Circuit Superstars ma wygląd Micro Machines, ale jest poważnym zawodnikiem


Nawet przy czkawkach i niekonsekwentnym wykonywaniu niektórych funkcji – czego można się spodziewać po pliku Tytuł Steam Early Access – wciąż jest wiele rzeczy do polubienia i czekania Circuit Superstars. Dostępne od 6 marca Circuit SuperstarsPodejście konceptu i twórcy Original Fire Games do starego, bardzo ugruntowanego gatunku jest tak świeże, że mam wyzwanie, by pomyśleć o najnowszej grze wyścigowej, która najbardziej naśladuje.

Gruntownie, Circuit Superstars to gra o sportach motorowych prowadzona za pomocą Micro Machines. Pojazdy i kierowcy są stylowo uroczy, ale nie jest to kierowca gokartów. To wyścigówka odgórna (w pewnym sensie; perspektywa jest trochę przesunięta), ale nie ma przyspieszenia, ulepszeń ani innych korzyści, których oczekuje się od tego gatunku. Nie jest też ograniczony do określonej dyscypliny, takiej jak jej najbliższy wizualny brat, zeszłej jesieni Sztuka rajdu. Aby wygrać wyścig (lub ich serię), trzeba będzie trzymać się optymalnej linii wyścigowej i wdrożyć inteligentną strategię pit-stopu – ale Circuit Superstars zdecydowanie nie jest symulatorem wyścigów.

Jest to gra, która wykorzystuje najprzyjemniejsze części podgatunków wyścigów i łączy je w rozsądny sposób, tak aby nic nie przeszkadzało w czerpaniu przyjemności z właściwego ścigania się: hamuj tutaj, biegnij szeroko, wygnij ten zakręt w prawo i jedź Twój tyłek na prostą po wygraną.

Circuit Superstars jak dotąd obejmuje sześć klas pojazdów w składzie jeżdżącym, od samochodów Grand Prix w stylu lat 60. i 80., po nietypowe amerykańskie samochody muscle car, a nawet duże taksówki, które w dzisiejszych czasach europejscy fani lubią. Dostępne są również wyścigi wieloklasowe, chociaż na tym etapie nie widzę sensu w wybieraniu jednej z wolniejszych i cięższych przejażdżek, które wydają się nie mieć sterowności, oszczędności paliwa lub innych zalet, aby zrekompensować ich brak prędkości.

Reklama

Na razie jedyne wyścigi rywalizacyjne, jakie znajdziesz, to tryb dla wielu graczy online, w którym czasy dobierania graczy były na szczęście krótkie, gdy grałem wieczorami (US EDT). Przeciwko AI, Circuit Superstars zapewnia niesamowity skok trudności z Amateur (pierwszy z pięciu poziomów) tylko do Pro-Am (drugi). Zawodnicy z procesorem są zwykle ustawiani w grupie w odstępie pięciu setnych sekundy, ustawiając się w kolejce na tej samej linii wyścigowej przez zakręty i karając mnie o 1,2 sekundy na okrążenie.

Sprawdziłem ustawienia i sterowanie i wydaje się, że nie ma żadnych ustawień ani ważnych danych wejściowych, których zapomniałem użyć, więc mogę tylko założyć, że Original Fire Games udoskonala grę online i uzyskuje podstawowe struktury gry tuż przed różnicowaniem i równoważeniem konkurencji CPU. Na razie to w porządku, ale gracze nie powinni spodziewać się, że wyciągną wiele z trybu swobodnej gry lub wyzwań wielu wyścigów, które przechodzą przez kolejne Circuit Superstars‘ustawienia trudności.

W przypadku wyścigów online (i offline) użytkownicy mogą dostosować rozmiar boiska, długość wyścigu i format kwalifikacji, a także stopień zużycia opon i paliwa – w celu wyznaczenia jednego (lub więcej) pit stopów. Jak dotąd wydaje się, że wżery mają niespójne zastosowanie. W kilku wyścigach dla wielu graczy moje paliwo ledwo doprowadziło mnie do połowy okrążenia, podczas gdy mój (ludzki) przeciwnik nigdy nie przyszedł po uzupełnienie. Obaj ścigaliśmy się w tej samej klasie pojazdów, więc nie jestem pewien, co robił, czego ja nie mogłem. W innym wyścigu myślałem, że zatankowałem do końca na okrążeniu 6 z 12, tylko po to, by znaleźć się bez gazu pod koniec okrążenia 7.

Wszystko to sprowadzę do natury gry we wczesnym dostępie. Circuit Superstars ‘ dopracowany (i bardzo uroczy) styl wizualny, płynna prezentacja i wprowadzanie danych oraz spójna, stabilna rozgrywka online sugeruje, że Original Fire Games może i wzmocni te obszary w odpowiednim czasie.

Zakładając dużo większą równowagę między charakterystyką pojazdu (i być może eksponując te cechy użytkownikowi) i kierowcami AI, Circuit Superstars powinien być hitem dla szerokiego spektrum fanów wyścigów, od przypadkowo zainteresowanych, towarzyskich konkurentów po zdeterminowanych maniaków sprzętu i innych perfekcjonistów. Oprócz komputera z systemem Windows, po pełnym uruchomieniu będzie również dostępny na Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment