Cleft Notes to aplikacja do notatek głosowych AI, która naprawdę działa


Cześć przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 32, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-Najgorsza rzecz na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, miłego weekendu, a także możesz przeczytać wszystkie stare wydania na stronie Instalator strona główna.)

W tym tygodniu pisałem o Wyszukiwarki AI I przyszłość Disney Plusczytać o Anne Hathaway I Andrzej Huberman I Jonathana Kantera, mówiące aplikacje zwiększające produktywność z załogą WVFRM, kontynuując oglądanie każdego „jak zrobili Wydmawideo, które wpadnie mi w ręce, słuchając Czarna skrzynka podcast i nauka czym jest format i jak zastosować to w każdym aspekcie mojego życia.

Mam też dla Was mnóstwo nowości do obejrzenia w ten weekend, nową aplikację do notatek głosowych AI, nową, wspaniałą klawiaturę, aplikację do śledzenia jedzenia, kilka podcastów komediowych i całą masę innych treści. Zajmijmy się tym.

(Jak zawsze najlepsza część Instalator to Twoje pomysły i wskazówki. Czym się teraz zajmujesz? W co wszyscy inni powinni grać, oglądać, czytać, strugać, oglądać lub gotować w tym tygodniu? Powiedz mi wszystko: instalator@theverge.com. A jeśli znasz kogoś innego, komu może się to spodobać Instalatorprzekaż im to i powiedz im, żeby to zrobili zapisz się tutaj.)

Kropla

 • Rozszczepione notatki. Bawiłem się wieloma aplikacjami do notatek głosowych wykorzystującymi sztuczną inteligencję i ta może być najlepsza jak dotąd. Po prostu mówisz, a aplikacja zamienia Twoje nieuporządkowane myśli w ładnie sformatowane notatki, które w każdej chwili możesz po prostu przełączyć z powrotem do transkrypcji.
 • Dżentelmen w Moskwie. Amora Towlesa książka to hit wszechczasów, a serial – z Ewanem McGregorem w roli hrabiego żyjącego w areszcie domowym w luksusowym hotelu, przysięgam, jest bardziej ekscytujący, niż się wydaje – wygląda na to, że trzyma się całkiem nieźle. Mógłbym nawet zapłacić za to Paramount Plus.
 • Niespokojne pokolenieJonathana Haidta. Pamiętać To atlantycki fabuła o wpływie telefonów i mediów społecznościowych na dzieci, o którym kilka tygodni temu zrobiło się głośno? To jest wersja książkowa. Nie zawsze podobają mi się pomysły i sposób myślenia Haidta, ale jak dotąd traktuję tę książkę po prostu jako serię wstępów do rozmów o tym, jak być rodzicem (i dzieckiem, i osobą) we współczesnym świecie. Jest tu co przeżuwać.
 • Steve! (martin) dokument w 2 częściach. Ten dokument trwa ponad trzy godziny, co jest dużą ilością czasu, jaki można spędzić ze Stevem Martinem. Ale to Steve Martin! W pewnym sensie jest to dokument o tym, jak nikt tak naprawdę nie zna głównego bohatera, co jest dość zarozumiałym pomysłem, ale nadal stanowi głębokie spojrzenie na niezwykle zabawnego gościa.
 • SigmaOS. To przeglądarka pełna ciekawych pomysłów na temat tego, jak powinny działać przeglądarki. Niedawno firma wdrożyła szereg funkcji sztucznej inteligencji do wyszukiwania i podsumowywania Internetu. Jako osoba publikująca w internecie budzi to we mnie wiele emocji. Jako użytkownik jest to całkiem przydatne.
 • Wierzący. Program Netflixa o startupach, religii, oszustwach, sile marketingu i wiary, udawania, aż się uda, przestępstwach, gliniarzach, kolejnych przestępstwach i kolejnych gliniarzach? Tak, będę oglądać to na Netfliksie w ten weekend.
 • Kursy Spotify. Za każdym razem, gdy Spotify wprowadza na rynek nową rzecz, mam dwie myśli. Pierwszy, o nie, w jaki sposób to jeszcze bardziej zrujnuje interfejs Spotify? Następnie, po drugie, och, faktycznie mógłbym tego użyć. Uczestnik w tym tygodniu: kursy edukacyjne wideo i audio. To tylko jak dotąd w Wielkiej Brytaniiale właściwie myślę, że użyję tego, jeśli przyjdzie mi na myśl.
 • The Spider Within: opowieść o pająku. Pełny film w siedmiominutowym skrócie. Styl animacji w filmach Spider-Verse wciąż robi na mnie wrażenie, a ta historia o niepokoju i komunikacji jest naprawdę imponująca. A to wszystko w szczytnym celu!
 • Klawiatura 8BitDo Commodore 64. Dziękuję wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu przesłali e-mail w związku z moją prośbą w sprawie klawiatur! Patrzę na ciche przełączniki i Logitech MX Keys, ale moje serce należy już do tego urządzenia za 110 dolarów: beżowa klawiatura w stylu retro z całym talentem i personalizacją, na jaką zasługuje.

