Cloud Native Computing: Cotygodniowe przestoje komputera. Prześlij podcast


Podczas niedawnego wydarzenia KubeCon/CloudNativeCon 2024 w Paryżu czasopismo Computer Weekly spotkało się z Priyanką Sharmą, dyrektor wykonawczą Cloud Native Computing Forum (CNCF), aby nagrać ten podcast i przyjrzeć się trendom napędzającym Kubernetes, inkluzywności i postrzeganej luce pomiędzy natywną technologią chmurową społeczność i wyższa kadra kierownicza IT.

Branża technologiczna nieustannie wprowadza nowe technologie. Sztuczna inteligencja (AI) to najnowszy trend w dyskusjach na temat technologii w całym sektorze technologicznym. Jest to coś, co osoby zaangażowane w rozwój Kubernetesa i architektur natywnych w chmurze uważają za ważną technologię, którą należy wspierać.

Jednak podobnie jak w przypadku wielu innowacji technologicznych, ze sztuczną inteligencją wiąże się wiele szumu branżowego. Cytując Alana Greenspana, byłego szefa Zarządu Rezerwy Federalnej w USA, Sharma w swoim przemówieniu omówiła „irracjonalny entuzjazm” w zakresie innowacji technologicznych. Cytat Greenspana odnosi się do ryzyka zawyżenia cen niektórych amerykańskich akcji. Sharma podkreśla, że ​​w sektorze technologii i w całym społeczeństwie ludzie są bardzo podekscytowani innowacjami technologicznymi.

Mówi, że inwestują w zasoby i spędzają czas na analizowaniu koncepcji, które nie są w 100% przemyślane. Niektóre z nich mogą nie przynieść wyników niezbędnych do zwrotu z tej inwestycji. „Rozpoznanie, że coś jest irracjonalnie żywiołowe, jest” – mówi Sharma – „kiedy pojawia się niewielki dysonans poznawczy”.

Sharma jest programistą samoukiem i przyznaje, że na swojej drodze do tworzenia oprogramowania miała wzloty i upadki. Jej przygoda zaczęła się od założenia własnego startupu. „Musieliśmy zbudować naszą stronę internetową. Ktoś musiał to wszystko uruchomić i tak się nauczyłem. Obecnie, pracując na pełen etat w CNCF (Cloud Native Computing Foundation), jej główne możliwości pogłębiania wiedzy na temat tworzenia oprogramowania pojawiają się w ramach przygotowań do wydarzeń KubeCon/CloudNativeCon odbywających się dwa razy w roku.

Kubernetes jest pozycjonowany jako technologia, dzięki której sztuczna inteligencja będzie działać. Orkiestracja kontenerów jest stosowana do zarządzania jednostkami przetwarzania grafiki (GPU) na potrzeby uruchamiania obciążeń związanych z uczeniem maszynowym i wnioskowaniem. Podczas swojej prezentacji programowej Sharma przedstawiła krótkie demo prezentujące łatwość, z jaką może zainstalować aplikację Large Language Model (LLM) na swoim laptopie przy użyciu platformy Kubernetes.

Reklama

Mówi: „Przez ostatnie kilka lat wygłaszanie przemówień naprawdę sprawiało mi przyjemność. To tam podjąłem świadomą decyzję, aby zanurzyć się w określonej technologii, nauczyć się jak najwięcej i opracować demo z pomocą mojego zespołu, a następnie je dostarczyć. Często w ten sposób udaje mi się utrzymać zaangażowanie [in software development] jednocześnie zarządzając organizacją o tak dużym zasięgu jak CNCF”.

W poniższym filmie analitycy Enterprise Strategy Group omawiają najważniejsze wydarzenia KubeCon 2024 w Paryżu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....
Advertisment