonarny

2023. Istnieją trzy obudowy, które Lian Li prezentuje: O11D EVO XL, O11D EVO RGB, O11 Vision i SUP 01. Zaczynając od O11D EVO...

ENDORFY wprowadza na rynek obudowy komputerowe Arx 700 Air i Arx 700 ARGB

Właśnie ukazała się nowa seria obudów PC ENDORFY Arx 700 Air i Arx 700 ARGB, opracowana z myślą o graczach, twórcach i entuzjastach...

Kingston przedstawia zewnętrzny dysk SSD XS1000 i niebinarną pamięć DDR5 na targach Computex 2023

Firma Kingston była zachwycona powrotem na targi Computex, aby zaprezentować niektóre ze swoich nowych i nadchodzących produktów, w tym nowy zewnętrzny dysk SSD...
Advertisment