Udostępnij ekran

Reklama

Jessego Davida Foxa wie o komedii więcej niż, nie wiem, prawdopodobnie ktokolwiek inny. Pisze dla Sęp (nasi przyjaciele z Vox Media) o komedii; napisał książkę o komedii uroczo zatytułowaną Książka komediowa; prowadzi bardzo zabawny, a czasem bardzo głęboki podcast Dobry; i właśnie zamienił ten podcast w specjalny program Peacock, który ukazał się w tym tygodniu, zatytułowany Dobry: program o żartach. Opowiada o Mike’u Birbiglii, którego kocham, ale także o tym, co to znaczy być zabawnym, kreatywnym i po prostu człowiekiem.

Poprosiłem Jessego, aby udostępnił swój ekran główny, po części dlatego, że chcę wiedzieć, czy aplikacje komediowe to coś, ale także żeby zobaczyć, jak ktoś na jego pracy — ciągłe oglądanie, słuchanie, czytanie, odkrywanie, rozmawianie o i analizowanie zabawnych rzeczy — właściwie znajduje to wszystko.

Oto ekran główny Jessego oraz kilka informacji o aplikacjach, których używa i dlaczego:

Telefon: iPhone 13 Mini, ale nie podoba mi się. Podoba mi się to, że nie jest taki duży, ale przysięgam, że moim następnym telefonem nie będzie Apple.

Tapeta: Ekran blokady to zdjęcie Arta Shay’a. Mój ekran główny to Joel Meyerowitz. Czyż nie są mili? Widziałem ich obu na The Photography Show wiele lat temu.

Aplikacje: Kalendarz, zdjęcia, aparat, notatki Apple, ustawienia, pogoda, zegar, SevenBell, telefon, Yelp, paw, wiadomości, Marvel Unlimited.

Ogólnie rzecz biorąc, są to aplikacje, których używam i dobrze mi z nimi. Pogoda, Notatki, Aparat i aplikacje do podcastów (słucham wielu podcastów, aby poszukać informacji Dobry) są najczęściej używane. Cały czas sprawdzam Slacka i Instagrama, ale wolę, żeby było to dla mnie większym wyzwaniem, więc muszę ich poszukać.

Na stronę główną przeniosły się ostatnio dwie aplikacje: 1.) Paw, dzięki czemu mogę ciągle grać Dobry specjalne, aby zwiększyć liczbę wyświetleń, oraz 2.) Marvel Unlimited. Niedawno zacząłem czytać komiksy. Są pewne filmy i seriale MCU, które podobały mi się tak bardzo, że pomyślałem, że może przyda mi się źródło. I kocham to! Uwielbiam tego Groota.

Poprosiłem też Jessego, aby podzielił się kilkoma rzeczami, którymi się obecnie interesuje. Oto co odesłał:

 • Obejrzyj zawartość. W czasie pandemii YouTube zradykalizował mnie i zająłem się zegarkami. Na TikToku często mnie obsługiwano Gwiazdy pionków klipy i bardzo mi się podobało. Potem zdałem sobie sprawę, że wszystkie klipy były właściwie na YouTubei w ten sposób nie będę musiał się martwić, że TikTok zniszczy mi mózg. Po kilku tygodniach zaczęło mi brakować sił Gwiazdy pionków klipy i sugerowane YouTube Objazdowe spotkanie z antykami klipy, który uwielbiałem. Jeden z najbardziej sławnych Objazdowe spotkanie z antykami klipy przedstawiają starszego weterana armii otrzymał absurdalną wycenę swojego zegarka Rolexi bardzo mi się to podobało. Może dlatego, że obejrzałem to kilka razy i wysłałem do ludzi, YouTube zaczął sugerować filmy z Hodinke I Teddy’ego Baldassara. Wiele lat później mój kanał na Instagramie zawiera tylko zdjęcia starych zegarków i podejrzanych postaci dokonujących transakcji na zegarki, na które nigdy nie było mnie stać. (Jeśli możesz sobie na to pozwolić i chcesz mojej sugestii, skontaktuj się z nami.) Mam też wiele teorii na temat ogromnego spisku obejmującego wszystkich tych twórców treści, więc większość czasu poświęcam na rozwikłanie tej kwestii.
 • Klipy z Uważaj na grę podcast. Lubię patrzeć, jak dwie osoby rozmawiają o czymś, o czym oboje dużo wiedzą, niezależnie od tego, czy jestem obeznany z tematem. Oglądam i gram w koszykówkę, ale nowy podcast LeBrona Jamesa i JJ Redicka jest często poza moim zasięgiem. Mimo to naprawdę miło jest widzieć, jak LeBron zachowuje się jak wielki kretyn w związku ze sposobami, w jakie próbujesz chronić odwrócony pick and roll. To powiedziawszy, nie mogę oglądać całych odcinków, ponieważ jest to w rzeczywistości zbyt nudne.
 • Nowicjusze. Lauren Lapkus i Nicole Byer, podcast z zupełnie przeciwnego końca spektrum, nie wiedzą nic o tym, o czym rozmawiają w każdym sezonie (obecnie o filmach o Batmanie), ale jest coś ujmującego w tym, jak wspierają się nawzajem w zamieszaniu i kapryśnym błędnym odczytaniu historii. filmy, które oglądają.
 • Po północy I Czas na kolację na żywo. Lubię komików i lubię patrzeć, jak ludzie gotują, ale w obu tych programach najbardziej podoba mi się to, jak często coś idzie nie tak. Komicy psują się lub celowo łamią zasady, i Po północy gospodarz Taylor Tomlinson w pewnym sensie się na nich wścieka, ale przeważnie wszyscy, łącznie ze mną, się śmieją. NA DTL, David Chang naprawdę psuje gotowanie o wiele bardziej niż zwykle w programach kulinarnych. A potem, w najlepszych odcinkach, goście znajdują sposób na bycie agentami chaosu na własnych prawach. Większość wieczornych programów telewizyjnych jest schludna i zorganizowana. Miło jest widzieć, że ludzie są stosunkowo wolni.

Z crowdsourcingu

Oto, co Instalator społeczność jest zaangażowana w tym tygodniu. Chcę też wiedzieć, czym się teraz zajmujesz! E-mail instalator@theverge.com lub wyślij wiadomość na numer +1 203-570-8663 i przekaż swoje rekomendacje na wszystko, a co tydzień będziemy przedstawiać tutaj niektóre z naszych ulubionych.

