Clue otrzymuje zezwolenie FDA na stosowanie cyfrowej kontroli urodzeń


Clue, najlepiej znana z aplikacji do śledzenia okresu, ogłosił że to otrzymał zezwolenie z Food and Drug Administration za cyfrową funkcję kontroli urodzeń, która, jak twierdzi, może pomóc użytkownikom w zapobieganiu ciąży wyłącznie na podstawie daty rozpoczęcia okresu. Oblicza okno, w którym ktoś może zajść w ciążę na podstawie modelowania statystycznego.

„Z czasem ulega personalizacji. Tak więc, gdy dana osoba rozpoczyna swój pierwszy dzień cyklu, jesteśmy w stanie spersonalizować okno ich dni wysokiego ryzyka w porównaniu z dniami niskiego ryzyka ”- powiedział główny lekarz Clue, Lynae Brayboy powiedział TechCrunch.

Firma planuje w tym roku wprowadzić cyfrową antykoncepcję.

Clue mówi, że jego cyfrowa kontrola urodzeń jest w 92% skuteczna w zapobieganiu niechcianej ciąży, gdy jest używana w sposób, w jaki robi to większość ludzi (biorąc pod uwagę niektóre błędy) i 97% skuteczna w idealnym użyciu. Stosowaną przez niego metodą statystyczną była pierwotnie opracowany i przetestowany przez naukowców z Institute for Reproductive Health na Georgetown University oraz firmę o nazwie Cycle Technologies i nabyty przez Clue w 2019 roku.

Jest to druga forma cyfrowej kontroli urodzeń, która uzyskała zgodę FDA na wprowadzenie jej na rynek jako kontrola urodzeń. Pierwsza, Natural Cycles, wymaga od użytkowników mierzenia temperatury ciała każdego ranka. Jej zezwolenie w 2018 roku było kontrowersyjne – nastąpiło zaraz po tym, jak obwiniono aplikację niechciane ciąże w Szwecji.

Cyfrowa kontrola urodzeń Clue została zatwierdzona przez FDA pod jej „zasadniczo równoważnym” oznaczeniem, co oznacza, że ​​agencja stwierdziła, że ​​jest ona bezpieczna i skuteczna, ponieważ jest podobna do produktu już dostępnego na rynku. W tym przypadku produkt Clue został uznany za wystarczająco podobny do Natural Cycles. Elina Berglund, CEO Natural Cycles, powiedziała w oświadczeniu, że firma przeprowadzi własną analizę Clue. „Nasze wstępne ustalenia oparte na zgłoszeniu FDA wskazują na znaczącą różnicę między Natural Cycles a tym innym produktem – w tym, że ten produkt jest oparty wyłącznie na danych dotyczących menstruacji i nie ma innych biomarkerów, takich jak temperatura” – powiedziała.

Reklama

Idea cyfrowej kontroli urodzeń jest związana z metodami kontroli urodzeń, które są świadome płodności, w ramach których ludzie śledzą wskaźniki, takie jak daty ich miesiączek, ich temperaturai zmiany w śluzie szyjki macicy, aby przewidzieć, kiedy owulują i mogą zajść w ciążę. Te metody może być bardzo skuteczny gdy są prawidłowo używane, ale zazwyczaj wymagają rygorystycznego, praktycznego śledzenia. Mogą być dobrymi opcjami dla osób, które nie mogą lub nie chcą stosować hormonalnej antykoncepcji lub innych metod, ale niektórzy eksperci martw się, że zasady nie można tłumaczyć na aplikacje.

Tylko osoby w wieku od 18 do 45 lat, które mają regularne miesiączki, powinny stosować kontrolę urodzeń Clue, firmę powiedział TechCrunch. Jeśli ktoś nie kwalifikuje się lub jego cykl staje się zbyt nieregularny, aplikacja go zablokuje, powiedziała dyrektor generalna Audrey Tsang.

Wcześniej śledzenie miesiączki Clue miało funkcję, która przewidywała, czy użytkownicy są w okresie płodnym – dzień i dni poprzedzające owulację. Aplikacja powiedziała, że ​​funkcja płodnego okna nie powinny być stosowane jako środki antykoncepcyjne ale może pomóc użytkownikom, którzy są próby zajścia w ciążę. Firma usunęła tę funkcję zeszły tydzieńmówiąc, że może to być niedokładne. „Ustaliliśmy, że może to wprowadzać w błąd tych, którzy chcą korzystać z płodnego okna, aby uniknąć ciąży” – napisano w post na blogu. „Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości zaoferujemy rozwiązanie tego problemu”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Szef handlu USA: Kraj potrzebuje dodatkowego finansowania w postaci chipów

Sekretarz handlu USA, Gina Raimondo, była znaczącym gościem podczas wczorajszego wystąpienia Intel Foundry Direct Connect Keynote — została zaproszona (za pośrednictwem łącza wideo),...

Jak Sąd Najwyższy mógłby patroszyć ochronę środowiska w 2024 r

Sąd Najwyższy może wkrótce pozbawić agencje federalne zdolności do ograniczania zanieczyszczeń powodujących smog i zmiany klimatyczne.W tym roku SCOTUS rozważy dwie sprawy, które...

KDE Slimbook V wprowadzony przed wprowadzeniem Plazmy 6

Slimbook Spain zaprezentował swoje „KDE Slimbook V„ modelu do publicznej wiadomości — firma współpracowała z KDE, międzynarodową społecznością wolnego oprogramowania. Środowisko graficzne Plasma...
Advertisment