„Znalazłem nowy narzędzie do śledzenia makro / dziennik żywności, który bardzo mi się podoba — JedzenieNomy. Ma najlepszą funkcję sztucznej inteligencji, jaką widziałem w tej kategorii: odgadnie przybliżoną wartość kaloryczną/odżywczą posiłku, więc jeśli wyjdziesz na śniadanie i nie masz ochoty rozbijać każdej uncji jajek Benedykcie, aplikacja pomoże Ci uzyskać oszacowanie pola gry i dodać je do swojego pamiętnika. – Nick

„Uzależniony od grania”Koniec początku‘ autorstwa Djo w pętli i tylko dopiero teraz się dowiedziałem że to poboczny projekt uroczego faceta z rozwianymi włosami Dziwniejsze rzeczy.” – Amy

3 Problem z ciałem pochłonął mój tydzień i mój mózg. Teraz, kiedy skończyłem S1, zaczynam audiobooka, z narracją Rosalind Chao.” – Bud

„Obecnie buduję Lego Technic Łazik eksploracyjny załogi Marsa. Właśnie spadł w tym miesiącu!” – Jeffa

„Skoro wspomniałeś o Battle Royale, Blizzard właśnie wypuścił limitowaną czasowo grę BR o nazwie Burza grabieży. Jest dostępny w głównym menu WoW, wykorzystuje zasoby i motywy WoW, ale nie zawiera postaci gracza i gra się zupełnie inaczej. To najdziwniejsza rzecz, jaką widziałem od wieków.” – Sanjeev

Strategia dla iOS. Ta aplikacja do gier szczególnie wyróżnia się na iPadzie, gdzie możesz tworzyć większe pola bitew. Granie jest raczej medytacją niż stresującą przegraną Ryzykokiedy już to opanujesz.” – Jake’a

Plasterki i kostki właśnie został wydany w tym tygodniu na Steamie i zdecydowanie warto go sprawdzić, jeśli jesteś fanem Zabij Iglicę. Gram we wczesną wersję na itch.io od kilku lat i uczciwie ostrzegam: musiałem ją odinstalować, ponieważ grałem w nią za dużo. Więc chyba nominowałbym to do The Uninstaller?” – Ron

Dogmat smoka 2 zajmowało moją przestrzeń mózgową przez cały tydzień. To wspaniałe połączenie przygód fantasy i symulatora chaosu, dające spektakularne rezultaty. Ponadto Giant Bomb ma ciągły program o nazwie Klub Błazen w którym na zmianę grają w najgorszą grę, jaką kiedykolwiek stworzono, i przebierają się za postacie z nich. To zabawne, nostalgiczne, a także łamiące serce, gdy zmagają się z nieudanymi grami. – Bobby’ego

„Kiedyś oglądałem wszystko, co dotyczy Marvela, ale myślę, że nie tylko ja straciłem zainteresowanie MCU. Jako wieloletni fan Spidermana i X-Men, teraz drapię się po grach Marvela. Gry karciane na urządzenia mobilne i jedna na komputer stacjonarny. Marvel Snap jest całkiem niezłą zabawą i możesz grać (i wygrywać!) bez wydawania pieniędzy. Północne Słońca jest również zabawny, ale trochę nadęty. Ale spędzanie czasu z bohaterami pomiędzy misjami jest miłe. Zrób mój cud!” – Jasper

Podpisywanie się

Mniej więcej raz w roku natrafiam na film NPR Tiny Desk i zdaję sobie sprawę, że Tiny Desk to najlepsza rzecz na YouTube, a potem spędzam kilka dni lub miesięcy na oglądaniu dziesiątek takich filmów. (Tym razem tak było Niedawny występ Justina Timberlake’a to mnie ponownie wciągnęło.) Dla mnie jest to wszystko, co zachwyca w Internecie, a wszystko to w jednym miejscu: jest zarówno zaawansowane technologicznie, jak i naprawdę dobrze wykonane, głupie i intymne, a mimo to bardzo profesjonalne i szczerze mówiąc, czuję się, jakbym był w pokój z Oliwia Rodrigo Lub obsada Król Lew Lub Bileter. I tak, oczywiście, oczywiście, że oglądam ta Taylor Swift za każdym razem, gdy wchodzę w to ponownie.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment